Autodesk poskytuje ve spolupráci se společností Oracle integrovaná geoprostorová řešení

SAN RAFAEL, Kalifornie, 3. ledna – Autodesk oznámil rozšíření partnerství se společností Oracle, jehož cílem je poskytovat zákazníkům úplná řešení pro vytváření a sdílení geoprostorových dat v rámci pracovních skupin i napříč celými organizacemi.
Autodesk poskytuje ve spolupráci se společností Oracle integrovaná geoprostorová řešení

Autodesk bude jako certifikovaný partner programu Oracle® PartnerNetwork spolupracovat se společností Oracle na vývoji softwarových balíků, na integraci technologií, prodeji, školení a podpoře zákazníků.

Díky tomuto strategickému partnerství mezi dvěma průmyslovými lídry nyní Autodesk nabízí dva balíky pro americké vládní organizace, jež obsahují technologii Oracle Database 10g Enterprise Edition s rozšířením Oracle Spatial 10g:

  • Balík Autodesk Map 3D s Oracle Database 10g pro vytváření map a souvisejících dat pomocí aplikace Autodesk Map 3D a jejich ukládání v relační databázi.
  • Balík Autodesk Web Mapping s Oracle Database 10g, který obsahuje aplikaci Autodesk MapGuide Enterprise pro sdílení map a dat uložených v databázi Oracle po webu.

„Tyto dva specializované balíky umožní organizacím snáz a finančně výhodněji implementovat prostorové funkce Oracle Database,“ řekla Lisa Campbell, viceprezidentka divize Autodesk Geospatial. „Kombinace infrastrukturního softwaru pro zpracování prostorových dat od společností Autodesk a Oracle může výrazně zdokonalit spolupráci, snížit redundanci procesů a optimalizovat správu systémů pro pracovní skupiny v podnicích.“

Autodesk je odhodlán vytvářet otevřená řešení, jež podporují interoperabilitu a hladké sdílení dat mezi různými technologiemi pro vytváření a uchovávání CAD dat, informací o majetku, GIS a dalších podnikových dat. Uživatelé tak mají možnost integrovat návrhové a geoprostorové informace a funkčnost s jinými systémy například pro správu majetku, vedení informací o zákaznících a plánování podnikových prostředků.

„S otevřenou, neproprietární strukturou prostorových dat, kterou Oracle používá, mohou společnosti dosáhnout naprosté interoperability,“ řekl John Gray, viceprezident skupiny severoamerických kanálů ISV společnosti Oracle. „V kombinaci s osvědčenou podporou Autodesku pro otevřené systémy mohou uživatelé plně realizovat hodnotu svých prostorových dat u nejrůznějších podnikových funkcí mimo vlastní práci s mapami.“

„Integrace GIS a inženýrských funkcí dává naprosto jasný smysl, neboť naši inženýři i projektanti při správě městského majetku vycházejí ze stejných základních dat,“ řekl J. R. Smith, senior GIS analytik Oddělení veřejných služeb města Tacoma. „Databáze Oracle jim zajišťuje okamžitý přístup k aktuálním informacím, které potřebují. Dokonalá integrace geoprostorového softwaru Autodesku s daty v databázi Oracle nám umožňuje sdílet tyto hodnotné informace s veřejností po internetu, což ohromně zkvalitňuje naše služby zákazníkům.“

Témata článku: Oracle, Lisa, Smith, Specializovaný web, Americký inženýr, Podniková funkce, Autodesk, Nejrůznější kanály

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje