ASUS získal ocenění CeBIT-PreView Awards za produkty Eee Keyboard PC a Eee PC T91

ASUS získal ocenění CeBIT-PreView Awards za produkty Eee Keyboard PC a Eee PC T91

Společnost ASUS dnes na veletrhu CeBIT 2009 vzbudila pozornost produktem Eee Keyboard PC a dvěma novými, modely Eee PC™ T91 a Eee PC™ 1008HA. Počítače Eee Keyboard PC a Eee PC™ T91 totiž získali první a druhé místo v soutěži CeBIT-PreView Awards, ve které hlasovali čtenáři z více než 300 německých médií.

Eee Keyboard PC: Plně funkční PC ukryté v ultratenké klávesnici

Skvěle přenosné Eee Keyboard PC, které nabízí veškeré funkce stolního počítače v tenké a stylové klávesnici s hmotností necelých 1 kg, je nejvíce inovativním počítačem dostupným na současném trhu. Snadno promění jakoukoliv velkoplošnou TV nebo LCD monitor v plně funkční PC a multimediální zábavní centrum, a to prostřednictvím technologie bezdrátového připojení Ultra Wide Band Wireless, díky níž se bezvadně hodí do kterékoliv moderní domácnosti. 5" dotyková obrazovka nabízí uživatelům interaktivní a intuitivní způsob ovládání kurzoru. Eee Keyboard PC první místo v soutěži CeBIT-PreView Awards.

Eee PC™ T91: Zábava konečky vašich prstů

Aby mohli uživatelé naplno využít možností 8,9" dotykové obrazovky, je Eee PC™ T91 vybaveno souborem softwarových aplikací TouchSuite optimalizovaných pro ovládání dotykem. Mezi nejdůležitější programy tohoto balíku patří:

  • IE ToolBar: Začleňuje do prohlížeče Internet Explorer praktickou lištu, s níž lze snadno měnit velikost webové stránky pomocí dotykového posuvníku. Tento doplněk také výrazně usnadňuje a urychluje přepínání mezi otevřenými webovými stránkami.
  • FotoFun: Umožňuje uživatelům jen letmým pohybem procházet, třídit, upravovat a nahrávat jejich fotografie.
  • Memos (Poznámky): Díky této aplikaci mohou uživatelé zanechávat ručně psané poznámky a vzkazy na pracovní ploše nebo je dokonce zasílat na další Eee PC™.
  • 3Doorway: Nabízí rychlý a interaktivní způsob přepínání mezi různými uživatelskými rozhraními přímo za chodu. Uživatelé tak mohou volit z režimů XP, Widget nebo Touch.

Eee PC™ T91 se může pochlubit hmotností pouhých 0,96 kg a 5hodinovou*** výdrží baterie. Je vybaveno bezdrátovým připojením standardu 802.11b/g/n a Bluetooth, dále 3G plus (HSUPA)** připojením a v neposlední řadě vestavěnou GPS navigací** a TV tunerem**. Počítač Eee PC™ T91 obsadil v soutěži CeBIT-PreView Awards druhou příčku.

Eee PC™ 1008HA

Nesmírně elegantní Eee PC™ 1008HA, které se pyšní tloušťkou pouhého 1" a hmotností jen 1,1 kg, je mezi přenosnými počítači ztělesněním vytříbeného stylu. Tento notebook nabízí perleťový vzhled s okouzlujícím leskem a je vybaven systémovou lištou s aplikacemi nazvanou Eee Docking, která poskytuje uživatelům jediným kliknutím přístup ke kompletnímu balíku jedinečného softwaru, jenž mimo jiné obsahuje:

§Eee Sharing: S touto funkcí bude synchronizace Eee PC™ s dalšími počítači a sdílení zpráv a dokumentů s ostatními uživateli Eee PC™ nesmírně jednoduchá – a to dokonce bez přístupu k internetu.

§Eee Arena: Brána nabízející přístup k tisícům skladeb, videosouborů, rádiových stanic, her, časopisů a nepřebernému množství dalšího obsahu.

Díky klávesnici s 92% velikostí, vícedotykovému touchpadu, klávese instant key (zajišťující rychlý přístup k Wi-Fi a zámku touchpadu), směrovému mikrofonu, webové kameře s rozlišením 1,3 Mpx a komplexním možnostem bezdrátového připojení k síti (802.11b/g/n, Bluetooth, 3.75G** a WiMAX**) zajistí Eee PC™ 1008HA uživatelům nesmírné pohodlí a komfort při práci. Tento notebook je vybaven také technologií SRS Premium Sound, která je zárukou dokonalé čistoty reprodukovaného zvuku.

* Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com.

** Dostupné jako doplňkové vybavení.

*** Skutečná výdrž baterie závisí na modelu produktu, způsobu použití a konfiguraci.

Váš názor Další článek: Office 14 budou fungovat i na starších Windows XP

Témata článku: PC, Německá klávesnice, Rychlý přístup, Mikrofony k pc, Klávesnice k počítači, Bezdrátová klávesnice k pc, Rychlé připojení, PC klávesnice, Keyboard, Nabízející uživatel, Dotyková obrazovka, GPS navigace s kamerou, Klávesnice bluetooth, Asus Eee Pc, Wi-fi a Bluetooth, Arena, Klávesnice k pc, Band, Bezdrátová klávesnice s touchpadem, Funkční klávesa, Bezdrátová klávesnice k tv, Nejlepší pracovní notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu