AutoCont se podílel na vybudování Metropolitní sítě pro město Pelhřimov

Společnost AutoCont CZ a.s. se jako subdodavatel podílel na projektu „Metropolitní síť a portál pro město Pelhřimov“.
AutoCont se podílel na vybudování Metropolitní sítě pro město Pelhřimov

Cílem projektu  „Metropolitní síť a portál města Pelhřimova“ bylo propojení strategických míst a objektů města Pelhřimov pomocí optických vláken. Hlavním cílem projektu bylo nejen zajistit obyvatelům města Pelhřimov veřejný přístup k širokopásmovému internetu a posílit tak  místní telekomunikační sítě , ale i poskytnout komunikační služby prostřednictvím nového portálu. Zároveň jedním z požadavků bylo  i vytvoření technických předpokladů pro připojení města Pelhřimov na paralelně budovanou vysokorychlostní telekomunikační síť ROWANET v kraji Vysočina.

Ze strany AutoContu bylo součástí dodávky zajištění technických zařízení pro realizaci rozšíření páteře metropolitní sítě s centrálním připojením internetu v budově Úřadu města Pelhřimova, pokládka optického kabelu, zřízení bezdrátových spojů, dodávka bezpečnostních prvků a nástrojů pro monitoring sítě , instalace třech hotspotů a dvou informačních kiosků.HotSpoty jsou aktuálně pod správou Kraje Vysočina jako součást krajské sítě ROWANET.

Tento záměr je plně v souladu se schváleným strategickým dokumentem Vlády ČR (Národní politika pro vysokorychlostní přístup), který zase plně harmonuje s Akčním plánem eEurope 2005, který si uvědomuje význam vysokorychlostního přístupu pro vytváření nových trhů prostřednictvím rozvoje interaktivních aplikací a služeb.
Projekt je realizován v souladu s Opatřením 2. 2. – rozvoj informačních a komunikačních technologii v regionech SROPu.

Váš názor | CES 2007: Sony představila prototypy OLED televizorů

Témata článku: Bezdrátový spoj

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší