ASUS začíná v Česku prodávat svůj první Chromebook

ASUS začíná v Česku prodávat svůj první Chromebook

ASUS uvedl na český trh svůj vůbec první notebook z řady Chromebook. Model Chromebook C200 nabízí HD displej s úhlopříčkou 11,6 palců a energeticky úsporný procesor Intel, díky němuž vydrží počítač na baterii pracovat až 11 hodin. Od běžných přenosných počítačů se Chromebooky odlišují systémem Chrome OS od Googlu a podporou jeho populárních služeb Gmail, YouTube, Google Dokumenty či dalších tisíců služeb dostupných přes obchod Chrome Web Store. Kromě integrovaného úložiště o kapacitě 32 GB lze data ukládat do cloudu a poté je sdílet i do dalších zařízení včetně telefonu nebo tabletu. Kompaktní notebook tenký 20 milimetrů se snadno přenáší a zásluhou matně černé povrchové úpravy i elegantně vypadá. Novinka se již prodává za 7 499 Kč s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

Malé rozměry, velké možnosti

Chromebook C200 charakterizují malé rozměry (tloušťka 20 mm), což z něj dělá snadno přenosné zařízení. Zvláštností je skrytý pant obrazovky, díky kterému vypadá Chromebook elegantně. Rozměrný touchpad je velikostně srovnatelný s touchpady, které se běžně vyskytují u 14" notebooků. Podporuje multidotyková gesta, která zpříjemňují ovládání Chromebooku. Klávesnice standardní velikosti s jasně oddělenými klávesami má dobrou odezvu, což usnadňuje psaní bez překlepů.

ASUS Chromebook nabízí široké možnosti připojení, mezi nimiž nechybí rychlé dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac ani Bluetooth 4.0. Připojení ke druhému velkému monitoru či dokonce k TV je s výstupním HDMI konektorem snadné. K připojení periférií slouží konektor USB 2.0 nebo konektor SuperSpeed USB 3.0 umožňující až 10krát rychlejší přenosy dat než rozhraní USB 2.0.

Rychlé, jednoduché a bezpečné

ASUS Chromebook dokazuje, že práce s počítačem na cestách může být jednoduchá a intuitivní. Možnosti systému Chrome OS otevírají uživatelům bezpečnou mobilní bránu do světa webových služeb Google a tisíců aplikací ze služby Chrome Web Store navržených pro domácnost, podnikání nebo vzdělávání.

Systém Chrome OS poskytuje automatické aktualizace, integrovanou antivirovou ochranu a několik úrovní zabezpečení, čímž přispívá k vyššímu pohodlí při práci na počítači a umožňuje uživatelům, aby si mohli užívat vše, co jim web nabízí. Soubory a dokumenty jsou bezpečně uchovávány ve 100GB úložišti Google Disk, které je k dispozici na dva roky zdarma. K nastavení zařízení ASUS Chromebook se stačí jen přihlásit se pomocí účtu Google. Počítač navíc umožňuje provozovat na jednom zařízení více účtů (uživatelů), přičemž jejich individuální nastavení a soubory budou uloženy samostatně a v naprostém bezpečí.

100% záruka spolehlivosti na notebooky ASUS

Společnost ASUS spustila v České republice pro své zákazníky program „ASUS 100% záruka spolehlivosti“. Díky tomuto programu, který je platný od 23. února do 31. prosince 2015, mají lidé v prvním roce od zakoupení notebooku nebo konvertibilního zařízení značky ASUS v případě oprávněné reklamace nárok na vrácení peněz. To znamená, že pokud budou muset notebook reklamovat v servisu, zpátky dostanou nejen opravené zařízení, ale i částku rovnající se jeho maloobchodní ceně. Lidem, kteří budou chtít tuto garanci nad rámec zákonné záruky využít, stačí jen zaregistrovat svůj notebook společně s nákupním dokladem na webových stránkách www.asus-zaruka.cz a to do 15 dní od jeho nákupu.

Google Maps: V Pákistánu močí obří Android na logo Applu

Témata článku: Panty, Chromebook, Velké pohodlí, Přenosné zařízení, Malá spolehlivost, Integrovaný Google, Notebooky bez os, Rychlé úložiště, Malé úložiště

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší