Avaya a Polycom rozšiřují možnosti audio a videokonferencí

28. prosince 2005
Úpravy Windows XP – jak na to?
Praha 28.prosince 2005 – Nové příležitosti pro majitele audio a videokonferenčních zařízení přináší spolupráce amerických společností Polycom a Avaya. Nejnovějším výsledkem je možnost navázat spojení mezi přístroji, u nichž to doposud nebylo možné.
Avaya a Polycom rozšiřují možnosti audio a videokonferencí

Rozšiřuje se tak využití konferenční techniky, což podniky i úřady mohou využít pro zvýšení efektivnosti řízení, porad, školení i při dalších akcích. Na českém trhu tyto produkty nabízí pražská společnost Gesto Communications, autorizovaný distributor zařízení Polycom.

 

Novým výsledkem spolupráce je integrace software Communication Manager společnosti Avaya s technologií firmy Polycom. Dochází tak k propojení internetového volání s různými typy videokonferenční techniky (desktopy, konferenční místnosti i multipoint videokonference).

 

Pro přenos hlasu i videa při tomto propojení stačí jediná IP síť (IP = internet protocol). Komunikace se tak zjednodušuje a zároveň zlevňuje. Uživatel zařízení s jedním číslem volá s videem i hlasem. Kontrolní funkce systému usnadňují užívání videa a sdílení dat. Integrované řešení navíc vytváří unifikované komunikační prostředí pro síťové administrátory: videokonference se může odehrávat mezi pracovišti, která užívají různá komunikační zařízení.

 

Jednou z prvních společností, která vyzkoušela nové řešení Avaya IP Video Telephony, byl významný vydavatel knih z New Yorku HarperCollins Publisher. „Jako společnost působící na celém světě průběžně hledáme technologie, které mohou zlepšit způsoby komunikace mezi zaměstnanci,“ říká Neil Baxter, hlavní technologický ředitel HarperCollins Publisher. „Během našich testů jsme byli zaujati standardizovaným vytáčením Avaya Videa, uživatelskou autorizací a snadno ovladatelným softphone interface, který ve spojení s multipoint bridge od Polycomu může zobrazit více účastníků na obrazovce v jeden moment. Efektivní přenos dat, videa a telefonických dat na desktop za užití jedné technologie je směrem, kterým se chceme dát. Domníváme se, že řešení od Avaya a Polycomu je solidním krokem k dosažení cíle.“

 

Avaya Desktop Video Edition 2.0 integruje videotechnologii PVX Polycomu do Avaya IP Softphone. Umožňuje počítači nebo laptopu, aby operoval jako plně funkční kancelářský telefon a videokonferenční stanice s možností snadno přepínat mezi módy komunikace. Interface Avaya IP Softphone zobrazuje na obrazovce informace o prezenci, aby ukázal, s kým je možno právě komunikovat, a obsahuje také přístup k instantním zprávám a k Microsoft Outlooku.

 

Video se tedy stává další komunikační možností na obrazovce Avaya IP Softphonu a nabízí uživateli nové možnosti. V okně aplikace Avaya Desktop Video mohou být zobrazeny až čtyři obrazovky. Uživatelé mohou využívat všechny výhody technologií obou firem.

 

Navíc mohou uživatelé Avaya Communication Manageru využít i další výhody technologií Polycomu, díky nimž se člověk volající z kteréhokoli místa na světě může zúčastnit stejné konference ve stejnou chvíli. Avaya Communication Manager funguje jako správce pro uživatele připojených přes Avaya IP Video Telephony Solution: stará se o registraci uživatelů, směrování hovorů, unifikované volací řády pro všechny video a audio koncové body podporované technologií Polycomu.

 

Nové řešení usnadňuje integraci videa ve firmách s více sídly, snižuje celkové náklady na provoz techniky. Je schopné obsáhnout více než 750 000 IP video stanic v jedné síti.

 

O Polycomu

Americká společnost Polycom Inc. patří mezi největší světové poskytovatele komunikačních řešení. Její podíl na světovém trhu videokonferencí činí asi 50 procent. Je také významným dodavatelem audiokonferenčních zařízení.

 

O Avaya

Avaya Inc. je světovým leadrem ve firemních komunikačních aplikacích, systémech a službách. Navrhuje, vyrábí a spravuje komunikační sítě pro více než milión společností po celém světě. Zaměřuje se jak na malé, tak na velké společnosti.

 

O Gesto Communications

Gesto Communications českým zákazníkům dodalo již více než 500 videokonferenčních zařízení Polycom. Nabízí širokou škálu řešení od malých zařízení pro jednoho až dva uživatele, přes kompaktní videokonferenční zařízení pro menší místnosti s malým počtem konferujících lidí až po velké skupinové systémy, které jsou určeny pro sály s větším počtem účastníků videokonference.

Váš názor | Úpravy Windows XP – jak na to?

Témata článku: Video, New York Times, Hlas volajícího, Skupinová akce, Polycom, Interface, Audio knihy, Presence, Různá móda

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší