Autodesk ohlásil ve 2. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 526 milionů dolarů

Autodesk ohlásil ve 2. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 526 milionů dolarů

SAN RAFAEL, 22. srpna 2007 – Společnost Autodesk (NASDAQ: ADSK) ohlásila rekordní tržby za druhé čtvrtletí svého fiskálního roku ve výši 526 milionů, což je o 17 % více než ve druhém čtvrtletí předchozího fiskálního roku. Čistý zisk ve druhém čtvrtletí činil 92 milionů dolarů v porovnání s 87 miliony dolarů ve stejném období vloni.

„Během tohoto druhého čtvrtletí se nám velmi dařilo, zejména díky vysokému zájmu zákazníků o naše 2D a 3D nástroje, vyšším tržbám z prodeje nových licencí a výborným výsledkům v tzv. rozvíjejících se ekonomikách,“ říká Carl Bass, prezident a CEO společnosti Autodesk. „Byli jsme schopni významně růst díky tomu, že jsme se zaměřili na konkurenční výzvy našich zákazníků. Naše čísla dokazují, že i nadále získáváme vyšší podíl na trhu, neboť růst našich tržeb je vyšší než růst našich konkurentů. V důsledku toho můžeme opět zlepšit vyhlídky celého fiskálního roku 2008 a zvýšit důvěru k našim finančním výkonům ve zbytku roku.“

Výsledky společnosti Autodesk byly nejvíce ovlivněny silným nárůstem tržeb v segmentu modelovacích 3D a 2D vertikálních návrhových nástrojů, vysokým nárůstem v regionu rozvíjejících se ekonomik a tržbami z nových licencí.

Odvětvové 3D a 2D produkty Autodesku postavené na modelování získávaly i nadále podíl na trhu. Podle očekávání se na prodeji modelovacích 3D a 2D odvětvových produktů stále více projevují změny  v dealerském kanálu implementované v prvním čtvrtletí.

Kombinované tržby společnosti v oblasti modelovacích produktů, jako je Inventor, Revit a Civil 3D software, se zvýšily o 34 % v porovnání se stejným obdobím předchozího fiskálního roku na 122 milionů dolarů a tvořily 23 % z celkových tržeb. Celkově prodal Autodesk více než 39 000 komerčních licencí v oblasti 3D produktů, včetně 21 000 licencí produktu Revit, 11 000 licencí Inventor a 7 000 licencí Civil 3D. Tržby z odvětvových 2D produktů se zvýšily o 22 % oproti druhému fiskálnímu čtvrtletí 2007.

K robustnímu růstu celkových tržeb opět výrazným způsobem přispěly rozvíjející se ekonomiky. Tržby z regionů Asie/Pacifiku, východní Evropy, Středního východu a Latinské Ameriky se zvýšily o 37 % na 82 milionů dolarů a postaraly se tak již o 15 % z celkových tržeb.

Tržby z nových licencí se v porovnání s loňským čtvrtletím zvýšily o 17 %. Zejména silné byly tržby z nových licencí produktu Revit a AutoCAD Mechanical, které zaznamenaly nárůst o 56 % resp. o 54 %. Kombinované tržby z oblasti upgradů a údržby se zvýšily o 16 % na 178 milionů dolarů.

Další zajímavá finanční data z druhého čtvrtletí, které skončilo 31. července 2007:

  • Hotovost, hotovostní ekvivalenty a obchodovatelné záruky činily 827 milionů dolarů;
  • Tržby v americkém regionu se v porovnání s 2Q fiskálního roku 2007 zvýšily o 16 % na 195
     milionů dolarů;
  • Tržby v regionu EMEA  vzrostly o 17 % na 204 milionů dolarů;
  • Tržby v regionu Asie/Pacifiku se zvýšily o 18 % a dosáhly 127 milionů dolarů; v samotném
    Japonsku došlo ke zvýšení o 5 %.

Očekává se, že čisté tržby ve třetím čtvrtletí fiskálního roku se budou pohybovat mezi 530 - 540 milionů dolarů. Tržby ve čtvrtém čtvrtletí by měly dosáhnout rozmezí 575 - 585 milionů dolarů. Za celý fiskální rok, který skončí 31. ledna 2008, Autodesk očekává čisté tržby v hodnotě 2,14 - 2,16 miliardy dolarů.

Váš názor Další článek: Nedávné velké aktualizace Windows Vista jsou už na Windows Update

Témata článku: Software, Rafael, Rekordní podíl, Vysoký podíl, Inventor, Stejný segment, Předchozí nástroj, Region, Vysoký nárůst, Ekonomika, Bass, Vysoký prodej, Čtvrtletí, Druhé čtvrtletí, Dolar


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky