Audiovizuální centrum Silicon Hill spolupracuje s Organizací spojených národů

25. listopadu 2006
Na téma: osobní plánování
Praha 22. listopadu – Dne 25. listopadu 2006 na pražském Žofíne si připomeneme 25. výročí vyhlášení Deklarace OSN z roku 1981 o odstranění všech forem nesnášenlivosti a diskriminace založených na náboženství či víře, na jejímž záznamu a živém přenosu se bude jako mediální partner podílet Audiovizuální centrum Silicon Hill, projekt Studentské unie ČVUT.
Audiovizuální centrum Silicon Hill spolupracuje s Organizací spojených národů

Studenti, kteří jsou členy projektu AVC, mají již několikaleté zkušenosti s natáčením podobných velkolepých akcí. Přímý přenos pracovních seminářů, tiskové konference a oslavy výročí při večerní recepci bude zajištěn ve formátech Quicktime, Real media a Windows media video. Záznam akce bude následné veřejně dostupný na stránkách centra.

 

Deklarace OSN z roku 1981 o odstranění všech forem nesnášenlivosti a diskriminace založených na náboženství či víře zůstává základem pro prosazování svobody náboženství a víry na celém světě. Dvacet pět let po svém přijetí zůstává jediným mezinárodním nástrojem pro ochranu lidských práv, zaměřeným výhradně na záležitost náboženství nebo víry.

 

Více informací o akci naleznete na adrese http://www.tolerance95.cz/ (»). Přímý přenos sledujte na adrese http://www.tolerance95.cz/1981declaration/broadcast.php (»)

O AVC

Audiovizuální centrum Silicon Hill je jeden z nejúspěšnějších projektů studentského klubu Silicon Hill na Strahově. Studenti Českého vysokého učení se zájmem o audiovizuální tvorbu se sdružují již od roku 2003 za účelem záznamu a přímého přenosu přednášek, vědeckých konferencí a různých kulturních akcí. V současnosti archív centra obsahuje kolem 400 záznamů v různých formátech a rozlišení.

Více informací naleznete na adrese http://avc.sh.cvut.cz/ (»).

 

O OSN

V roce 1945 se zástupci 50 zemí sešli v San Francisku na Konferenci Spojených národů o mezinárodním uspořádání, aby vypracovali Chartu OSN. Delegáti tehdy rokoval o návrzích vypracovaných zástupci Číny, Sovětského svazu, Spojených států a Velké Británie během srpna až září 1944 v Dumbarton Oaks. 26. června 1945 Chartu podepsalo 50 zemí.

Organizace spojených národů oficiálně vznikla 24. října 1945, kdy byla Charta ratifikována Čínou, Francií, Sovětským svazem, USA, Velkou Británií a většinou ostatních signatářských zemí OSN.

Více informací naleznete na adrese http://www.osn.cz/ (»).

 

Témata článku: Hill, Přímý přenos

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí