Autodesk spouští službu Autodesk Streamline pro výrobní průmysl

26. února 2001
Slovensko: malý pohraniční styk
Nová služba usnadňuje spolupráci mimo návrhářská oddělení, zvyšuje přesnost a zkracuje dobu potřebnou pro uvedení výrobků na trh
Autodesk spouští službu Autodesk Streamline pro výrobní průmysl
Praha, 20. února 2001— Autodesk Inc. dnes oznámil Autodesk Streamline™, první službu pro malé a středně velké strojírenské firmy, která umožňuje sdílení personalizovaných dat návrhu mezi všemi odděleními podniku včetně prodeje, marketingu, nákupu, dokumentace, výrobních dílen i dodavatelů. Služba Autodesk Streamline automaticky přizpůsobuje produktové informace pro různé uživatele a poskytuje rozhodující první krok pro týmový vývoj produktů. Malé a středně velké výrobní společnosti tak mohou podstatně zvýšit efektivitu komunikace, automatizovat výrobní procesy, eliminovat chyby a zkrátit dobu potřebnou pro uvedení výrobku na trh — to vše bez komplexnosti a nákladnosti systémů PDM (Product Data Management) a dalších podobných programů.

Autodesk se svými partnery poskytuje úplné řešení, které odpovídá na existující konkurenční tlaky — tvorbu, spolupráci a obchod — působící na malé a středně velké strojírenské podniky. Autodesk Inventor™ je špičkovým řešením pro tvorbu sofistikovaných 3D návrhů, které navíc umožňuje snadno přejít z navrhování ve 2D do 3D. Služba Autodesk Streamline pomáhá uživatelům rozšířit a personalizovat tato data návrhů uvnitř podniku, poskytovat je i pracovníkům mimo návrhářská oddělení a podporuje týmovou spolupráci. Portál RedSpark, dceřinná společnost Autodesku poskytující online nástroje pro urychlení přímých dodávek materiálu, je zaměřen na transakční obchodní aktivity, které integrují dodavatele přímo do procesu vývoje výrobků. Pomáhá například se správou papírové dokumentace související se žádostmi o cenové nabídky a se zajišťováním dat pro dodavatele.

Se službou Autodesk Streamline může jakýkoli návrhář nebo inženýr okamžitě sdílet informace návrhů uložené v CAD souborech s kýmkoli uvnitř týmu nebo i mimo společnost — a to ve formě, která se automaticky přizpůsobí potřebám příjemce. Například pracovnící zásobovacího oddělení vidí pouze ty informace, které jsou pro něho relevantní, tj. soupis materiálu, obchodník má přístup pouze k animacím a informacím o ceně, konstruktér má přístupnou celou strukturu výrobku a dělník na dílně pracuje pouze s montážními pokyny. Autodesk Streamline tak pomůže uživatelům rychle realizovat nové a inovativní nápady, promítnout je do výrobků, a udržet si vysokou úroveň kvality při snižování nákladů.

Cesta k týmovému vývoji výrobků má tři hlavní rysy: propojení, personalizaci a optimalizaci. Autodesk Streamline spojuje celý výrobní podnik s rozhodujícími informacemi v návrzích, personalizuje informace pro pracovníky mimo projekci, a umožňuje společnostem optimalizovat vývojové procesy svým vlastním tempem.

„Chceme, aby bylo jasné, že se Autodesk Streamline liší od všech ostatních řešení na trhu,“ říká Robert Kross, viceprezident strojírenské divize Autodesku. „Někteří výrobci CAD programů nabízejí pouze prostředí pro online prohlížení 3D dat z CAD systémů a neposkytují funkce pro správu projektů, personalizaci dat a optimalizaci procesů. Naopak výrobci PDM se soustřeďují na komplexní otázky správy souborů. Věnují se řízení konfigurací, verzí, správě změnových řízení a řízení pracovních postupů — personalizaci dat návrhů ale opomíjejí.“

„Lepší, rychlejší vývoj produktů, který slibuje Autodesk Streamline, rozumně balancuje mezi vizí a pragmatismem,“ hodnotí novou aktivitu Autodesku Bruce Jenkins, viceprezident firmy Daratech, Inc. „Jeho inovativní peer-to-peer přístup postavený na webových konceptech a technologiích pomůže vzniknout pracovním sítím, kde přirozeně vznikají vazby mezi mnoha jednotlivci a funkcemi podílejícími se na tvorbě výrobku.“

Navržen pro snadné použití a implementaci

Autodesk Streamline je od základu navržen tak, aby mohl být velmi rychle a snadno implementován. Protože jde o hostitelskou službu, poskytuje Autodesk odpovídající infrastrukturu. Uživatelé potřebují jenom Windows PC s Internet Explorerem a s přístupem k Internetu. Toto řešení je postaveno na pokročilé streaming technologii, která umožňuje online přístup k informacím kdekoli a kdykoli, bez stahování CAD souborů, tisknutí výkresů, nebo spuštění CAD programu. Navíc si konstrukční oddělení ponechávají úplnou kontrolu nad návrhem. Na rozdíl od PDM řešení, která pouze spravují CAD soubory, poskytuje Autodesk Streamline ne CADovským uživatelům rychlý a personalizovaný přístup k datům návrhů, aniž by museli řešit, kde se konkrétní CAD soubory nacházejí. Autodesk plánuje, že Autodesk Streamline bude plně rozšiřitelný a založený na standardních technologiích jako je XML (eXtensible Markup Language) a J2EE (Java 2 Enterprise Edition), které uživatelům umožní přizpůsobit si své prostředí podle jejich konkrétních potřeb.

Autodesk Streamline obsahuje technologie společností eRoom Technology a RealityWave, které představují absolutní špičku ve svých oborech. eRoom Technology poskytuje digitální pracovní prostor, který spojuje podnikové týmy. Streaming technologie VizStream™ poskytuje nejrychlejší dostupnou metodu přenosu obsahu 3D dat v reálném čase. VizStream je licencován od RealityWave a zajišťuje přenos informací návrhů všem pracovníkům v podniku. Je tak umožněna spolupráce po Internetu bez kompromisů v čase, integritě návrhů, nebo výkonu pracovních stanic.

Vyřešené problémy autora i uživatele dat

Autodesk Streamline naplňuje potřeby obou skupin pracovníků — autorů i uživatelů dat. Autorem dat je navrhující konstruktér nebo projektový inženýr. Autodesk Streamline umožňuje autorům vytvořit jediné zdrojové úložiště pro všechna data návrhů, aniž by museli přenášet soubory, vytvářet několik výtisků nebo faxovat výkresy. Navíc jim umožňuje v reálném čase spolupracovat po síti s vývojovými partnery z jiných organizací. To, jaká data návrhů jsou pro spolupráci k dispozici, má autor zcela pod svou kontrolou.

Uživatelem dat je kdokoli v podniku, kdo pro svou práci potřebuje data návrhů. Autodesk Streamline poskytuje těmto pracovníkům informace z návrhů, které jsou přizpůsobené jejich konkrétním potřebám. Není tedy potřeba orientovat se v obtížně čitelných CAD výkresech. Navíc těmto uživatelům umožňuje zapojit se do procesu tvorby návrhu již v ranných stádiích, častěji, a s větším efektem.

Zabezpečení na úrovni průmyslových standardů

Autodesk Streamline používá standardní průmyslové technologie kryptování a digitálních certifikátů, a tak důsledně zabezpečuje všechny přenosy informací. Proto je každý přenos informací se systémem Autodesk Streamline plně a bezpečně zašifrován. Navíc je přístup k online informacím chráněn heslem a spravován zákazníky, kteří mají úplnou kontrolu nad přístupem k informacím na úrovni virtuálních projektových místností i jednotlivých dokumentů.

Plán poskytování služeb

Počínaje únorem 2001 bude Autodesk Streamline nabízet omezené hostování projektů a jednoduché prohlížení 2D dat pro Autodesk Inventor, Mechanical Desktop®, AutoCAD® Mechanical 2000i a AutoCAD 2000i. Současně bude k dispozici i jednoduché prohlížení 3D dat z programů Autodesk Inventor a Mechanical Desktop. Od tohoto týdne si mohou zájemci vyzkoušet Autodesk Streamline na demo serveru www.autodesk.com/streamline.

Autodesk plánuje poskytovat Autodesk Streamline na mezinárodní úrovni. První veřejné uvedení je naplánováno na jaro 2001 a bude se soustředit na severoamerické trhy.

V průběhu roku 2001 se Autodesk chystá přidávat ke službě Autodesk Streamline novou funkčnost každých 3-6 měsíců. Jedná se o vylepšené prohlížení a vkládání komentářů, prohlížení a procházení struktur sestav, podporu personalizace pro potřeby dílen, možnost publikovat do Autodesk Streamline přímo z PDM systémů, online montážní instrukce i možnost využívat data z ostatních CAD systémů jako je SolidWorks nebo Pro/ENGINEER. Autodesk rovněž plánuje funkce pro integraci s PDM řešeními, se systémy pro plánování výroby (MRP) a systémy pro řízení podniku (ERP).

O Autodesku

Autodesk® je přední světový dodavatel softwaru pro navrhování a tvorbu digitálních dat v oblasti architektury a územního rozvoje, výroby, technických služeb, telekomunikací, médií a zábavního průmyslu. Autodesk byl založen v roce 1982 a poskytuje svým zákazníkům návrhářský software, Internetové portály, bezdrátové vývojové platformy a aplikace pro práci v terénu, které pomáhají více než čtyřem miliónům uživatelů ve 150 zemích rozvíjet podnikání a udržet svou konkurenceschopnost. Více informací můžete jak v České republice tak na Slovensku získat na bezplatné telefonní infolince 0800/11 22 77 nebo na www.autodesk.com, případně www.autodesk.cz. Informace o produktech Discreet™ jsou k dispozici na www.discreet.com.

# # #

Autodesk, AutoCAD a Mechanical Desktop jsou registrované obchodní známky, Autodesk Inventor, Autodesk Streamline a Discreet jsou obchodní známky společnosti Autodesk, Inc. ve Spojených státech a/nebo některých dalších zemích. Všechna ostatní jména značek, produktů nebo obchodních známek náleží jejich majitelům.

Váš názor Další článek: Slovensko: malý pohraniční styk

Témata článku: Online úložiště, Výrobní technologie, Malá informace, Inovativní technologie, Absolutní špička, Prohlížení, Kross, Autodesk, Výrobek, Malý tým, Dodavatel technologií, Inventor, Nejrychlejší proces


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky