ASUS Xonar U7 Echelon Edition: externí osmikanálová zvuková karta

ASUS Xonar U7 Echelon Edition: externí osmikanálová zvuková karta

ASUS představil externí osmikanálovou zvukovou kartu Xonar U7 Echelon Edition, která se připojuje k počítači přes USB port. Tento model vychází ze zvukové karty Xonar U7, design novinky však nabízí vojenský digitální maskovací vzor. Kromě toho byla karta vylepšena o funkce, které ocení především hráči. Patří mezi ně například technologie Sonic Radar umožňující vizualizovat herní zvuky a jejich pozici nebo nástroj Sonic Studio Pro, který slouží k ovládání všech zvukových parametrů. Intuitivní uživatelské rozhraní lze ovládat pomocí myši. Nechybí zvukové profily ani možnost nastavení technologie Dolby Home Theater 4 pro převod stereofonního signálu do prostorových formátů 5.1 nebo 7.1. Karta se prodává za 2 690 Kč, resp. 99 euro s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

Zvuková karta ASUS Xonar U7 Echelon Edition nabízí přehrávání zvuku v kvalitě 24 bitů/192 kHz, SNR (odstup signálu od šumu) s hodnotou 114 dB a skutečný osmikanálový (7.1) prostorový zvuk – to vše navíc v lehkém a kompaktním provedení. Díky napájení přes USB nevyžaduje externí napájecí adaptér a je snadno přenosná. Vestavěný sluchátkový zesilovač ocení především hráči, kterým zajistí působivé herní zážitky.

Sonic Radar – o krok před soupeři

Karta Xonar U7 Echelon Edition je vybavena technologií Sonic Radar. Tato funkce od společnosti ASUS dokáže zobrazit různé zvuky ve hře v grafické podobě. Hráči díky tomu jasně vidí, odkud k nim jednotlivé zvuky ve hře přicházejí a získají tím výhodu, kterou ocení zejména ve FPS střílečkách. Bez ohledu na právě spuštěnou hru technologie Sonic Radar zobrazuje překryvnou grafiku v podobě radaru (tzv. HUD, head-up display). Využít lze hned několik vylepšení základního radaru a snadno si nechat zobrazit a zesílit konkrétní zvuky, například kroky nebo výstřely. Pomocí 360° radaru hráči lokalizují své protivníky, i když zrovna nebudou na dohled. Vzhled i pozici ukazatele Sonic Radar na obrazovce je možné plně upravit podle potřeb každého uživatele nebo grafického pojetí hry.

Sonic Studio Pro – profesionální ovládání zvuku

Zvuková karta ASUS Xonar U7 Echelon Edition obsahuje softwarový nástroj Sonic Studio Pro. Ten slouží k ovládání veškerých zvukových parametrů, od ekvalizéru (EQ) až po vyvážení všech reproduktorů 7.1kanálového zvuku. Uživatelské prostředí je velmi intuitivní a lze ho snadno ovládat pomocí myši. K dispozici je také několik předvoleb zvukových profilů pro různá poslechová prostředí. Nechybí ani možnost precizního vyladění technologie Dolby Home Theater 4 pro převod stereofonního signálu na 5.1kanálový nebo 7.1kanálový prostorový zvuk.

Nástroj Sonic Studio Pro zahrnuje také funkci Perfect Voice pro redukci okolního hluku. Na rozdíl od podobných technologií využívá funkce Perfect Voice pokročilé algoritmy pro oddělení okolního hluku a spoléhá také na invertovaný hlukový signál. Výsledkem je čistá hlasová komunikace ve hrách, a to dokonce i v hlučném prostředí LAN párty. Oddělené fyzické ovladače pro sluchátka a vstup mikrofonu umožňují snadné ovládání hlasitosti i během hraní, a hráči se proto nemusejí rozptylovat otevíráním různých nabídek nebo ovládacích panelů.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Head-Up Display, Perfect, Radar, Sonic, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Zesilovač pro sluchátka, Zvukové karty, Prostorový zvuk, Zvuková technologie, Zvukový profil

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí