Autodesk ohlašuje rekordní výsledky v České a Slovenské republice

26. února 2001
Slovensko: malý pohraniční styk
Autodesk dosáhl v průběhu loňského finačního roku (únor 2000 až leden 2001) rekordního růstu prodejů o 46 % ve srovnání s předešlým finančním rokem. Výrazným dílem k celkovému výsledku přispěl segment řešení pro architekturu a stavebnictví (růst o 253 %), strojírenství (o 208 %) a segment geografických informačních systémů (o 73 %).
Autodesk ohlašuje rekordní výsledky v České a Slovenské republice
Praha, Česká republika, 22. února 2000 — Autodesk, Inc., dnes oznamuje celkové výsledky za 4. čtvrtletí a celý finanční rok (více podrobností v separátní tiskové zprávě) a jeho pražská kancelář, která je odpovědná za rozvoj obchodu v České a Slovenské republice, se připojuje s oznámením rekordních výsledků za stejné období.

„Autodesk nikdy nemusel hlásit pokles prodejů v ČR a SR a o to cennější je výsledek letošního roku, který je nejvyšším dosaženým růstem v historii pražské kanceláře“ říká Josef Švenda, Country Sales Manager pro ČR a SR. „Je to zasloužená odměna po tvrdé práci, kterou museli odvést lidé z Autodesku, ale také naši partneři. Všichni jsme se potýkali s obtížnými ekonomickými podmínkami uplynulých let, které zasahovaly především naše hlavní cílové segmenty – průmysl a stavebnictví.“

Prodej řešení pro architekturu a stavebnictví rostl tři a půl krát

Růstovým šampiónem loňského roku bylo řešení pro architekturu a stavebnictví, reprezentované produktem Autodesk Architectural Desktop. Ten získal podporu hlavních partnerů specializovaných na tento segment a především také prostředí respektující lokální normy a zvyklosti.

„Všichni naši hlavní partneři jsou spolu s námi nadšeni úspěchem Autodesk Architectural Desktopu a ačkoliv by zdravý rozum velel snížit odhady tempa růstu pro příští rok, všichni opět pracujeme na dosažení růstu obdobném jako v loňském roce.“, řekl Víťa Štrouf, Channel Sales Manager pro oblast Architecture, Enginering and Construction.

Klíčem k pozitivnímu přijetí Autodesk Architectural Desktopu je jeho objektová struktura, vyvíjená v AutoCADu již od roku 1995. Tato zralá technologie umožňuje přechod od „kreslení“ stavebních výkresů k prostorovému modelování celé budovy. Tento postup pak přináší mnohem zevrubnější vizuální pochopení návrhu, snadnější provádění změn, podporu týmové projekční práce a následně také vyšší produktivitu.

Třikrát vzrostl prodej řešení pro strojírenství

„Velmi nás potěšily výsledky loňského roku, protože segment MCAD software je charakterizován tuhým konkurenčním bojem. V ČR i SR jsou zastoupeny všechny hlavní firmy oboru a tak dramatický růst jako jsme dosáhli v loňském roce, je pro nás jednoznačně znamením, že jsme rostli na úkor konkurence. Pevně věřím, že jsme tak posílili naše vedoucí postavení v tomto oboru“, řekl Marek Čierny, Channel Sales Manager pro oblast Mechanical CAD.

Hlavní událostí loňského roku a také podstatným impulsem k dosažení uvedných výsledků bylo uvedení Autodesk Inventoru na lokální trh. Tento revoluční software byl od počátku vyvíjen s ohledem na charakter práce konstruktéra. To přináší několik podstatných inovací, které bezbolestě převedou stávající 2D uživatele do konstruování v 3D prostředí v kontextu jejich reálného výrobku.

Význam Autodesk Inventoru podtrhl také fakt, že poslední den minulého finančního roku – 31. ledna 2001 – převzal zástupce pražské kanceláře od redakce Softwarových novin ocenění Produkt roku právě pro Autodesk Invetor.

GIS ve znamení Internetu

„Růst o 76 % v segmentu geografických informačních systémů nás přesvěčuje, že čeští a slovenští klienti Autodesku nás konečně také vnímají jako dodavatele GIS řešení. Ve skutečnosti je za tímto úspěchem naše technologické prvenství v oblasti internetových a mobilních technologií.“, řekl David Palas, Sales Manager pražské kanceláře Autodesku.

Celkový počet systémů Autodesk MapGuide, který nejlépe symbolizuje novou GIS tvář Autodesku, dosáhl v průběhu loňského roku čísla 32. Mezi nejzajímavější loňské projekty patří veřejně přístupný web města České Budějovice, interní systém rozvodné společnosti Zlínské vodovody a kanalizace nebo systém správy prostorových informací pro Českou správu letišť, letiště Praha.

Loňský rok také umožnil výraznou modernizaci výuky CAD/GIS technologií na českých a slovenských školách

Velmi aktivní byl loňský rok také pro školy, které v rámci časově omezené příležitosti mohly provést modernizaci svých systémů využívaných ve výuce. Tato akce se setkala s vřelým přijetím a na konci loňského roku bylo na středních a vysokých školách nainstalováno 540 licencí Autodesk Inventoru, 5 367 licencí Mechanical Desktopu Power Pack, 2 170 licencí Autodesk Architectural Desktopu nebo také 510 licencí Autodesk Land Development Desktopu. Celkem tak instalovaná báze ve školství obou republik dosáhla úctyhodného čísla 20 106 licencí.

Zájem o výuku moderních technologií byl podpořen také dokončením učebnic pro AutoCAD 2000, Mechanical Desktop a Autodesk Architectural Desktop. O srovnatelnost standardů ve výuce CAD/GIS technologií pečuje sdružení Autodesk Academia. Toto sdružení propůjčuje titul Autodesk Academia školám, které splní určitá kritéria garantující vysokou kvalitu výuky. V loňském roce byly také pod patronací sdružení Autodesk Academia přiděleny první granty na projekty přesahující běžný rámec vzdělávacích programů v této oblasti.

Motorem růstu byl důraz na vztahy s klienty a technologické prvenství na poli internetových technologií

Po několika úspěšných ročnících slovenského Stretnutia používateľov produktov Autodesku, které tradičně organizovalo slovenské systémové centrum – firma Sova, se v loňském roce také konal první ročník konference českých uživatelů - Autodesk Fórum. Vzhledem velkému zájmu o pokračování je v přípravách také druhý ročník.

Poskytování profesionálních služeb klientům byl také cíl některých změn ve způsobu prodeje řešení Autodesku, které byly uskutečněny v průběho uplynulého roku. Především došlo k podstatné redukci počtu autorizovaných partnerů a také byla zdůrazněna jejich specializace na jenotlivé obory. „Budeme bedlivě sledovat kvalitu poskytovaných služeb s jasnou vizí: chceme, aby označní Autodesk Systems Center nebo Autodesk Authorised Dealer bylo synonymem pro vysokou odbornost a schopnost poskytnout ucelené řešení.“, prohlásil Josef Švenda.

Všechny klíčové produkty, které vedly růst Autodesku v ČR a SR patří do rodiny iDesign. iDesign je ucelená strategie Autodesku, která silou Internetu mění tvář navrhování a konstruování. Tato strategie neobsahuje jen klasické softwarové produkty, obohacené o možnosti spolupráce přes Internet/intranet, ale také zcela nové produkty budované od počátku s ohledem na Internet (jako jsou Autodesk MapGuide a nebo produkt OnSite). Integrální součástí této strategie je ucelený soubor portálových služeb.

O Autodesku

Autodesk® je přední světový dodavatel softwaru na navrhování a tvorbu digitálního obsahu. Internetové portály společnosti pomáhají zákazníkům efektivněji podnikat s využitím kvalitních návrhů. Jako jedna z největších softwarových společností na světě pomáhá Autodesk s realizací návrhů více než čtyř miliónů zákazníků ve více než 150 zemích. Víc informací můžete získat na telefonní infolince 0800/11 22 77 pro ČR i pro Slovensko nebo na www.autodesk.com, případně www.autodesk.cz. Informace o produktech Discreet™ jsou k dispozici na www.discreet.com. Akcie Autodesku jsou obchodovány na trhu NASDAQ pod symbolem ADSK.

Váš názor Další článek: Slovensko: malý pohraniční styk

Témata článku: Software, Internet, Loňský rok, Růst, Academia, Land, Autodesk, Josef, Hlavní dodavatel, Inventor, Vysoký prodej, Česká tisková kancelář, Nejvyšší odměna, Uplynulý rok


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize