ASUS vypouští na trh novou generaci grafických karet

ASUS vypouští na trh novou generaci grafických karet

Praha 27. července 2007 – ASUSteK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, představuje novou řadu grafických karet série EAH2600 a 2400, určenou pro zákazníky hledající grafické možnosti v kategorii nízké a střední třídy. Tyto karty obsahují poslední generaci GPU - ATI HD2600XT, ATI HD2600PRO, ATI HD2400XT a ATI HD2400PRO od společnosti AMD a jsou navrženy tak, aby využívaly bohatých možností DirectX 10 při hraní her a umožnily plynulé přehrávání veškerých multimedií. Díky novému úspornému 65nm procesoru spotřebovávají tyto karty méně energie než doposud.

Grafické karty ASUS EAH2600XT a EAH2600PRO/HTDP/256M navíc využívají novou generaci chladících ventilátorů k rozptýlení tepla uvnitř skříně počítače. Díky svému o 25 % většímu povrchu poskytují tyto ventilátory lepší chlazení a mohou tak snížit teploty grafických karet EAH2600PRO/HTDP/256M až o 20 ºC a teploty karet série EAH2600XT až o 10 ºC v porovnání s běžnými grafickými kartami 2600PRO DDR2 a 2600XT DDR3.

S technologií Splendid Video Intelligence jsou obrázky poskytované grafickými kartami ASUS skvěle vyvážené tak, aby působily co možná nejživějším dojmem a zároveň využívaly barev nejvíce vyhovujících lidskému oku. Z tohoto důvodu je pak sledování filmů na PC stejně dobré jako na televizi nejvyšší třídy. Splendid se skvěle doplňuje s technologii Avivo HD firmy AMD, přičemž PureVideo HD poskytuje vysokou kvalitu při dekódování videa do některého z formátů využívaných v PC.

Kromě podpory her využívajících funkčně bohatého rozhraní DirectX 10, přicházejí série ASUS EAH2600 a 2400 také s exkluzivní funkcí ASUS Gamer OSD. Tato funkce je schopna nabídnout přetaktování v reálném čase a možnost komunikovat – chatovat – během hry, čímž poskytuje uživatelům možnost okamžité úpravy výkonu, pokud ji potřebují. Navíc je ASUS Gamer OSD schopna nahrávat živé herní akce a vysílat je přes internet v reálném čase.

Váš názor | Cooler Master CM 690: miditower pro sedm stodvacítek

Témata článku: Video, Televize akce, Nejvyšší čas, Vysoká třída, Televize Nova, Dobrý dojem, Gamer, Kompletní úprava, PC skříně, Živé video, Nízká třída

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší