Autodesk vyzývá studenty, aby předvedli své nadání pro navrhování ve 3D

SAN RAFAEL, Kalifornie, 29. ledna 2007 – Společnost Autodesk vyhlašuje soutěž Inventor Student Design Contest a opět tak potvrzuje svou dlouhodobou podporu oblasti vzdělávání. Studenti vyšších a vysokých škol byli vyzváni, aby do 1. května 2007 přihlásili do soutěže své nápadité 3D návrhy, vytvořené v aplikaci Autodesk Inventor – autoři nejlepších prací mohou vyhrát ceny od společností HP, AMD a 3Dconnexion.
Autodesk vyzývá studenty, aby předvedli své nadání pro navrhování ve 3D

Porotci, mezi nimiž jsou zaměstnanci Autodesku, profesionální návrháři a odborníci z oboru, budou hodnotit přihlášené práce podle toho, jak široce využívají možnosti aplikace Inventor, podle inovací, které přinášejí, a podle celkové estetické hodnoty. Vítězové budou vyhlášeni 15. května 2007.

„Z dnešních studentů vyrostou budoucí inovátoři a Autodesk jim touto soutěží nabízí možnost prezentovat své nadání a kreativitu,“ říká Paul Mailhot, senior ředitel celosvětových vzdělávacích programů Autodesku. „Pro mladé návrháře je to cenná příležitost dále rozvinout své praktické návrhářské schopnosti a zároveň získat uznání vrstevníků i špičkových odborníků.“ 

Autodesk Inventor je světově nejrozšířenější software pro 3D strojírenské navrhování a práce s ním se vyučuje na vyhlášených univerzitách po celém světě. Tento snadno zvládnutelný software pomáhá studentům rozvíjet, uplatňovat a testovat jejich návrhářské schopnosti, takže potom vstupují na trh práce s jasnou konkurenční výhodou. Autodesk v rámci své podpory vzdělávání další generace inženýrů spustil nedávno portál Student Engineering and Design Community, který umožňuje studentům zadarmo si stáhnout návrhářský software, například Inventor. Studenti, kteří mají zájem zúčastnit se soutěže Student Design Contest, se musí nejprve zaregistrovat na portálu Autodesk Student Engineering and Design Community, který najdou na adrese www.students.autodesk.com.

Kromě uznání kolegů a odborníků získají vítězové skvělé ceny: 

  • Hlavní cena: špičková pracovní stanice HP xw4400 s grafickou kartou ATI FireGL V7200, 20palcovým LCD displejem a ovladačem 3Dconnexion SpacePilot. 
  • První místo: herní systém Xbox 360 s grafikou ATI FireGL od společnosti AMD a ovladač 3Dconnexion SpaceExplorer. 
  • Druhé místo: grafická karta ATI FireGL 7200 a ovladač 3Dconnexion SpaceTraveler. 
  • Třetí místo: grafické karty ATI FireGL 3300 od AMD a ovladače 3Dconnexion SpaceNavigator – Personal Edition pro pět vítězů třetího místa. 

„Návrháři při realizaci svých nápadů spoléhají na nejlepší 3D hardware a software,“ řekla Janet Matsuda, senior ředitelka grafických řešení pro pracovní stanice ve společnosti AMD. „Soustředíme se na vytváření řešení, která podstatně zvyšují kreativitu a produktivitu návrhářů. AMD ve spolupráci se společností Autodesk dodává vysoce výkonná grafická hardwarová řešení, jež boří překážky navrhování a výroby a umožňují výtvarníkům, architektům a inženýrům tvořit s větší rychlostí a přesností.“ 

Konkrétní požadavky na přihlášení prací do soutěže a podrobná kritéria, podle kterých budou práce hodnoceny, najdou studenti na webu www.students.autodesk.com/inventorcontest.

Váš názor Další článek: Lenovo hlavním sponzorem AT&T Williams F1

Témata článku: Software, Ovladač grafické karty AMD, Nejlepší inženýr, Budoucí zaměstnanec, Skvělý inženýr, Senior, Engineering, Inventor, Skvělé řešení, Studenti, Profesionální AMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší