Autodesk představil na MSV 2010 v Brně program Autodesk CleanTech

Autodesk zpřístupňuje pořízení návrhového softwaru společnostem podnikajícím v oblasti environmentálních technologií

Autodesk, světový lídr ve 3D návrhovém, konstrukčním a animačním softwaru, představil na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně program Autodesk CleanTech, jenž umožňuje začínajícím společnostem řešícím environmentální výzvy přístup k nejmodernějším technologiím pro digitální prototypování. Oznámení proběhlo jako součást prezentace konceptu dlouhodobě udržitelného designu a čistých technologií, který je hlavním tématem expozice společnosti Autodesk a jejich partnerů na stánku 10 v pavilonu P.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Program je určen pro začínající firmy, které se zaměřují na oblast čistých technologií a snaží se reagovat na současné výzvy v oblasti udržitelného růstu. Tyto firmy mohou v rámci programu CleanTech získat software v hodnotě stovek tisíc korun za velmi výhodných podmínek. Program nabízí několik špičkových softwarových aplikací, přičemž od každé je možné získat až pět licencí, a to včetně aplikací AutoCAD Inventor Professional, Autodesk Showcase Professional, Autodesk Vault Professional, Autodesk Navisworks Manage, Autodesk Revit Architecture a Autodesk Alias Design.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 

Tyto výkonné nástroje dovolují uživatelům vyvíjet digitální prototypy, urychlit inovace a lépe odhadnout směr vývoje nových výrobků také s ohledem na dlouhodobě udržitelný rozvoj. V dnešním stále složitějším světě se ukazuje, že klíčem k udržitelnosti jsou technologie. A právě využití nejmodernějších počítačových technologií ve fázi navrhování umožní co nejefektivnější vývoj výrobků s dlouhodobou udržitelností.

„Naše společnost nabízí zákazníkům široké spektrum softwarových řešení, které po celém světě využívá na deset milionů uživatelů,“ řekl David Palas, ředitel Autodesk Česká republika. „Ti s pomocí těchto nástrojů navrhují nové výrobky, které se posléze dostanou k miliardám lidí. Tento široký dopad a z něj vyplývající odpovědnost byl hlavním důvodem, proč se Autodesk rozhodl spustit svůj program CleanTech.“

Programu již využila řada společností z celého světa. Například dánská společnost Vindby vyvinula vůbec první větrnou turbínu pro soukromé použití, kterou lze instalovat u rodinného domu a výrazně ušetřit na nákladech za energie. Hlavní výzvou, s níž se při vývoji a komerčním uvedení této turbíny potýkali, byl faktor času. Vindby se novou turbínu podařilo navrhnout velice rychle, přičemž rozhodujícím faktorem bylo především řešení Autodesk Inventor. Díky tomuto řešení byla firma schopna rychle zahájit proces schvalování a být na trhu první. Vindby používá Autodesk Inventor nejen pro projektování prototypů a simulaci, ale i pro vizualizaci, dokumentaci, analýzu a prodej svých produktů.

Další článek: Microsoft Kinect a Windows Phone 7 se blíží. Podívejte se na reklamy

Témata článku: Autodesk, Čistá energie, Inventor, Čistý design, Začínající firma, Větrná turbína

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší