ASUS uvádí na trh nový 4-portový Gigabit gateway router s prostupností dat zvýšenou o 32%

Praha; 22. září 2005 – Vzhledem k rostoucí poptávce po pohodlném sdílení digitálního obsahu se vývoj vysokorychlostních síťových prvků přesunul do popředí zájmu celého IT odvětví. Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední poskytovatel vysokorychlostních síťových řešení, dnes představila čtyřportový gateway router RX3141, který v sítích Gigabit poskytuje o 32% větší šířku pásma.
ASUS uvádí na trh nový 4-portový Gigabit gateway router s prostupností dat zvýšenou o 32%

„Počet digitálních domácností a kanceláří exponenciálně roste,“ uvedl Frank Sheu, generální ředitel ASUS Networking. „Gigabitová řešení značky ASUS nabízejí špičkový výkon a vysoké přenosové rychlosti pro všechny síťové aplikace, zejména pro sdílení digitálních informací a multimédií.“    

 

Zvýšení rychlosti sítí Gigabit o 32%

ASUS RX3141 gateway router je prvním spotřebitelským routerem se čtyřportovým Gigabit Ethernetovým přepínačem vybaveným technologií Jumbo Frame, která umožňuje dodatečné zvýšení šířky pásma a v porovnání s konkurenčními Gigabitovými routery zvyšuje rychlosti přenosu dat o 32%. S RX3141 se mohou uživatelé nyní těšit na rychlosti přenosu dat 94Mbps mezi sítěmi WLAN a LAN a 784Mbps mezi dvěma sítěmi LAN. Dále je tento nový router vybaven průvodcem pro snadné nastavení, který uživatelům umožňuje vytvořit síťové prostředí snadno a rychle. 

 

Pokročilá ochrana sítě

Aby byla zajištěna bezpečnost sítě a dat, je ASUS RX3141 gateway router vybaven špičkovými funkcemi brány firewall. Kromě pokročilých funkcí firewallové ochrany, jako jsou například kontrola paketů (SPI – Stateful Packet Inspection) a odmítnutí služby (DoS – Denial of Service), nabízí vysokou úroveň zabezpečení a správy sítě prostřednictvím seznamu pro řízení přístupu ACL (Access Control list), který určuje přístup k síti na základě tří úrovní (MAC adresa, IP adresa a číslo portu). Všechny tyto skvělé technologie poskytují uživatelům nebývalý klid a jistotu.

RX3141 gateway router vyznačující se technologií pro zvýšení rychlosti přenosu dat, snadným nastavením a bezpečnostní ochranou sítě poskytuje vysokorychlostní, ale přesto uživatelsky přívětivé a bezpečné síťové prostředí.

 

Pro více informací o těchto nových routerech od firmy ASUS, navštivte domovskou stránku firmy na www.asus.com.

 

O společnosti ASUS

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace
a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Váš názor Další článek: Operu zdarma již stáhlo přes milion uživatelů

Témata článku: Jumbo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší