Autodesk jmenoval společnost BigToys, Inc. vynálezcem měsíce března 2007

SAN RAFAEL, Kalifornie, 19. března – Společnost Autodesk oznámila, že BigToys, Inc. (BigToys), výrobce ekologicky šetrného vybavení komerčních hřišť, byla jmenována vynálezcem měsíce března 2007. Program Autodesku Inventor of the Month upozorňuje na nejnápaditější návrhy a inženýrské inovace vytvářené rozsáhlou komunitou zákazníků aplikace Autodesk Inventor, který nabízí výrobním společnostem veškeré možnosti navrhování ve 3D bez znehodnocení investic do procesů využívajících 2D výkresy.
Autodesk jmenoval společnost BigToys, Inc. vynálezcem měsíce března 2007

Společnost BigToys si už téměř 35 let buduje pověst výrobce vysoce kvalitního komerčního vybavení dětských hřišť. Jako lídr v oblasti zařízení hřišť klade důraz vedle péče o děti také na ekologická hlediska a na zodpovědné využívání přírodních zdrojů.

Společnost BigToys u svého komerčního vybavení hřišť významnou měrou využívá recyklované, recyklovatelné a obnovitelné materiály. Její odolný a trvanlivý konstrukční systém z oceli a plastu obsahuje recyklované materiály, které pocházejí výlučně z USA. Společnost BigToys se tak může pochlubit nejvyšším procentem recyklovaných materiálů mezi všemi výrobci zařízení hřišť. Uplatněním použitého, vysoce hustého polyetylenového plastu v podlahách, střechách a zdech svých herních prvků každoročně zlikviduje stovky tisíc plastových lahví od mléka, které by jinak skončily na skládkách.

S navrhováním ekologicky šetrných herních konstrukcí společnosti BigToys výrazně pomáhá Autodesk Inventor. Nejprodávanější software pro 3D strojírenské navrhování vytváří 3D digitální prototypy, které pomáhají společnostem prakticky testovat nápady před jejich realizací. Díky tomu mohou společnosti optimalizovat a zdokonalovat své návrhy v raných fázích návrhového procesu, což jim šetří čas, peníze a cenné zdroje.

Společnost BigToys využívá Inventor jako jediný nástroj pro navrhování a vývoj od roku 2004, předtím velmi úspěšně používala Autodesk Mechanical Desktop. Během období přechodu jí podporu pro návrhářské a inženýrské funkce a pro používání Inventoru zajistila společnost IMAGINiT Technologies, přední poskytovatel softwarových řešení Autodesku.

Flexibilita a rychlejší provádění opakovaných úkolů, jehož společnost BigToys díky používání Inventoru dosáhla, vedla k vývoji nápaditějších produktů a k efektivnějšímu návrhovému procesu.

„Navrhování s aplikací Inventor funguje naprosto hladce,“ řekl Brian Lovgren, technický ředitel společnosti BigToys. „Od bláznivého výchozího nápadu se dostaneme k hotové součásti s minimálním předěláváním nebo duplicitní prací. Velkou výhodou je také možnost využívat sofistikovaný rendering a animaci, která nám pomáhá lépe komunikovat záměr našeho návrhu s ostatními a eliminuje potenciální chyby ve výrobě.“

„Společnost BigToys pomocí digitálního prototypování dosahuje vyšší efektivity svých výrobních provozů a vytváří bezpečnější, ekologicky šetrnější prostor pro hraní našich dětí,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, viceprezident Manufacturing Solutions Division společnosti Autodesk. „Těší nás, jakou roli v tomto úsilí Inventor hraje, a proto jmenujeme BigToys vynálezcem měsíce března.“

Témata článku: Software, Division, Inventor, Kross, Obnovitelné zdroje, Obnovitelný zdroj, Střecha, Významná role, Herní použití, Jediný prototyp, Nejvyšší čas