ASUS ZenBook Pro UX501- prémiový ultrabook pro náročné

ASUS ZenBook Pro UX501- prémiový ultrabook pro náročné

ASUS zahájil v Česku prodej svého dosud nejvýkonnějšího ultrabooku ZenBook Pro UX501, který je určen náročným nebo firemním uživatelům, očekávajícím od notebooku kromě výkonu i nápaditý design. Novinka se vyznačuje elegantním štíhlým provedením a zpracováním z broušeného hliníku. Stříbrnému víku zařízení dominují efektní soustředné kruhy typické pro řadu Zen. Model ZenBook Pro UX501 je vybaven špičkovými komponentami včetně procesoru Intel Core i7, herní grafické karty NVIDIA GeForce GTX 960M a rychlého SSD úložiště s rozhraním PCI Express (PCIe) s kapacitou 512 GB. Na první pohled nejvíce zaujme IPS displej s dotykovým ovládáním, úhlopříčkou 15,6 palců a především mimořádně vysokým rozlišením 4K/UHD (3840 x 2160 bodů). Přestože notebook nabízí úctyhodný výkon, může se pochlubit také více než šestihodinovou výdrží baterie.[1] Zenbook Pro UX501 se v České republice prodává za 49 999 Kč s DPH.

Spojení elegance a výkonu

ZenBook Pro UX501 představuje spojení vysokého výkonu a nadčasové elegance. Designově navazuje na řadu ultrabooků Zenbook, jejichž typickými znaky je štíhlé tělo z broušeného hliníku a soustředné kruhy. Dojem luxusu dokresluje okolí klávesnice zdobené laserovým gravírováním připomínajícím vlny.

Klepněte pro větší obrázek

Tempo notebooku udává čtyřjádrový procesor Intel Core i7-4720HQ, který si snadno poradí i se složitými výpočetními úlohami. Ve spojení se 16GB operační pamětí probíhá plynule i náročný multitasking. Zenbook Pro UX501 je kromě toho vybaven grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 960M. Ta je osazena 2 GB rychlé grafické paměti GDDR5, díky níž lze bez potíží přehrávat video v rozlišení 4K/UHD, 3D grafiku nebo hrát hry s nastavením na nejvyšší detaily.

Pro rychlé spouštění operačního systému a přenášení souborů je připraveno SSD úložiště s kapacitou 512 GB. To navíc využívá dosud nejrychlejší rozhraní PCIe x4, dosahující rychlosti čtení/zápisu až 1 400 MB/s, což je dvakrát více než u konkurenčních modelů s rozhraním PCIe x2 a 16krát více než v případě standardních pevných disků s rozhraním SATA 6 Gb/s. Vzhledem k tomu, že SSD disky neobsahují žádné pohyblivé součásti, jsou také vysoce spolehlivé a zcela tiché.

O spojení notebooku ZenBook Pro UX501 s okolním světem se stará dvoupásmové bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ac nové generace s rychlostí až 867 Mb/s – to znamená, že je hned třikrát rychlejší než předchozí generace 802.11n. Současně je kompatibilní se všemi stávajícími bezdrátovými zařízeními a oproti předchozímu standardu 802.11n nabízí až dvojnásobné pokrytí signálem Wi-Fi.

Jemný displej s rozlišením 4K/UHD

Zenbook Pro UX501 nabízí 15,6“ multidotykový displej ASUS VisualMaster s rozlišením 4K/UHD (3 840 × 2 160 bodů) – což je čtyřikrát více než displeje s rozlišením Full HD – a hustotou pixelů 282 ppi zaručující detailní a věrné zobrazení. Barvy a kontrast zůstávají na displeji stejně kvalitní i při pozorování z extrémních úhlů (až 178°) zásluhou panelu s technologií IPS.

Displej VisualMaster nabízí nezvykle velký barevný gamut pokrývající 72 % barevného prostoru NTSC, 74 % Adobe RGB a 100 % sRGB, což garantuje přesnější a živější reprodukci barev. K vyšší přesnosti vykreslování přispívá také tovární kalibrace teploty barev. Optimální nastavení parametrů displeje zajišťuje technologie ASUS Splendid se třemi režimy – režim živé zobrazení vhodný pro fotografie a video, Eye Care režim chránící oči omezením množství vyzařovaného modrého světla a normální režim pro každodenní používání. Kromě toho lze nastavit obraz i manuálně.

Výdrž baterie, konektivita a zvuk

V praxi není výjimkou, že vysoký výkon přenosného počítače je vykoupen kratší výdrží baterie. To však není případ notebooku ZenBook Pro UX501, který využívá lithium-polymerovou baterii s kapacitou 96 Wh a vyspělý systém chlazení. Ten má zásluhu na tom, že počítač se obejde bez připojení k elektrické zásuvce více než šest hodin.

Zenbook Pro UX501 nabízí pestré možnosti připojení včetně tří portů USB 3.0 a konektoru Thunderbolt zaručujících extrémně rychlé přenosy dat. Notebook navíc disponuje technologií ASUS USB Charger+, která dokáže nabít zařízení až třikrát rychleji než tradiční porty USB, i když je ZenBook Pro UX501 právě vypnutý.

Kvalitní zvuk v případě ZenBooku Pro UX501 obstarává audio technologie ASUS SonicMaster Premium. Intuitivní software AudioWizard nabízí pět přednastavených režimů pro různé varianty zvuku (hudba, filmy, mluvené slovo, hry a záznam), takže se k uším uživatelů vždy dostane zvuk v té nejvyšší možné kvalitě bez ohledu na jeho zdroj. Nastavení zvuku je možné vyladit i manuálně na základě osobních preferencí.

100% záruka spolehlivosti na notebooky ASUS

Společnost ASUS spustila v České republice pro své zákazníky program „ASUS 100% záruka spolehlivosti“. Díky tomuto programu, který je platný od 23. února do 31. prosince 2015, mají lidé v prvním roce od zakoupení notebooku nebo konvertibilního zařízení značky ASUS v případě oprávněné reklamace nárok na vrácení peněz. To znamená, že pokud budou muset notebook reklamovat v servisu, zpátky dostanou nejen opravené zařízení, ale i částku rovnající se jeho maloobchodní ceně. Lidem, kteří budou chtít tuto garanci nad rámec zákonné záruky využít, stačí jen zaregistrovat svůj notebook společně s nákupním dokladem na webových stránkách www.asus-zaruka.cz a to do 15 dní od jeho nákupu.

Klepněte pro větší obrázek

 

[1] Výdrž baterie 6 hodin byla otestována na notebooku Zenbook UX501 v kancelářském režimu a měřena nástrojem MobileMark 2012; v režimu prohlížení webu činila výdrž baterie 6,2 hodiny.

Další článek: Takto vypadají nové Mapy.cz Beta. Zítra budou k dispozici

Témata článku: Rychlý SSD, Rychlé spojení, Rychlé úložiště, Složitá reklamace, Asus Zenbook, Zenbook, Stříbrné tělo, Pro Premium, Elegance, Grafické karty do notebooku

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší