ASUS začíná v Česku prodávat svůj první Chromebook

ASUS začíná v Česku prodávat svůj první Chromebook

ASUS uvedl na český trh svůj vůbec první notebook z řady Chromebook. Model Chromebook C200 nabízí HD displej s úhlopříčkou 11,6 palců a energeticky úsporný procesor Intel, díky němuž vydrží počítač na baterii pracovat až 11 hodin. Od běžných přenosných počítačů se Chromebooky odlišují systémem Chrome OS od Googlu a podporou jeho populárních služeb Gmail, YouTube, Google Dokumenty či dalších tisíců služeb dostupných přes obchod Chrome Web Store. Kromě integrovaného úložiště o kapacitě 32 GB lze data ukládat do cloudu a poté je sdílet i do dalších zařízení včetně telefonu nebo tabletu. Kompaktní notebook tenký 20 milimetrů se snadno přenáší a zásluhou matně černé povrchové úpravy i elegantně vypadá. Novinka se již prodává za 7 499 Kč s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

Malé rozměry, velké možnosti

Chromebook C200 charakterizují malé rozměry (tloušťka 20 mm), což z něj dělá snadno přenosné zařízení. Zvláštností je skrytý pant obrazovky, díky kterému vypadá Chromebook elegantně. Rozměrný touchpad je velikostně srovnatelný s touchpady, které se běžně vyskytují u 14" notebooků. Podporuje multidotyková gesta, která zpříjemňují ovládání Chromebooku. Klávesnice standardní velikosti s jasně oddělenými klávesami má dobrou odezvu, což usnadňuje psaní bez překlepů.

ASUS Chromebook nabízí široké možnosti připojení, mezi nimiž nechybí rychlé dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac ani Bluetooth 4.0. Připojení ke druhému velkému monitoru či dokonce k TV je s výstupním HDMI konektorem snadné. K připojení periférií slouží konektor USB 2.0 nebo konektor SuperSpeed USB 3.0 umožňující až 10krát rychlejší přenosy dat než rozhraní USB 2.0.

Rychlé, jednoduché a bezpečné

ASUS Chromebook dokazuje, že práce s počítačem na cestách může být jednoduchá a intuitivní. Možnosti systému Chrome OS otevírají uživatelům bezpečnou mobilní bránu do světa webových služeb Google a tisíců aplikací ze služby Chrome Web Store navržených pro domácnost, podnikání nebo vzdělávání.

Systém Chrome OS poskytuje automatické aktualizace, integrovanou antivirovou ochranu a několik úrovní zabezpečení, čímž přispívá k vyššímu pohodlí při práci na počítači a umožňuje uživatelům, aby si mohli užívat vše, co jim web nabízí. Soubory a dokumenty jsou bezpečně uchovávány ve 100GB úložišti Google Disk, které je k dispozici na dva roky zdarma. K nastavení zařízení ASUS Chromebook se stačí jen přihlásit se pomocí účtu Google. Počítač navíc umožňuje provozovat na jednom zařízení více účtů (uživatelů), přičemž jejich individuální nastavení a soubory budou uloženy samostatně a v naprostém bezpečí.

100% záruka spolehlivosti na notebooky ASUS

Společnost ASUS spustila v České republice pro své zákazníky program „ASUS 100% záruka spolehlivosti“. Díky tomuto programu, který je platný od 23. února do 31. prosince 2015, mají lidé v prvním roce od zakoupení notebooku nebo konvertibilního zařízení značky ASUS v případě oprávněné reklamace nárok na vrácení peněz. To znamená, že pokud budou muset notebook reklamovat v servisu, zpátky dostanou nejen opravené zařízení, ale i částku rovnající se jeho maloobchodní ceně. Lidem, kteří budou chtít tuto garanci nad rámec zákonné záruky využít, stačí jen zaregistrovat svůj notebook společně s nákupním dokladem na webových stránkách www.asus-zaruka.cz a to do 15 dní od jeho nákupu.

Další článek: Google Maps: V Pákistánu močí obří Android na logo Applu

Témata článku: Notebooky bez os, Panty, Velké pohodlí, Integrovaný Google, Chromebook, Malé úložiště, Rychlé úložiště, Malá spolehlivost, Přenosné zařízení, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu