AutoCont implementoval informační systém pro Ústavní soud ČR

Společnost AutoCont CZ a.s. dokončila implementaci informačního systému pro Ústavní soud České republiky. Základem řešení je ECM - systém pro správu obsahu.
AutoCont implementoval informační systém pro Ústavní soud ČR

Při tvorbě Systému pro správu obsahu a podporu jednotlivých procesů pro oblast spisové služby – bylo použito dokumentové úložiště systému Filenet P8 Content Manager a následně byly na základě požadavků specifikovaných zákazníkem vyvinuty a dodány tyto aplikace:

  • Elektronické podání - aplikace řeší příjem podání v elektronické podobě, ověřování el. podpisu a příloh, kategorizaci podání a automatické generování odpovědi na doručené podání.
  • Evidence korespondence - aplikace řeší příjem a odesílání korespondence včetně procesu dalšího zpracování v návazných modulech za využití jednoznačné identifikace pomocí čárových kódů.
  • Evidence podání - aplikace řeší evidenci podání, zakládání elektronických  spisů včetně procesu jejich zpracování až do stavu vyřízení včetně problematiky následné archivace.
  • Evidence rozhodnutí Ústavního soudu - aplikace řeší evidenci rozhodnutí Ústavního soudu jak v originální podobě, tak i ve strukturovaném stavu pro potřeby vyhledávače.
  • Evidence rozhodnutí Evropského soudního dvora - aplikace řeší evidenci vybraných  rozhodnutí Evropského soudního dvora pro potřeby Ústavního soudu.
  • Evidence rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva - aplikace řeší evidenci vybraných  rozhodnutí Evropského soudního dvora pro potřeby Ústavního soudu.
  • Vyhledávač nad databází rozhodnutí Ústavního soudu NALUS - aplikace řeší potřebu dohledání rozhodnutí Ústavního soudu, Evropského soudního dvora  a Evropského soudu pro lidská práva dle uživatelsky definovaných kriterií vyhledávání pro pracovníky Ústavního soudu.
  • Spisová služba funkcionářů - aplikace řeší evidenci písemnosti a dalších  podnětů mimo kategorie dokumentů soudního výkonu.

Součástí dodávky byla i migrace historických dat ze stávajících systémů Ústavního soudu a také Řešení pro dlouhodobou archivaci. 
 V současné době probíhá  již III. etapa projektu, v rámci které  budou doplněny a rozvinuty možnosti skenování a využití čárových kódů pro identifikaci a vyhledávání dokumentů.

Hlavním přínosem pro Ústavní soud byla především programová standardizace, tvorba elektronických spisů, standardizace a centralizace postupů, automatizace procesu archivace, eliminace nebezpečí ztráty nebo poškození dokumentů, okamžitá dostupnost jednotlivých informací a dokumentů.

Důležitým předpokladem pro úspěšné nasazení ECM je rozhodnutí Ústavního soudu budovat agendy a potřebné aplikace v jednom standardizovaném prostředí, které umožňuje bezproblémové rozšiřování a provozování na několik let dopředu. Je možné se, tak vyhnout situaci kdy jsou jednotlivé agendy realizovány v několika systémech, které  nejsou vždy kompatibilní. Systém pro správu obsahu, v tomto případě FileNet P8, je takovým vhodným prostředkem, neboť mimo dokumentového úložiště – tedy práce s dokumenty, umí pracovat i s formuláři, webem, aplikacemi pro strukturovaná data atd.

Architektura FileNet P8 tak poskytuje možnost rozšiřitelnosti a flexibilitu umožňující řešení náročných a komplexních úkolů týkajících se podnikového obsahu, konektivity a jiných potřebných procesů. Využívá jednotné úložiště, jednotné uživatelské prostředí a jednotnou sadu aplikačního programovacího rozhraní (API) pro vývojáře.

Váš názor Další článek: Vydělejte na chybách ve Windows Vista

Témata článku: Historická data, Potřebná možnost, Potřebná aplikace, Náročné prostředí, Jednoznačná odpověď, Evidence, Evropský systém, Evropské právo, Historické datum, Lidský pracovník

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší