Autodesk jmenoval společnost Famed vynálezcem měsíce dubna 2007

SAN RAFAEL, Kalifornie, 23. dubna 2007 – Společnost Autodesk oznámila, že Famed Zywiec, největší výrobce lékařského vybavení v Polsku, byl jmenován vynálezcem měsíce dubna 2007. Program Autodesku Inventor of the Month upozorňuje na nejnápaditější návrhy a inženýrské inovace vytvářené rozsáhlou komunitou zákazníků aplikace Autodesk Inventor, který nabízí výrobním společnostem veškeré možnosti navrhování ve 3D bez znehodnocení investic do procesů využívajících 2D výkresy.
Autodesk jmenoval společnost Famed vynálezcem měsíce dubna 2007

Společnost Famed Zywiec, která sídlí v krásném polském údolí Zywiec, vyrábí stovky rozmanitých výrobků a specializovaného nábytku pro nemocnice a ordinace. Mezi její výrobky patří operační stoly a svítidla, nemocniční a rehabilitační lůžka, zubařská křesla a inkubátory.
 
Při výrobě tohoto lékařského vybavení kombinuje Famed Zywiec praktické zkušenosti nashromážděné za více než 80 let na trhu s nejmodernější technologií s prací na poli výzkumu a vývoje. Díky tomu je schopna firma vyrábět a nabízet výrobky nejvyšší kvality, jež splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky. Ze své úsilí společnost získala několik certifikátů kvality, například ISO 9001, ISO 13485 a ISO 14001, což je standard ekologického řízení, který je udělován organizacím, jež se snaží minimalizovat dopad své činnosti na životní prostředí.
 
Aplikace Inventor významnou měrou pomáhá společnosti Famed Zywiec navrhovat a vyrábět její výrobky s minimem odpadu. 3D nástroje totiž konstruktérům umožňují vizualizovat dopad jejich nápadů už v rané fázi návrhového procesu ještě předtím, než je cokoli skutečně vyrobeno. Ve spolupráci s místním prodejcem Autodesku a poskytovatelem školení Evatronix S.A. mohla společnost Famed Zywiec začít okamžitě využívat možnosti Inventoru v oblasti digitálního prototypování.
 
„Modelováním výrobku v Inventoru dosahujeme obrovské úspory, zvláště ve fázích prototypování a výroby,“ řekl Piotr Kozbial, ředitel výzkumu a vývoje společnosti Famed Zywiec. „Než jsme pořídili Inventor, vyráběli jsme ke každému výrobku čtyři až pět fyzických prototypů. Ovšem návrh, který vytváříme v Inventoru, je sám o sobě prototypem, takže do něj můžeme snadno implementovat zpětnou vazbu a optimalizovat jej ještě předtím, než začneme něco vyrábět. To znamená méně odpadu – pro nás i pro životní prostředí.“
 
„Výrobní společnosti po celém světě si uvědomují, že to, co je dobré pro životní prostředí, může být dobré i pro byznys,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, viceprezident divize Manufacturing Solutions společnosti Autodesk. „Společnost Famed Zywiec se svou ekologicky šetrnou výrobou zaujala v Evropě roli lídra. Proto ji s potěšením jmenujeme vynálezcem měsíce dubna.“

Váš názor Další článek: Na internetu se v dubnu nejvíce šířila hrozba využívající bezpečnostní chybu Windows

Témata článku: Byznys, Krásný měsíc, Inventor, Výrobek, Kross, Významná role

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší