Atos Origin odprodá svou EDI divizi společnosti Axway

7. března 2007
Březen - měsíc PHP chyb
Plzeň, 7.3.2007 - Na konci loňského roku oznámila americká společnost Axway uzavření předběžné dohody se společností Atos Origin o převzetí její divize B2B Software Business se sídlem v Berlíně. Po uskutečnění této transakce v prvním čtvrtletí letošního roku se Atos Origin B2B Software Business plně integruje do struktur společnosti Axway, která se tak na základě avizované fúze stane lídrem na trhu EDI a B2B řešení také v Evropě.
Atos Origin odprodá svou EDI divizi společnosti Axway

Tato akvizice je důležitým krokem, který zapadá do strategie globálního rozvoje společnosti Axway, jejímž cílem je stát se celosvětovou jedničkou v oblasti poskytování produktů a služeb pro elektronickou komunikaci a integraci mezi podniky. Společnost Axway, se sídlem ve Scottsdale v Arizoně a v Paříži má v současnosti více než 7000 firemních zákazníků na celém světě.

Vzájemnou integrací produktů obou společností získají současní i budoucí zákazníci další přidanou hodnotu pramenící z rozšíření funkčnosti platformy Axway SynchronyTM o technologie firmy Atos Origin. Produkty Atos Origin budou podporovány a integrovány v nové verzi platformy Axway Synchrony, čímž se integrační technologie systému ACTIS Integration Manager pro EDI a WebEDI komunikaci stane dostupnou pro širší okruh zákazníků v mnoha průmyslových segmentech. Axway bude také rozšiřovat nabídku strategických outsourcingových služeb založených na zkušenostech společnosti Atos Origin.

Atos Origin má díky obchodní a servisní spolupráci se společností Aimtec významné postavení i na českém a slovenském trhu. Jeho řešení ACTIS Integration Manager pro elektronickou výměnu dat (EDI) využívají desítky domácích výrobních a obchodních organizací, především v automobilovém průmyslu. Společnost Aimtec neočekává, že by se oznámená akvizice jakkoliv dotkla stávajících zákazníků i s ohledem na to, že pro Axway se produkt ACTIS Integration Manager stane jedním ze stěžejních stavebních prvků rozšiřující ho se technologického portfolia společnosti.

Témata článku: Software, Arizona, Atos, Origin, Stan, Stěžejní cíl, Budoucí krok, Paříž, Firemní strategie