Autodesk ohlásil ve 2. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 526 milionů dolarů

Autodesk ohlásil ve 2. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 526 milionů dolarů

SAN RAFAEL, 22. srpna 2007 – Společnost Autodesk (NASDAQ: ADSK) ohlásila rekordní tržby za druhé čtvrtletí svého fiskálního roku ve výši 526 milionů, což je o 17 % více než ve druhém čtvrtletí předchozího fiskálního roku. Čistý zisk ve druhém čtvrtletí činil 92 milionů dolarů v porovnání s 87 miliony dolarů ve stejném období vloni.

„Během tohoto druhého čtvrtletí se nám velmi dařilo, zejména díky vysokému zájmu zákazníků o naše 2D a 3D nástroje, vyšším tržbám z prodeje nových licencí a výborným výsledkům v tzv. rozvíjejících se ekonomikách,“ říká Carl Bass, prezident a CEO společnosti Autodesk. „Byli jsme schopni významně růst díky tomu, že jsme se zaměřili na konkurenční výzvy našich zákazníků. Naše čísla dokazují, že i nadále získáváme vyšší podíl na trhu, neboť růst našich tržeb je vyšší než růst našich konkurentů. V důsledku toho můžeme opět zlepšit vyhlídky celého fiskálního roku 2008 a zvýšit důvěru k našim finančním výkonům ve zbytku roku.“

Výsledky společnosti Autodesk byly nejvíce ovlivněny silným nárůstem tržeb v segmentu modelovacích 3D a 2D vertikálních návrhových nástrojů, vysokým nárůstem v regionu rozvíjejících se ekonomik a tržbami z nových licencí.

Odvětvové 3D a 2D produkty Autodesku postavené na modelování získávaly i nadále podíl na trhu. Podle očekávání se na prodeji modelovacích 3D a 2D odvětvových produktů stále více projevují změny  v dealerském kanálu implementované v prvním čtvrtletí.

Kombinované tržby společnosti v oblasti modelovacích produktů, jako je Inventor, Revit a Civil 3D software, se zvýšily o 34 % v porovnání se stejným obdobím předchozího fiskálního roku na 122 milionů dolarů a tvořily 23 % z celkových tržeb. Celkově prodal Autodesk více než 39 000 komerčních licencí v oblasti 3D produktů, včetně 21 000 licencí produktu Revit, 11 000 licencí Inventor a 7 000 licencí Civil 3D. Tržby z odvětvových 2D produktů se zvýšily o 22 % oproti druhému fiskálnímu čtvrtletí 2007.

K robustnímu růstu celkových tržeb opět výrazným způsobem přispěly rozvíjející se ekonomiky. Tržby z regionů Asie/Pacifiku, východní Evropy, Středního východu a Latinské Ameriky se zvýšily o 37 % na 82 milionů dolarů a postaraly se tak již o 15 % z celkových tržeb.

Tržby z nových licencí se v porovnání s loňským čtvrtletím zvýšily o 17 %. Zejména silné byly tržby z nových licencí produktu Revit a AutoCAD Mechanical, které zaznamenaly nárůst o 56 % resp. o 54 %. Kombinované tržby z oblasti upgradů a údržby se zvýšily o 16 % na 178 milionů dolarů.

Další zajímavá finanční data z druhého čtvrtletí, které skončilo 31. července 2007:

  • Hotovost, hotovostní ekvivalenty a obchodovatelné záruky činily 827 milionů dolarů;
  • Tržby v americkém regionu se v porovnání s 2Q fiskálního roku 2007 zvýšily o 16 % na 195
     milionů dolarů;
  • Tržby v regionu EMEA  vzrostly o 17 % na 204 milionů dolarů;
  • Tržby v regionu Asie/Pacifiku se zvýšily o 18 % a dosáhly 127 milionů dolarů; v samotném
    Japonsku došlo ke zvýšení o 5 %.

Očekává se, že čisté tržby ve třetím čtvrtletí fiskálního roku se budou pohybovat mezi 530 - 540 milionů dolarů. Tržby ve čtvrtém čtvrtletí by měly dosáhnout rozmezí 575 - 585 milionů dolarů. Za celý fiskální rok, který skončí 31. ledna 2008, Autodesk očekává čisté tržby v hodnotě 2,14 - 2,16 miliardy dolarů.

Váš názor | Nedávné velké aktualizace Windows Vista jsou už na Windows Update

Témata článku: Software, Vysoký podíl, Ekonomika, Vysoký prodej, Vysoký nárůst, Druhé čtvrtletí, Dolar, Čtvrtletí, Předchozí nástroj, Bass, Stejný segment, Rekordní podíl, Rafael, Region, Inventor

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší