Automotive Systems Czech získali ocenění za systém SAP ERP

Automotive Systems Czech získali ocenění za systém SAP ERP

Kromě nejvyššího ocenění SAP za kvalitu v regionu CEE v roce 2011 v kategorii velkých podniků za implementaci systému SAP ERP vyhrál projekt obou společností další cenu. Tentokrát je to ocenění prezidenta divize Automotive Systems Company (ASC) společnosti Panasonic Corporation, pana Masahisa Shibaty. Ocenění je udělováno 1 ročně významným projektům nebo zlepšovacím návrhům v ASC divizi. Ocenění mohou získat jen takové implementace, které splňují nejnáročnější kvalitativní kritéria a kladou důraz na návratnost investice nebo na profesionální přístup a vedení projektu.

Projekt zahrnoval veškeré podnikové procesy počínaje plánováním přes nákup, výrobu, logistiku, řízení skladu, řízení výkonnosti, účetnictví, kontrolu kvality, nebo zákaznický servis a řadu dalších. V rámci implementace bylo nahrazeno pět různých systémů (např. účetní systém, systém kontroly kvality, systémy materiálové dosledovatelnosti) jedním sjednoceným, ke kterému přistupuje více než 300 uživatelů. Implementace řízeného skladu umožnila zvýšit využití skladu o 20%, byla významně snížena doba potřebná pro výdej materiálu do výroby a náklady na údržbu SW poklesly na polovinu. Systém byl auditován na shodu s SOX a ISO 27001.

Vzhledem ke svému rozsahu bylo zavedení systému velice rychlé a trvalo pouze 14 měsíců.

„Úspěšná implementace vyžaduje více než jen znalosti a dovednosti. Vyžaduje také vizi, schopnost soustředit se na ni a vůli držet se metodiky a standardů, i když se objeví různé překážky. Zároveň je potřeba dbát na efektivní spolupráci a pozitivní atmosféru v týmu, která je jedním z předpokladů hladkého průběhu projektu a jeho úspěchu. Tyto projekty potřebné předpoklady splnily a plně si udělená ocenění zaslouží,“ řekl Jiří Synáček, ředitel pro kvalitu, SAP ČR.

Témata článku: Automotive, Nejvyšší vedení, Sklad, Atmosféra, Různé materiály

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?