ASUS uvádí nového člena série grafických karet GeForce 7800

Grafická karta EN7800GT TOP Silent spojuje technologii tichého chlazení s výkonným videosystémem.
ASUS uvádí nového člena série grafických karet GeForce 7800

Praha; 17. ledna 2006 – Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel vysoce výkonných grafických řešení, dnes představila grafickou kartu EN7800GT TOP Silent, která využívá výkonný grafický procesor Nvidia® GeForce® 7800GT a novou bezventilátorovou technologii chlazení SilentCool.

Nejnovější přírůstek vysoce hodnocené série grafických karet – EN7800GT TOP Silent – navazuje na úspěchy EN7800GTX TOP a limitované verze EN7800GT DUAL a přináší pohodu a klid pro vychutnání vysoce kvalitního obrazu.

Špičkové grafické parametry
Grafická karta ASUS EN7800GT TOP Silent je založena na grafickém procesoru Nvidia GeForce 7800GT, který je speciálně navržen pro zajištění špičkové grafické kvality pro ty, kdo si zakládají na grafickém výkonu svého počítače. Přináší nejrychlejší antialiasing pro realistické zobrazení bez zoubkovaných okrajů a poskytuje plnou podporu pro Microsoft DirectX 9.0 Shader model 3.0, aby umožnila zobrazit ohromující a náročné speciální efekty. EN7800GT TOP Silent je určena zejména pro příznivce kvalitní grafiky a hráče.

 
Tiché chlazení
Výkonné systémy vyžadují účinné chlazení, aby si udržely stabilní provoz. Bohužel, zábavní aplikace, které využívají výkonné grafické karty, zatěžují také nejvíce grafický procesor a významně zvyšují jeho teplotu. Hlučné chladicí ventilátory počítače, běžící ve vysokých otáčkách, aby snížily teplotu systému, často narušují celkový zvukový a obrazový zážitek.

Skvělému grafickému výkonu karty EN7800GT TOP Silent však není obětován její tichý chod. Společností ASUS vyvinutý systém chlazení SilentCool využívá masivního chladiče, který zvyšuje plochu pro tepelnou výměnu pro lepší odvod tepla z grafického procesoru. Skrytá heatpipe a vrstvená žebra, obojí vyrobené z mědi (velmi účinného vodiče tepla), pak odvádějí teplo z chladiče, aby se dosáhlo účinnějšího chlazení. Teplota procesoru je o 40 ˚C nižší v porovnání s řešeními konkurenčních grafických karet.

Otočná žebra
Měděná žebra jsou upevněna na unikátní kloubové konstrukci, která umožňuje otáčet žebra až o 90˚. Podle umístění kritických součástí, např. procesoru, polovodičových součástek nebo kondenzátorů atd., může uživatel pro optimální rozptýlení tepla odklonit žebra od těchto míst. Přídavný chladicí modul, připevněný k chladiči a vyvedený mimo počítač, snižuje teplotu grafického procesoru o dalších 6 ˚C.

Více informací o řadě ASUS 7800 a dalších kvalitních produktech najdete na webových stránkách společnosti na adrese www.asus.com nebo www.asus.cz.

O společnosti ASUS
ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Váš názor Další článek: Český Telecom nabízí podle GTS zákazníkům ADSL levněji než operátorům

Témata článku: Notebooky, Základní efekt, Skvělé řešení, Náročný hráč, Polovodičová součást, Tichý provoz, Stabilní teplota, Tichý počítač, Mobilní telefony dual, Výkonný počítač, Plná kancelář, Výkonný procesor, Chlazení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší