Autodesk získal Robobat, dodavatele softwaru pro inženýrské stavitelství

SAN RAFAEL, Kalifornie, 6. září – Společnost Autodesk oznámila, že podepsala definitivní smlouvu o koupi ve francouzském Grenoblu sídlící společnosti Robobat, která dodává software pro analýzu, navrhování a zpracování ocelových a betonových konstrukcí ve stavebním inženýrství, a to za 33 milionů amerických dolarů. Tato akvizice doplní současnou nabídku softwaru společnosti Autodesk pro stavební inženýrství, tedy AutoCAD a Autodesk Revit Structure, což umožní nabízet ještě ucelenější soubor řešení a aplikací pro oblast stavebního inženýrství.
Autodesk získal Robobat, dodavatele softwaru pro inženýrské stavitelství

 

„Jsme rádi, že můžeme v Autodesku přivítat společnost Robobat s jejich špičkovým softwarem a technologiemi a také jejich zákaznickou obcí“, řekl Jay Bhatt, viceprezident Autodesk Building Solutions. „Zároveň s neustále se zvyšující úrovní našich komplexních řešení pro stavební inženýrství nadále podporujeme naše zákazníky při výběru softwaru pro strukturní analýzu a rozpracování projektů. Budeme také pokračovat v podpoře standardů pro otevřenou výměnu dat a budeme úzce spolupracovat s našimi strategickými partnery v oblasti stavebního inženýrství, abychom podpořili nejrůznější způsoby využití softwaru, s pomocí kterého mohou stavební inženýři po celém světě realizovat své myšlenky.“


Společnost Robobat je předním dodavatelem softwarových řešení pro inženýrské stavitelství. Byla založena v roce 1988, její sídlo je v Grenoblu ve Francii a významně pracuje také v Krakově v Polsku. Software této společnosti je používán stavebními inženýry po celém světě u různých projektů, včetně stadionu Stade de France, návrhu Šanghajského jižního vlakového nádraží či nového hangáru pro Airbus A380. Aplikace pro strukturní analýzu a návrh v inženýrském stavitelství společnosti Robobat, ROBOT Millenium, byla integrována s Revit Structure společnosti Autodesk. Robobat také vyvinul software pro zpracování ocelových a betonových konstrukcí na platformě AutoCAD. Autodesk v současné době plánuje nabídku nových řešení pro inženýrské stavitelství, rozpracování a analýzu, která zahrnují technologie Robobatu i Autodesku a i nadále podporuje stávající nabídku produktů společnosti Robobat.
 
“Robobat a Autodesk mají společnou vizi, kterou je informační modelování budov (BIM) a použití informačních technologií pro inženýrské stavitelství,“ říká Andre Niznik, generální ředitel společnosti Robobat. „Stali jsme se partnery Autodesku, abychom mohli integrovat ROBOT Millenium společnosti Robobat s Revit Structure společnosti Autodesk a vyvinuli jsme software, který se po mnoho let integruje s ostatními produkty Autodesku. Velmi se na spojení s Autodeskem těšíme a věříme, že z tohoto sloučení budou těžit zákazníci Autodesku i Robobatu.“


O aplikaci Revit Structure společnosti Autodesk
Autodesk Revit Structure je software pro informační modelování budov (BIM) pro stavební inženýrství a dokumentaci, který dokáže zvýšit efektivitu, přesnost a projektovou pružnost. Revit Structure zahrnuje fyzický model – pro uspořádání, koordinaci a dokumentaci – s nezávisle editovatelným analytickým modelem pro mnohonásobné analýzy; byl uveden minulý rok ve Spojených státech a Kanadě. Více informací o Autodesk Revit Structure naleznete na www.autodesk.cz/revitstructure.

O společnosti Robobat

Robobat tvoří a distribuuje softwarová řešení pro analýzu, návrhářství a projekci, která pomáhají klientům sjednocovat různé aspekty procesů stavebního inženýrství a tím zvyšují jejich přesnost, efektivnost a ziskovost. Více než 10 000 licencí softwaru Robobat je využíváno ve více než 100 zemích po celém světě. Robobat, společnost založená roku 1988, má sídlo v Grenoblu ve Francii. Je nositelem ISO 9001 a její pobočky a síť prodejců se nachází po celém světě.

O společnosti Autodesk

Společnost Autodesk se plně soustředí na to, aby se jejím zákazníkům dařilo rychle umísťovat na trh jejich tvůrčí nápady. Se sedmi milióny uživatelů je Autodesk vedoucím světovým dodavatelem softwaru a služeb pro odvětví stavebnictví, výroby, infrastruktury, digitálních médií a bezdrátových datových služeb. Řešení Autodesku pomáhají zákazníkům efektivněji vytvářet, spravovat a sdílet jejich data v digitální podobě. Tvůrčí myšlenky se pro zákazníky stávají konkurenční výhodou, neboť mohou být produktivnější, zpracovávat své projekty efektivněji a maximalizovat své zisky.
 
Autodesk byl založen v roce 1982 a má ústředí v San Rafael v Kalifornii. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

 

© Copyright 2006 Autodesk, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. 

Témata článku: Software, Grenobl, Andre, Rafael, A380, Airbus

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje