Avast! SecureLine je odpovědí na poptávku po zabezpečených WiFi sítích

Avast! SecureLine je odpovědí na poptávku po zabezpečených WiFi sítích

AVAST zjistil, že téměř polovina uživatelů PC celosvětově přistupuje k nezabezpečeným WiFi sítím, přičemž třetina z nich provádí bezpečnostně citlivé operace.

AVAST Software dnes oznámil, že uvedl na trh SecureLine, virtuální privátní síť (VPN), službu, která umožňuje zákazníkům šifrovat jejich komunikaci zatímco jsou připojeni do nezabezpečených WiFi sítí. SecureLine tak představuje nejnovější aktivitu AVASTu v bojiproti zvyšujícím se hrozbám odcizení zákaznických dat hackery při těchto zpravidla nezabezpečených datových přenosech. V celosvětovém výzkumu více jak 340 000 respondentů AVAST zjistil, že používání nezabezpečených WiFi sítí je obvyklý problém na celém světě.

“Vyvinuli jsme SecureLine vzhledem k rostoucí poptávce našich zákazníků,” řekl Vincent Steckler, generální ředitel AVAST. “Polovina uživatelů PC v USA přistupuje k nezabezpečeným WiFi sítím a asi jedna třetina z nich provádí bezpečnostně citlivé operace – online nákupy, bankovní transakce, nebo cokoliv, co vyžaduje heslo – navzdory riziku, že hackeři mohou zachytit jejich důvěrné informace.”

Prudký nárůst používání WiFi sítí zvyšuje bezpečnostní rizika

Zatímco antivirový software zabrání většině útoků směřovaných na počítače a mobilní zařízení, riziko krádeže dat hackery, kteří odcizí přihlašovací údaje a hesla skrze nezabezpečené WiFi sítě, představuje rostoucí hrozbu.. V USA i celosvětově se kolem 50 % lidí připojuje k veřejným WiFi sítím, více jak dvě třetiny celosvětově používají na cestách nezabezpečené internetové připojení na denní bázi. S narůstajícím počtem lidí používajících veřejné WiFi sítě roste i pravděpodobnost bezpečnostní zranitelnosti, jež přitahuje hackery a zároveň se dotýká běžných uživatelů.

AVAST vyřešil tento problém uživatelů produktem avast! SecureLine, který používá zabezpečený protokol (SSL), šifrování a bezpečnostní klíče/ certifikáty k zabezpečení internetové komunikace v jindy nezabezpečených WiFi sítích.

“Integrovali jsme SecureLine do antiviru avast!, jak do verze zdarma, tak i do placených verzí, takže stačí pouze jedno kliknutí a je možno ji začít používat,” řekl Ondřej Vlček, technický ředitel AVAST. “Naši bezpečnostní analytici trvale hledají a monitorují vznikající hrozby. Zjistili jsme, že počet hrozeb, které pocházejí z těchto nezabezpečených veřejných hotspotů je nyní větší než kdykoli dříve. Vytvořili jsme nové řešení, které efektivně umožňuje chránit naše uživatele před těmito nebezpečími pomocí plně automatických operací s minimálním vlivem na omezení jejich pohodlí.”

Jak avast! SecureLine funguje

avast! SecureLine je jednoduše integrována do všech bezplatných i prémiových produktů společnosti AVAST.. Když se zákazníci AVAST připojí k nezabezpečené WiFi síti, obdrží zprávu, která je upozorní na nebezpečí použití veřejných a nezabezpečených WiFi připojení, a zároveň jim nabídne volbu bezpečného připojení prostřednictvím VPN připojení s avast! SecureLine. Zákazníci jsou poté směřováni do uživatelského rozhraní, kde VPN může být kdykoliv proaktivně aktivována uživatelem. Jakmile je avast! SecureLine aktivována, automaticky umožňuje zákazníkovi připojit se k veřejným sítím a zajišťuje bezpečné a anonymní online aktivity uživatele.

avast! SecureLine VPN je dostupná buď samostatně nebo přímo v rámci antivirového software avast! jako další volba bez nutnosti dodatečného stahování či instalace. Podporuje Windows PC a v ČR lze zakoupit zatím jen v EUR za cenu od €7.99 EUR měsíčně.

Další článek: Do komentářů na Facebooku budete moci přidávat i obrázky

Témata článku: Antivirus, Avast, Vincent, Co je software, Obvyklý problém, Bezpečnostní riziko, Riziko, Veřejná síť, Citlivý uživatel, Anonymní síť, Veřejná komunikace, Dodatečná data, Hacker

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší