Autodesk Forum 2006 s vysokou účastí

Praha, 1. 6. 2006 – Na samém konci května se uskutečnil v prostorách hotelu Hilton v Praze již třetí ročník setkání uživatelů, příznivců a přátel produktů Autodesk – Autodesk Forum 2006, které pro své partnery uspořádaly společnosti Autodesk a Tech Data Distribution.
Autodesk Forum 2006 s vysokou účastí

Na Autodesk Forum byli pozváni autorizovaní prodejci produktů Autodesk, kteří se zde setkali se svými zákazníky z různých profesních odvětví, v nichž se programy společnosti Autodesk používají. Na výstavní ploše se představilo 6 vystavovatelů, jejichž expozice shlédlo 472  registrovaných návštěvníků.

 

Společnost Autodesk plně využila možnosti pozvat v jeden den na jedno místo všechny své autorizované prodejce a uživatele svých produktů a předat jim nejnovější informace z oblasti technologií CAD a GIS.

 

Koncepce obsahu Autodesk Forum 2006 byla obdobná jako v minulém roce. Na hlavní dopolední přednáškovou sekci navázala odpolední oborově segmentovaná část. Konferenci zahájil Ing. David Palas, Country Sales Manager Autodesk pro Českou republiku, Slovenskou republiku a země jihovýchodní Evropy. S úvodní přednáškou pak vystoupil Josef Švenda, Sales Execution Director, Emerging Countries, Autodesk (země střední, východní a jihovýchodní Evropy, Blízkého a Středního východu a Afriky). Po tomto vystoupení se roztočil několikahodinový kolotoč dalších zajímavých přednášek, seminářů a workshopů. Přednášky byly rozděleny do následujících hlavních tématických bloků – strategie Autodesku, strojírenství, architektura a stavebnictví, infrastruktura, vizualizace a v neposlední řadě Developer Workshop, zaměřený na profesionální vývojáře aplikací a služeb využívajících technologie Autodesku.

 

Součástí konference byla také výstavní část hardware a software jednotlivých výrobců, kteří své expozice představili v předsálí. Zmínit je třeba  projekt Autodesk club, klub zájemců o produkty Autodesk (www.autodeskclub.cz), a Autodesk Academia - akademická iniciativa podpory vzdělávání určená školám v České republice a Slovenské republice. Výhody a možnosti Autodesk clubu byly prezentovány nejen prostřednictvím vlastního výstavního stánku, ale také během četných diskusí.

 

Účastníci konference měli možnost se v průběhu dne podrobně seznámit s produktovými novinkami řady 2007 a načerpat aktuální informace o programech, které používají přímo ve své praxi. Mluvilo se například o produktech Autodesk® Architectural Desktop, Autodesk® Revit®, Autodesk® VIZ, Autodesk® Map 3D, Autodesk® Civil 3D, Autodesk® Raster Design, Autodesk® Vault a mnoha dalších. Velký zájem přítomných vzbudila již jedenáctá verze strojírenského parametrického CAD systému Autodesk Inventor® a samozřejmě také program AutoCAD® 2007, který si přítomní vyzkoušeli i prakticky, v rámci workshopu AutoCAD® 2007, jenž byl rozdělen do čtyř bloků. Každý účastník tohoto programu si odnesl certifikát Autodesk Forum a demo CD s programem AutoCAD® 2007.

 

Další informace o konferenci Autodesk Forum 2006, včetně fotogalerie jsou k dispozici na adrese: www.autodeskclub.cz/forum.

 

 

Setkání Autodesk Forum 2006 se zúčastnili tito vystavovatelé:

Hardware: HP, Samsung, Dicota, Océ

Software: AB Studio, Yello

 

Mediální partneři akce: Computer Design, GEO informace

 

Informace o produktech společnosti Autodesk hledejte na: www.autodesk.cz.

Informace o společnosti Tech Data Distribution najdete na: www.techdata.cz a www.techdatask.sk.

 


O společnosti Tech Data Distribution

Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2005 obratu 6 mld. Kč.

 

O společnosti Tech Data Corporation

Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 90 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 110. místě a dosáhla tržeb ve výši 20,5 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2006. Více informací najdete na: www.techdata.com

Témata článku: Software, Hardware, Workshop, Academia, Autodesk, Dicota

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje