AT Computers uvedla na trh svá Mini PC

Ostrava, 2. 5. 2006 – Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh svá doposud nejmenší PC, která se vyznačují malými rozměry a velmi nízkou hmotností, při zachování vysokého výkonu. Tato miniaturní PC bude AT Computers distribuovat v různých konfiguracích a to v rámci svých vlastních značek COMFOR, AC a Triline. Na trhu jsou již modely COMFOR Piccolo, AC OfficePro Ultra Small 2000 a Triline PROFI Ultra MINI.
AT Computers uvedla na trh svá Mini PC

Všechna tři PC se mohou pochlubit opravdu miniaturními rozměry (165 x 165 x 51 mm) a velmi nízkou hmotností (pod 1,15 kg), díky čemuž nezaberou mnoho místa na pracovním stole a snadné je i jejich přemísťování z místa na místo. Nasazením těchto mini PC získáte až 40 % volného místa oproti běžnému stolnímu počítači. Tato mini PC jsou navržena pro přenášení mezi pracovišti, při zanechání periferií, monitoru a klávesnice na původním místě. Odpadá také zbytečné přenášení baterie, což z nich dělá ještě lehčí počítače, než je tomu u nejlehčích notebooků na trhu. Navzdory nízké hmotnosti zůstávají zachovány všechny funkce stolního počítače. I přes malé rozměry nabízí tato PC vysoký výkon a dobrou konektivitu. Počítače jsou vybaveny procesorem Intel Pentium M/Celeron M, 256 MB operační paměti DDR II a rychlým pevným diskem s kapacitou 40 GB.

 

Součástí standardní výbavy všech tří modelů je také dvouvrstvá DVD vypalovačka, síťová karta,  možnost WLAN (bezdrátové připojení k Internetu), klávesnice a optická myš, operační systém MS Windows XP a velký komplet OEM SW. Tato PC nezůstávají ochuzena ani o důležité konektory a porty jako je USB 2.0, S-Video, DVI, Y/Pb/Pr (pro připojení HDTV setu) nebo IEEE 1394 (FireWire).  Nová mini PC tak uspokojí drtivou většinu kancelářských uživatelů, kterým navíc dovolí jednoduše přenést počítač z kanceláře domů a pokračovat tam v práci, zábavě, surfování po Internetu, vypalování CD/DVD a podobně. Na webu www.atcomp.cz je k dispozici konfigurátor, který umožňuje navolit parametry počítače tak, aby zákazníkovi vyhovovaly co nejvíce.

 

Koncové ceny všech tří PC se pohybují dle zvolené konfigurace kolem 18 000 Kč bez DPH.

 

Více informací o PC COMFOR Piccolo, AC OfficePro Ultra Small 2000 a Triline PROFI Ultra MINI najdete na webech: www.atcomp.cz, www.autocont.cz, www.comfor.czwww.triline.cz.

 

 

O společnosti AT Computers

AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem přes 5,5 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů a notebooků. Více informací najdete na: www.atcomp.cz.

Témata článku: Piccolo, Mini PC, Mini klávesnice, Mini počítač

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje