Autodesk v prvním roce zaznamenal rekordní počet stažených kopií softwaru MapGuide Open Source

LAS VEGAS, 28. listopadu – Společnost Autodesk si připomněla roční výročí uvolnění produktu MapGuide Open Source a zdrojového kódu technologie Feature Data Objects (FDO). Tato platforma webových map v posledním roce získala silnou pozici v komunitě vývojářů geoprostorových informačních systémů, kteří ji nyní začleňují do nových a inovativních prostorových aplikací. Komunita MapGuide Open Source má v současné době přes 600 členů a zdrojový kód byl stažen více než 23 000krát. Zdrojový kód technologie FDO byl stažen více než 3 000krát.
Autodesk v prvním roce zaznamenal rekordní počet stažených kopií softwaru MapGuide Open Source

V rámci svého odhodlání dodávat vyspělé technologie, které pomáhají zákazníkům realizovat jejich nápady, uvolnil Autodesk v listopadu 2005 komunitě open source vývojářů produkt MapGuide Open Source a technologii přístupu k datům FDO. Jak čím dál více organizací zavádí mapové aplikace, uživatelé požadují software, který umožňuje snadno získávat a publikovat geoprostorové informace pro účelově zaměřená podniková řešení například ve strojírenství, stavebnictví, technických službách nebo ve státní správě.

„Otevřený kód podněcuje v geoprostorové komunitě neuvěřitelný technologický pokrok a my jsme hrdí na to, že k tomuto pokroku také přispíváme,“ řekl Gary Lang, viceprezident divize Autodesk Infrastructure Solutions. „Když je teď MapGuide Open Source součástí komunity open source, naši zákazníci získávají častější aktualizace, z nichž některé vycházejí z inovací komunity, a také podstatně nižší celkové náklady na vlastnictví.“

Software Autodesk MapGuide Open Source podporuje nejoblíbenější formáty geoprostorových souborů, databáze a standardy, což zjednodušuje vývoj a implementaci mapových systémů. Interoperabilita spolu s otevřeným zdrojovým kódem umožňuje snadnou a flexibilní analýzu a distribuci geoprostorových informací investorům a dalším zainteresovaným stranám. Technologie FDO v softwaru MapGuide Open Source poskytuje přístup k mnoha různým typům prostorových dat.

MapGuide Open Source je nyní aktivní projekt hostovaný nadací OSGeo (Open Source Geospatial Foundation). Nezávislá nezisková organizace OSGeo byla založena na podporu open source geoprostorové komunity a poskytuje společné fórum a sdílenou infrastrukturu pro lepší spolupráci na projektech. OSGeo zastřešuje koordinaci vývojového úsilí uživatelů, vývojářů a komunity, které je rozhodující pro úspěch open source řešení webových map.

„Je úžasné vidět ohromný vzestup zájmu a činnosti v posledním roce,“ řekl Tyler Mitchell, výkonný ředitel organizace OSGeo. „Podpora Autodesku pro open source vývojové metodologie povzbudila i ostatní členy open source geoprostorové komunity, aby také začali přispívat. Už začínáme vidět příspěvky nového kódu a rozšíření aplikací, která staví na platformě poskytnuté Autodeskem.“

Více než 80 uživatelů a partnerů produktu Autodesk MapGuide se na konferenci Autodesk University setkalo v otevřeném fóru, kde sdíleli nejlepší postupy a diskutovali o dalších plánech na vývoj tohoto produktu. Členové organizace OSGeo také prezentovali vyvíjené aplikace, které staví na platformě MapGuide Open Source.

„Open source vývojový proces mi umožňuje ovlivňovat vývoj softwaru aktivní účastí na činnosti komunity,“ řekl Jason Birch, senior aplikační analytik města Nanaimo v Britské Kolumbii a uživatel MapGuide Open Source. „Navíc IT oddělení našeho města se může dříve seznámit se směrem vývojem produktu, což nám pomáhá při strategickém plánování.“

Témata článku: Software, Open source, Jason, Open, Source, Aktivní uživatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí