Autodesk prohlubuje partnerství s ČVUT vyhlášením společné soutěže Revit Open

Autodesk prohlubuje partnerství s ČVUT vyhlášením společné soutěže Revit Open

PRAHA, 29. června 2007 – Společnost Autodesk společně s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB), vyhlásila soutěž Revit Open pro studenty vysokých škol s architektonickým nebo stavebním zaměřením v České a Slovenské republice. Cílem je vytvořit návrh soběstačného a ekologického objektu pro krátkodobé, tj. turistického  ubytování.

Objekt by měl zohlednit minimální provozní náklady, minimální provozní zátěž pro životní prostředí  a charakterem by měl směřovat k nízkoenergetickému domu. Studie 3D modelu bude řešena v softwaru firmy Autodesk, konkrétně s využitím AutoCAD Architecture, Revit Architecture a pro vizualizaci  Autodesk 3D Studio Max.

„Současné diskuse o životním prostředí stále častěji směřují k principu trvale udržitelného rozvoje,“ řekl Patrik Minks, předseda poroty soutěže Revit Open a obchodní manažer pro oblast stavebních řešení ve firmě Autodesk. „Rádi bychom, aby se prostřednictvím této soutěže budoucí architekti a návrháři seznámili s trendem, který ve společnosti Autodesk nazýváme „sustainable design“, tedy trvale udržitelný design, který se v příštích letech stane jedním z klíčových aspektů budování stavebních řešení v České republice.“ 

Přihlásit se do soutěže je možné do 23. září 2007, poslední den odevzdání byl stanoven na 31. října. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne do 15. prosince 2007. Autoři nejlepších návrhů získají ceny ve formě notebooků v hodnotě 60 a 38 tisíc, digitální fotoaparát a barevnou tiskárnu. Prvních 50 registrovaných navíc obdrží DVD filmu Skicy Franka Gehryho, jejímž hlavním partnerem se stal Autodesk.

Témata článku: Minimální náklady, Frank

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje