Autodesk jmenoval společnost Marine Advanced Research vynálezcem měsíce ledna 2007

1. února 2007
Kritická chyba Mac OS X tajena?
SAN RAFAEL, Kalifornie, 22. ledna – Autodesk jmenoval společnost Marine Advanced Research, vývojáře vyspělých technologií námořní plavby, vynálezcem měsíce ledna 2007. Program Autodesku Inventor of the Month upozorňuje na nejnápaditější návrhy a inženýrské inovace vytvářené rozsáhlou komunitou uživatelů aplikace Autodesk Inventor, světově nejprodávanějšího softwaru pro 3D strojírenské navrhování a nejlepší volby pro navrhování ve 3D.
Autodesk jmenoval společnost Marine Advanced Research vynálezcem měsíce ledna 2007

Posláním společnosti Marine Advanced Research (www.wam-v.com), kterou založili manželé Ugo a Isabella Conti, je vývoj naprosto převratných technologií námořní plavby. Tato vize vedla společnost Marine Advanced Research k vývoji plavidla WAM-V: Wave Adaptive Modular Vessel. WAM-V představuje zcela novou třídu lodí. Je takzvaně vlnově adaptivní, takže se její trup podřizuje a přizpůsobuje povrchu vodní plochy, místo aby do vln narážel, plácal a rozrážel je.

„Loď WAM-V je v mnoha ohledech konstruována a vyrobena spíš jako auto než jako tradiční loď, protože má čepy, pružiny a nejrůznější další součástky, které se pohybují,“ řekl Dr. Ugo Conti, prezident a generální ředitel společnosti Marine Advanced Research. „Je to zcela nová technologie námořních lodí a může přinést lepší výkon pro nejrůznější druhy plavidel, od záchranářských a hlídkových lodí až po lodě pro rekreaci nebo vědecký výzkum.“

Tato složitá technologie byla vyvinuta pomocí aplikace Autodesk Inventor, která hladce propojuje navrhování ve 2D a 3D a umožnila společnosti Marine Advanced Research rychle rozvinout návrh lodi WAM-V až do podoby prototypu.

„S aplikací Inventor jsme viděli naše konstrukční nápady ve 3D, takže jsme je mohli zkoumat ze všech možných úhlů,“ řekl Conti. "Z pohledu mechaniky je taková vizualizace nesmírně užitečná, protože nám umožňuje zachytit potenciální problémy v návrhu ještě před zahájením výroby.“

Po několika cyklech digitálního prototypování v aplikaci Autodesk Inventor vytvořila společnost Marine Advanced Research funkční 30metrový prototyp WAM-V. Loď už provedla zkušební plavbu podél pobřeží Tichého oceánu a 18. ledna 2007 se veřejně představila v San Francisco Bay Area.

„Společnosti jako Marine Advanced Research pomocí řešení Autodesku nově definují parametry dosažitelných konstrukčních konceptů,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, viceprezident Manufacturing Solutions Division společnosti Autodesk. „WAM-V je odvážná inovace námořní technologie a pro nás je potěšením, že můžeme společnosti Marine Advanced Research udělit ocenění Inventor of the Month za leden.“

Autodesk každý měsíc z více než 600 000 uživatelů aplikace Autodesk Inventor vybírá vynálezce měsíce. Vítězové jsou vybíráni na základě vynikající inženýrské práce a převratných inovací. Máte-li zájem o další informace o programu Autodesk Inventor of the Month, obraťte se na e-mail IOM@autodesk.com.

Váš názor | Kritická chyba Mac OS X tajena?

Témata článku: Funkční koncept, Potenciální aplikace, Inventor, Kross, The Division, Advanced, Marine

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší