Autodesk jmenoval společnost Rapiscan Systems vynálezcem měsíce února 2007

SAN RAFAEL, Kalifornie, 22. února 2007 — Společnost Autodesk jmenovala vynálezcem měsíce února 2007 společnost Rapiscan Systems (Rapiscan), předního dodavatele prostředků bezpečnostní kontroly, které využívají zobrazování na principu rentgenového a gama záření a vyspělé metody identifikace hrozeb.
Autodesk jmenoval společnost Rapiscan Systems vynálezcem měsíce února 2007

Program Autodesku Inventor of the Month upozorňuje na nejnápaditější návrhy a inženýrské inovace vytvářené rozsáhlou komunitou zákazníků aplikace Autodesk Inventor, což je světově nejprodávanější software pro 3D strojírenské navrhování a nejlepší volba pro navrhování ve 3D.
 
Společnost Rapiscan od roku 1993 nainstalovala ve více než 50 zemích přes 60 000 přístrojů, od detektorů kovu a automatických systémů detekce výbušnin až po systémy prohlídky kontejnerů. Systémy společnosti Rapiscan se používají na letištích, ve vládních a podnikových budovách, v nápravných a vězeňských zařízeních, na poštovních úřadech, ve vojenských pásmech, v přístavech a na hraničních přechodech.
 
Bezpečnostní systémy používají nejrůznějších technologie od zobrazování na principu rentgenových a gama paprsků až po vyspělé metody identifikace hrozeb, jako je neutronová a difrakční analýza. Při navrhování těchto složitých řešení spoléhá společnost Rapiscan na aplikaci Autodesk Inventor, která přenáší možnosti 2D do modelově založeného prostředí.
 
„V aplikaci Autodesk Inventor jsme viděli významnou příležitost integrovat navrhování ve 2D s 3D modelováním a rychleji tak proměňovat návrhy na funkční produkty,“ řekl Peter Williamson, generální ředitel a výkonný viceprezident společnosti Rapiscan. „Ohromně jsme zredukovali množství vyráběných prototypů. A ještě důležitější je to, že jsme zkrátili dobu potřebnou k uvádění nejnovějších a nejefektivnějších produktů na trh, kde mají skutečný dopad na bezpečnost veřejnosti.“
 
Pracovníci firmy Rapiscan se zúčastnili školení pořádaného autorizovaným dodavatelem prémiových řešení Autodesku, společností KETIV Technologies Inc., aby získali další užitek z investic do softwaru Autodesk Inventor. Školení KETIV-U umožnilo společnosti Rapiscan seznámit se s pokročilejšími tématy a rychle začít naplno využívat hodnotu nově pořízeného softwaru.
 
Rapiscan pomocí aplikace Inventor rychle a snadno vytváří 3D digitální prototypy svých přístrojů, jež se skládají ze 300 až 1000 i více součástek. Trojrozměrné vizualizace umožňují společnosti simulovat a analyzovat fungování navrhovaných přístrojů v raných stádiích návrhového procesu. Dávají jí flexibilitu optimalizovat a zdokonalovat návrhy před vlastní realizací.
 
„Společnosti jako Rapiscan agresivní implementací digitálních prototypů do digitálního pracovního postupu šetří čas, peníze a cenné zdroje,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, viceprezident divize Manufacturing Solutions společnosti Autodesk. „Inventor jim pomáhá udržet si vedoucí pozici na rychle rostoucím trhu. Těší nás, že můžeme jmenovat společnost Rapiscan únorovým vynálezcem měsíce.“

Témata článku: Software, Bezpečnost, Inventor, Kross, Navrhované řešení

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje