ASUS uvádí na trh tiché a účinné chlazení pro nejnovější grafické karty

Praha; 26. července 2005 – Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel grafických řešení, dnes představila technologii SilentCool - nehlučné řešení chlazení bez ventilátoru pro velmi výkonné grafické karty. Tato zcela nová inovace umožňuje tichý provoz při 0 dB a snižuje teplotu grafického procesoru o 40 ˚C ve srovnání s konkurenčními technologiemi.
ASUS uvádí na trh tiché a účinné chlazení pro nejnovější grafické karty

„V minulosti přinášel vyšší grafický výkon také vyšší hluk. Díky technologii ASUS SilentCool si nyní mohou majitelé výkonných grafických karet užívat náročné grafické aplikace bez obtěžujícího hluku ventilátoru,“ řekl Kent Chien, ředitel ASUS Graphics Business.

Pro získání bezventilátorového, nehlučného řešení odvodu tepla, které umožňuje zároveň vysoký grafický výkon, použila společnost ASUS několik jedinečných inovací.

Větší a účinnější plocha pro tepelnou výměnu
Chladič SilentCool má velkou základnu, což významně zvyšuje plochu pro odvod tepla z grafického procesoru. Skrytá teplovodivá trubice (heat pipe) a vrstvená žebra (obojí vyrobeno z mědi, která je velmi dobrým vodičem tepla) pak odvádějí teplo pryč z chladiče, aby se mohlo rychle rozptýlit. SilentCool je podobná technologiím používaným u chladičů procesorů a snižuje teplotu grafického čipu o 40 °C v porovnání s jinými srovnatelnými grafickými kartami.

Unikátní mechanická konstrukce
Vrstvená měděná žebra jsou umístěna na unikátní kloubové konstrukci, která umožňuje otáčet žebra
o 90˚. V závislosti na umístění kritických součástí počítače, jako jsou procesor, integrované obvody, kondenzátory apod., mohou uživatelé odklonit žebra od těchto míst, aby bylo dosaženo optimálního rozptylu tepla. Přídavný chladicí modul, připojený k základně chladiče a vyvedený vně počítače, snižuje teplotu grafického procesoru o dalších 6 °C.

Chladič SilentCool je nyní dodáván na grafické kartě ASUS Extreme N6600GT Silencer. Tato výjimečná technologie bude uplatněna i u dalších grafických produktů společnosti ASUS. Další informace o grafických kartách ASUS najdete na webových stránkách společnosti www.asus.com nebo www.asus.cz.

Diskuze (1) Další článek: Mechanismus kontroly pravosti Windows již prolomen

Témata článku: Grafické karty, Kent, Chladič, Pipa, Heat, Srovnatelný výkon, Srovnatelná technologie


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu