AuditPro už je v milionu počítačů

Už jeden milion zaměstnanců musí pracovat s vědomím, že program AuditPro může poskytovat jejich nadřízeným dokonalý přehled o využívání svěřené IT techniky a jejich pracovního času na počítači. Původní auditovací software AuditPro je nainstalován již na více než jednom milionu počítačů v České republice, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rusku. Licence s pořadovým číslem 1 000 000 byla nainstalována v maďarské pobočce telekomunikačního operátora Vodafone. Oznámila to technologická společnost truconneXion, která program AuditPro vyvíjí a prodává.

AuditPro je dlouhodobě jedničkou v segmentu s auditovacím softwarem v České republice a firmě truconneXion se na domácím trhu daří udržovat jeho vysoký tržní podíl. „V prvních dvou čtvrtletích letošního roku jsme zaznamenali nárůst tržeb z prodeje monitorovacího softwaru o 17,5 % a v meziročním srovnání předpokládáme, že AuditPro povyroste o 20 %,“ uvádí Martin Hnízdil, AuditPro manažer společnosti truconneXion. Software se tím zařadil mezi vzácné produkty, po kterých v době krize poptávka významně vzrostla a nepoklesla ani po jejím odeznění.

„Většina lidí dnes pracuje na počítačích a šéf jim přes rameno na displej nekouká. Firmy proto časem ve své většině akceptovaly fakt, že vedle monitorovacího softwaru neexistuje žádný jiný férový způsob, jak si při současné povaze práce udržet přehled o pracovních a mimopracovních aktivitách zaměstnanců a jejich produktivitě,“ říká Martin Hnízdil, podle něhož není náhodou, že miliontá licence jde do sektoru telekomunikací. „Existují rozdíly v jednotlivých sektorech, ale bankovní a finanční instituce a telekomunikace jsou napřed.“ Firmy navíc pořízením monitorovacího softwaru významně ušetří: „Pokud zvážíte, že jeho nasazením zvýšíte produktivitu byť jen o pouhých 10 % – a zcela běžně to bývá 30 % a více –, vrátí se vám tato investice u zaměstnance s průměrnou mzdou přibližně za sedm dní,“ dokládá Martin Hnízdil finanční argumenty. Licence je v rámci firmy přenosná i na novější počítače a firma může počítat s tím, že za nízký poplatek získá i nejnovější verzi programu.

Firma z Kosmonos u Mladé Boleslavi již dávno pronikla i na zahraniční trhy. Po úspěšném působení na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rusku, kde se monitorovací software AuditPro během tři let etabloval buď jako jednička, či dvojka v segmentu auditovacího softwaru, rozšiřuje společnost truconneXion záběr i na další trhy. V současné době jdou do prodeje první licence v Německu, navíc bylo uzavřeno distribuční partnerství v oblasti Jižní Ameriky (Argentina, Peru, Kolumbie) a v blízké době bude dostupná i čínská verze, co do jazyků devátá v pořadí.

Nejnovější verze AuditPro 7.1 dokáže auditovat i telefony s Androidem

Od začátku října 2012 byla po úvodním betatestování uvolněna nová verze AuditPro 7.1. Nová verze produktu zaměřeného na efektivní využití IT a odstraňování zbytečných nákladů přináší více než 30 vylepšení a funkcí zaměřených zejména na oblast výkonnosti koncových uživatelů a provázanost s vnitrofiremními procesy.

Naprostou novinkou je podpora platformy Android, a to jak pro přehled o instalovaných aplikacích na mobilních zařízeních zaměstnanců, tak jako aplikace pro snadné inventury majetku prostřednictvím modulu čárových kódů. „Takto vybavená firma nemusí draze nakupovat speciální čtečky a inventuru provede snadno a rychle s mobilním telefonem nebo tabletem,“ poukazuje na možné úspory Martin Hnízdil, manažer AuditPro.

Mezi další klíčové změny patří:

  • Přepracovaný vteřinový monitoring aplikací a využívání svěřeného IT vybavení. Klientovi poskytne dokonalý přehled o aplikacích a programech, které zaměstnanci ke své práci opravdu potřebují. Statistiky reálně využívaných aplikací lze nově zpracovávat za libovolné časové období – od vteřin až po měsíce a roky.
  • Nové detailní a souhrnné pohledy na efektivitu uživatelů, a to jak ve známém AuditPro přehledu, tak v řadě nových reportů, zaměřených právě na koncové uživatele. Nově je v AuditPro 7.1 také unikátní benchmarking, který manažerům umožní vzájemně porovnávat výkonnost jednotlivých uživatelů a oddělení.
  • Vylepšená práce s automatizovanými výstupy aplikace a možnost vytváření workflow požadavků na základě událostí v DashBoardu, který lze nově provázat s AuditPro HelpDeskem a kalendářem.
  • S finančním reportem v AuditPro bude mít uživatel dokonalý přehled o každé koruně investované do firemního IT. S jeho pomocí lze snadno odhalit skrytou hodnotu nevyužitého softwaru, vyhodnotit nejnákladnější producenty a dodavatele a rozhodnout se tak o nejvhodnější alokaci zdrojů.
Další článek: Microsoft prý plánuje zaříznout Live Messenger

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,