Autodesk inspiruje příští generaci globálních inovátorů

SAN RAFAEL, Kalifornie, 13. února 2007 — Společnost Autodesk oznámila na své akci World Press Day plány na další významné investice do školství, které mají umožnit příští globální generaci inženýrů, architektů a návrhářů inspirovaně pracovat a připravit se na vizionářské kariéry. Pracovníkům ve školství nabízí Autodesk atraktivní sadu vzdělávacích řešení a také praktické nástroje, které studenti potřebují pro vizualizace, navrhování a vytváření projektů podle svých nápadů.
Autodesk inspiruje příští generaci globálních inovátorů

„Autodesk se intenzivně snaží inspirovat a připravit příští generaci inženýrů, architektů a návrhářů,“ řekl Paul Mailhot, senior ředitel Autodesku pro celosvětové vzdělávací programy. „Chceme, aby měli k dispozici potřebné nástroje pro praktické zkoušení svých nápadů před realizací.“

Autodesk bude nadále podporovat úsilí v oblasti školství investicemi do důležitých programů a iniciativ, jež povzbuzují studenty všech věkových skupin k zájmu o inženýrství, architekturu a navrhování.

Některé priority Autodesku pro oblast školství v tomto roce: 

  • Pokračující odhodlání podporovat globální ekonomický rozvoj zdokonalováním technologického vzdělávání a prosazováním technologií v rozvíjejících se ekonomikách, jako je Indie, Čína, Rusko, východní Evropa a Latinská Amerika. 
  • Pokračující podpora studentů návrhářských a inženýrských oborů prostřednictvím oblíbeného programu Autodesk Student Engineering and Design Community, který poskytuje studentům a učitelům bezplatný přístup k nástrojům používaným v praxi a souvisejícím zdrojům. 
  • Podpora soutěže FIRST Robotics Competition, v jejímž rámci studenti po celém světě ve vizualizačních nástrojích Autodesku vytvářejí roboty podle své nejbujnější fantazie.

Autodesk je odhodlán podporovat globální ekonomický rozvoj zdokonalováním technologického vzdělávání a prosazováním technologií v rozvíjejících se ekonomikách, jako je Indie, Čína, Rusko, východní Evropa a Latinská Amerika. Autodesk vynaložil už více než 1,3 miliónu dolarů na zakládání akademických „center excelence,“ jejichž úkolem je vzdělávat studenty i pedagogické pracovníky v širokém spektru disciplín včetně architektury, urbanistického plánování, řízení staveb, průmyslového návrhu, výroby, inženýrských staveb, animace a zvláštních efektů. Centra excelence Autodesku poskytují předním akademickým institucím nejmodernější software a podporu pro řešení klíčových problémů rozvíjejících se ekonomik – například dlouhodobě udržitelného návrhu a vývoje inovativních produktů.

„Jako lídr v oblasti návrhového softwaru jsme odhodláni poskytovat pedagogům a studentům po celém světě nástroje a kvalifikaci pro řešení priorit jejich zemí, zejména udržitelnosti rozvoje a inovací,“ řekl Jon Pittman, senior ředitel strategického výzkumu společnosti Autodesk. „Prostřednictvím jednoznačného zaměření na přechod návrhových disciplín od rýsování ve 2D na modelování ve 3D umožní naše Centra excelence studentům hladce se zorientovat v klíčových oblastech mezioborového zájmu, například v informačním modelování budov, modelování inženýrských staveb a v digitálním vývoji výrobků.“
 
V září 2006 spustil Autodesk program Student Engineering and Design Community, který má poskytnout studentům a pedagogům v oborech architektury, stavebního inženýrství, strojního inženýrství, průmyslového návrhu, her a animací bezplatný* přístup k profesionálním nástrojům pro realizaci jejich nápadů. Dosud si více než 50 000 studentů a pedagogů z více než 2 500 institucí v 73 zemích stáhlo přes 50 000 kopií 3D softwaru Autodesku. 

Členem komunity se může stát jakýkoli student nebo učitel s platnou školní e-mailovou adresou. Přestože čím dál větší oblibu zaznamenává zejména možnost bezplatného* stažení softwaru, tento webový server také umožňuje studentům učit se, spolupracovat a komunikovat s jejich kolegy po celém světě prostřednictvím fór, chatu a dalších možností společenských sítí. V oblíbené sekci s nabídkou pracovních míst najdou studenti možnosti praxí i pracovní místa na plný a částečný úvazek. Student Engineering and Design Community najdete na webu www.students.autodesk.com.

Studenti po celém světě mají od ledna příležitost přihlásit své návrhy vytvořené v aplikaci Autodesk Inventor do soutěže o ceny od společností HP, ATI a 3Dconnexion. Soutěž bude uzavřena 1. května a vítězové budou oznámeni 15. května. Další informace o soutěži Autodesk Inventor Student Design Contest najdete na adrese www.students.autodesk.com/inventor

Váš názor Další článek: Intel přestavuje již čtvrtou továrnu na 45nm

Témata článku: Software, Senior, Engineering, Stavba, Inventor, Oblíbený program, Ekonomika, Studenti, Bezplatná možnost


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor