AT Computers nejlepším inovátorem v oblasti stolních počítačů

AT Computers nejlepším inovátorem v oblasti stolních počítačů

Společnost AT Computers, přední distributor IT a největší český výrobce a dodavatel kvalitních počítačů, získala v rámci evropské konference Intel Solutions Summit ocenění od společnosti Intel jako nejlepší inovátor v oblasti stolních počítačů v rámci Evropy. Ocenění bylo uděleno za její energeticky úsporné ECO PC, které představila na loňském veletrhu Invex. Tento počítač spotřebuje méně energie než obyčejná žárovka a je vyroben z ekologicky šetrných komponentů.

Klepněte pro větší obrázek

„Tohoto ocenění si nesmírně vážíme, je totiž odrazem naší snahy přinášet nejen spolehlivá a cenově dostupná řešení, ale začleňovat do našich PC nejmodernější, energeticky nenáročné a vůbec celkově inovativní technologie,“ řekl při přebírání ceny Martin Wanke, marketingový ředitel společnosti AT Computers. „Je to úspěch i pro Českou republiku, která tak potvrdila, že už dávno nepatří jen k montážním dílnám západních firem, ale prosazuje se výrazně i v oblasti inovací.“

ECO PC

ECO PC potřebuje pro svůj provoz čtyřikrát méně energie než standardní počítač. Navíc se skládá z ekologicky šetrných komponentů s minimálním obsahem olova. Ekologický počítač spotřebuje méně energie než padesátiwattová žárovka. Běžný stolní počítač v průměru vyplýtvá téměř polovinu spotřebované energie, v případě serverů jde o třetinu. ECO PC dosahuje nižší spotřeby díky volbě energeticky nenáročných komponentů. Například pevný disk typu SSD spotřebuje dvacetkrát méně energie než běžně používané pevné disky. Dalších úspor bylo dosaženo použitím integrované grafické a zvukové karty. Zatímco ECO PC spotřebuje měsíčně energii v hodnotě 19 korun, běžný počítač spotřebuje prakticky šestkrát více energie – 172 korun.

Klepněte pro větší obrázek
ECO PC
 

Témata článku: Spolehlivá volba, Spotřebovaná energie, Žárovka

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí