ASUS získal ocenění CeBIT-PreView Awards za produkty Eee Keyboard PC a Eee PC T91

ASUS získal ocenění CeBIT-PreView Awards za produkty Eee Keyboard PC a Eee PC T91

Společnost ASUS dnes na veletrhu CeBIT 2009 vzbudila pozornost produktem Eee Keyboard PC a dvěma novými, modely Eee PC™ T91 a Eee PC™ 1008HA. Počítače Eee Keyboard PC a Eee PC™ T91 totiž získali první a druhé místo v soutěži CeBIT-PreView Awards, ve které hlasovali čtenáři z více než 300 německých médií.

Eee Keyboard PC: Plně funkční PC ukryté v ultratenké klávesnici

Skvěle přenosné Eee Keyboard PC, které nabízí veškeré funkce stolního počítače v tenké a stylové klávesnici s hmotností necelých 1 kg, je nejvíce inovativním počítačem dostupným na současném trhu. Snadno promění jakoukoliv velkoplošnou TV nebo LCD monitor v plně funkční PC a multimediální zábavní centrum, a to prostřednictvím technologie bezdrátového připojení Ultra Wide Band Wireless, díky níž se bezvadně hodí do kterékoliv moderní domácnosti. 5" dotyková obrazovka nabízí uživatelům interaktivní a intuitivní způsob ovládání kurzoru. Eee Keyboard PC první místo v soutěži CeBIT-PreView Awards.

Eee PC™ T91: Zábava konečky vašich prstů

Aby mohli uživatelé naplno využít možností 8,9" dotykové obrazovky, je Eee PC™ T91 vybaveno souborem softwarových aplikací TouchSuite optimalizovaných pro ovládání dotykem. Mezi nejdůležitější programy tohoto balíku patří:

  • IE ToolBar: Začleňuje do prohlížeče Internet Explorer praktickou lištu, s níž lze snadno měnit velikost webové stránky pomocí dotykového posuvníku. Tento doplněk také výrazně usnadňuje a urychluje přepínání mezi otevřenými webovými stránkami.
  • FotoFun: Umožňuje uživatelům jen letmým pohybem procházet, třídit, upravovat a nahrávat jejich fotografie.
  • Memos (Poznámky): Díky této aplikaci mohou uživatelé zanechávat ručně psané poznámky a vzkazy na pracovní ploše nebo je dokonce zasílat na další Eee PC™.
  • 3Doorway: Nabízí rychlý a interaktivní způsob přepínání mezi různými uživatelskými rozhraními přímo za chodu. Uživatelé tak mohou volit z režimů XP, Widget nebo Touch.

Eee PC™ T91 se může pochlubit hmotností pouhých 0,96 kg a 5hodinovou*** výdrží baterie. Je vybaveno bezdrátovým připojením standardu 802.11b/g/n a Bluetooth, dále 3G plus (HSUPA)** připojením a v neposlední řadě vestavěnou GPS navigací** a TV tunerem**. Počítač Eee PC™ T91 obsadil v soutěži CeBIT-PreView Awards druhou příčku.

Eee PC™ 1008HA

Nesmírně elegantní Eee PC™ 1008HA, které se pyšní tloušťkou pouhého 1" a hmotností jen 1,1 kg, je mezi přenosnými počítači ztělesněním vytříbeného stylu. Tento notebook nabízí perleťový vzhled s okouzlujícím leskem a je vybaven systémovou lištou s aplikacemi nazvanou Eee Docking, která poskytuje uživatelům jediným kliknutím přístup ke kompletnímu balíku jedinečného softwaru, jenž mimo jiné obsahuje:

§Eee Sharing: S touto funkcí bude synchronizace Eee PC™ s dalšími počítači a sdílení zpráv a dokumentů s ostatními uživateli Eee PC™ nesmírně jednoduchá – a to dokonce bez přístupu k internetu.

§Eee Arena: Brána nabízející přístup k tisícům skladeb, videosouborů, rádiových stanic, her, časopisů a nepřebernému množství dalšího obsahu.

Díky klávesnici s 92% velikostí, vícedotykovému touchpadu, klávese instant key (zajišťující rychlý přístup k Wi-Fi a zámku touchpadu), směrovému mikrofonu, webové kameře s rozlišením 1,3 Mpx a komplexním možnostem bezdrátového připojení k síti (802.11b/g/n, Bluetooth, 3.75G** a WiMAX**) zajistí Eee PC™ 1008HA uživatelům nesmírné pohodlí a komfort při práci. Tento notebook je vybaven také technologií SRS Premium Sound, která je zárukou dokonalé čistoty reprodukovaného zvuku.

* Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com.

** Dostupné jako doplňkové vybavení.

*** Skutečná výdrž baterie závisí na modelu produktu, způsobu použití a konfiguraci.

Témata článku: Funkční klávesa, PC, Klávesnice bluetooth, Klávesnice k počítači, Band, Bezdrátová klávesnice s touchpadem, Asus Eee Pc, Bezdrátová klávesnice k tv, Nabízející uživatel, Wi-fi a Bluetooth, Německá klávesnice, Arena, PC klávesnice, Rychlý přístup, GPS navigace s kamerou, Klávesnice k pc, Mikrofony k pc, Dotyková obrazovka, Bezdrátová klávesnice k pc, Keyboard, Rychlé připojení

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje