ASUS X-Multi DRW - snadné připojení a rychlý přenos dat

Praha; 23. ledna 2006 - Společnost ASUSTeK Computer Inc., přední dodavatel vysoce výkonných optických jednotek, dnes představila externí X Multi DVD vypalovačku DRW-1608P2S-D, která podporuje standardy USB 2.0 a IEEE 1394 pro snadné připojení a vysokorychlostní přenosy dat. Umožňuje univerzální ukládání dat na 16X DVD-R a 16X DVD+R a také 8X DVD+R (dvojitá vrstva) a obsahuje inovativní technologie, nabízející vysoce kvalitní záznam a spolehlivý provoz.
ASUS X-Multi DRW - snadné připojení a rychlý přenos dat

Díky podpoře USB 2.0 je DRW-1608P2S-D perfektním doplňkem pro notebook. Vezměte si DRW-1608P2S-D na cestu, připojte ji k notebooku a můžete ihned využívat všestranné možnosti optického záznamu. DRW-1608P2S-D podporuje také rozhraní IEEE 1394 pro rychlý přenos dat digitálního videa.

X Multi DRW-1608P2-D je schopna číst i zapisovat data na média formátů DVD+R/RW i DVD-R/RW. Díky dvojí kompatibilitě vytváří DRW-1608P2S-D DVD disky, které je možné přehrávat nebo číst ve většině DVD-ROM mechanik a DVD přehrávačů, což ji činí ideální pro ukládání multimediálních dat. ASUS DRW-1608P2S-D podporuje nejnovější dvouvrstvou technologii, která, jak již název naznačuje, zdvojnásobuje kapacitu DVD+R média z 4,7 GB na 8,5 GB, což představuje čtyři hodiny videozáznamu v DVD kvalitě bez obracení disku.
X Multi DRW-1608P2S-D využívá inovativní technologie, umožňující lepší ukládání dat.

FlextraLink™ – zaručuje, že už žádné disky nepřijdou nazmar
Díky inovativním technologiím přináší vypalovačka disků špičkové možnosti ukládání dat. FlextraLink™ zabraňuje problémům s podtečením vyrovnávací paměti a eliminuje vznik nepoužitelných disků, zatímco FlextraSpeed™ zlepšuje přesnost a spolehlivost zápisu a přepisu dat na široké škále ověřených médií. Během záznamu FlextraLink™ stále kontroluje stav vyrovnávací paměti, a FlextraSpeed™ monitoruje záznamové médium a nastavuje nejvhodnější rychlost zápisu pro zajištění nejvyšší kvality záznamu. Obě speciální technologie ASUS obsazují minimum systémových prostředků a umožňují, aby počítač zůstat plně provozuschopný a dostupný pro další aplikace i během vypalování.

FlextraSpeed™ – provoz při optimální rychlosti záznamu
FlextraSpeedTM nepřetržitě monitoruje záznamová média a nastavuje optimální rychlosti zápisu pro zajištění nejlepší kvality záznamu. Výsledkem jsou zvýšená přesnost a spolehlivost čtení/zápisu/přepisu u široké škály ověřených médií v různých formátech. Optimální provozní rychlost snižuje také hluk, prodlužuje životnost motoru a snižuje nároky na CPU.

Technologie DDSS II – provoz s výjimečnou stabilitou
DRW-1608P2S-D je vybavena také patentovanou technologií ASUS DDSS II (Double Dynamic Suspension System II), která minimalizuje vibrace způsobené otáčením motoru a rezonancí mezi součástmi a také mezi mechanikou a skříní PC. Stabilizuje snímací hlavu horizontálně i vertikálně a dosahuje mnohem přesnějšího sledování stopy při snížení vibrací a hluku způsobeného motory s vysokými otáčkami. Další unikátní metodou pro snížení hluku a vibrací při použití rychlých mechanik je AFFM (Airflow Field Modification). AFFM kompenzuje nerovnoměrné proudění vzduchu uvnitř mechaniky, protože rovnoměrné rozložení tlaku vede k tiššímu a stabilnějšímu provozu.

Technologie LCT – přesné ostření snímací hlavy na nerovných discích
Technologie LCT (Liquid Crystal Tilt) umožňuje přesnější zaostření snímací hlavy při zápisu a čtení zakřivených disků nebo disků s nerovným povrchem. Všechny speciální technologie ASUS obsazují minimum systémových zdrojů a umožňují, aby počítač zůstat plně provozuschopný a dostupný pro další aplikace i během procesu vypalování.

DRW-1608P2S-D je nyní celosvětově dostupná. Další informace najdete na webových stránkách společnosti na adrese http://www.asus.com nebo http://www.asus.cz.


O společnosti ASUS
ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Témata článku: Notebooky, Crystal, Field, Liquid, Motor, Multi, PC skříně, Inovativní technologie, Systémový disk, Optický disk, Zápis

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí