Autodesk a Natural World Museum spolupracují

SAN RAFAEL, Kalifornie, 9. května 2007 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, spolupracuje s organizací Natural World Museum na zvyšování povědomí o globálních ekologických problémech a prosazování metod dlouhodobě udržitelného návrhu.
Autodesk a Natural World Museum spolupracují

Autodesk je hlavním sponzorem putovní výstavy Envisioning Change, kterou pořádá Natural World Museum a Environmentální program Organizace spojených národů. Výstava nabízí provokativní pohledy na otázku změny klimatu od výtvarníků z celého světa. Partnerství je příkladem spolupráce organizací z veřejného a soukromého sektoru s podobnými pohledy, které se snaží informovat a propagovat inovace na podporu metod dlouhodobě udržitelného návrhu. Autodesk se na realizaci výstavy podílel i tím, že její projekt byl navržen v jeho softwaru.

Nezisková organizace Natural World Museum se zabývá nápaditými prezentacemi výtvarného umění s cílem inspirovat, rozvíjet povědomí a zapojit veřejnost do ekologických aktivit. Výstava Envisioning Change (Jaké změny nás čekají), jež navazuje na téma letošního Dne životního prostředí Organizace spojených národů „Tání ledu – žhavé téma,“ prezentuje díla 40 výtvarníků z 25 zemí věnovaná změnám životního prostředí v podobě tání ledu, sněhu a permafrostu od Himalájí po Kilimandžáro, od And až po Arktidu.

„Autodesk je hrdým sponzorem organizace Natural World Museum a výstavy Envisioning Change,“ řekl Carl Bass, prezident a generální ředitel společnosti Autodesk. „Máme 25leté zkušenosti s přímou konfrontací výzev v oblasti navrhování a jsme odhodláni pomoci zákazníkům osvojit si metody dlouhodobě udržitelného návrhu při řešení současných ekologických požadavků. Doufáme, že tyto kolektivní snahy a technologie Autodesku pomohou návrhářům ve všech odvětvích vytvořit dlouhodobě udržitelný svět.“

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Autodeskem na propagaci nutnosti dlouhodobě udržitelného návrhu v globálním měřítku,“ řekla Mia Hanak, výkonná ředitelka Natural World Museum. „Autodesk z pozice klíčového sponzora výstavy Envisioning Change přispívá svou vizí pro realizaci změn prostřednictvím návrhu k uskutečnění našeho cíle – inspirace kreativních, dlouhodobě udržitelných řešení po celém světě.“

Výstava Envisioning Change – „Tání ledu – žhavé téma“ bude zahájena v Nobelově mírovém centru v Oslu na Den životního prostředí Organizace spojených národů 5. června 2007 a zůstane otevřena až do konce srpna. V říjnu 2007 se výstava přesune do Centra výtvarných umění BOZAR v Bruselu a na jaře 2008 do Chicaga.

Autodesk je odhodlán rozšiřovat povědomí a přispívat k prosazování metod dlouhodobě udržitelného návrhu prostřednictvím partnerství s veřejnými organizacemi, například U.S. Green Building Council a Integrated Energy Solutions, a také jako hlavní sponzor několikadílného televizního seriálu o dlouhodobě udržitelném návrhu. Autodesk také poskytuje technologie, školení a podporu projektům, které informují a propagují inovace zaměřené na současné i budoucí výzvy v oblasti dlouhodobě udržitelného návrhu.

Témata článku: Change, Natural, World, Oslo, Chicago, Bass, Building, Carla, Energy

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky