ASUS ukázal na veletrhu IFA 15“ ultrabook ZENBOOK U500

ASUS ukázal na veletrhu IFA 15“ ultrabook ZENBOOK U500

ASUS ukázal na veletrhu spotřební elektroniky IFA další ultrabook ze série ZENBOOK. Model U500VZ nabízí 15“ Full HD displej, samostatnou grafickou kartu NVIDIA GT650M a SSD úložiště o kapacitě 512 GB. ASUS také poprvé v Evropě představil zařízení s dotykovým ovládáním - ZENBOOK Prime UX21A Touch, TAICHI a Transformer Book.

ASUS ZENBOOK U500VZ

Ve štíhlém hliníkovém těle (v nejširším bodě měří jen 19,7 mm) ultrabooku ZENBOOK U500VZ s povrchovou úpravou z broušeného kovu se ukrývá výkonný čtyřjádrový procesor Intel Core i7 třetí generace. Notebook dále nabídne volitelnou grafickou kartu NVIDIA GT650M a až 512GB SSD úložiště. Je vybaven matným 15" Full HD displejem s technologií IPS, která zaručuje živé barvy a ostré pozorovací úhly. Plnohodnotná klávesnice standardní velikosti je vybavena samostatnou numerickou částí a podsvícením, jehož jas se automaticky přizpůsobuje okolnímu osvětlení tak, aby bylo psaní za všech okolností pohodlné.

ASUS nabídne u tohoto modelu dvě varianty úložišť. První z nich představuje dvojice SSD disků s kapacitou až 512 GB, druhou spojení 128GB SSD disku a 500GB pevného disku. K dlouhé výdrži na baterie přispívá technologie ASUS Super Hybrid Engine II. Ta také zajišťuje probuzení zařízení ze spánku během dvou sekund.

ZENBOOK Prime UX21A Touch

ASUS ZENBOOK Prime UX21A Touch je prvním ultrabookem ASUS s multidotykovým displejem. Práci se systémem Windows 8 v tomto případě zajišťuje procesor Intel Core třetí generace a SSD úložiště s kapacitou až 256 GB.

11,6“ Full HD Super IPS+ displej nabízí široké 178° pozorovací úhly a kapacitní desetibodovou multidotykovou technologii zajišťující přesné dotykové ovládání. Rozhraní USB 3.0 umožní rychlé nabíjení USB zařízení a 10krát rychlejší datové přenosy v porovnání s rozhraním USB 2.0. Dvoupásmové připojení Wi-Fi standardu 802.11n využívá možností rychlejšího bezdrátového připojení, které nabízejí nejnovější 5GHz routery.

Přes vysoký výkon se ZENBOOK Prime UX21A Touch může pochlubit dlouhou výdrží baterie. Technologie napájení ASUS Super Hybrid Engine II prodlužuje její výdrž až o 25 % a navíc přidává možnost okamžitého probuzení zařízení a prodlužuje pohotovostní dobu až na dva týdny. O kvalitní zvuk se stará technologie SonicMaster.

Klepněte pro větší obrázek

ASUS TAICHI

ASUS TAICHI je štíhlý přenosný ultrabook s oboustranným displejem. Když je víko otevřené, slouží TAICHI jako ultrabook s plnohodnotnou podsvícenou QWERTY klávesnicí standardní velikosti a trackpadem. Se zavřeným víkem se však TAICHI změní v multidotykový tablet s podporou ovládání pomocí stylusu. S oběma displeji lze pracovat nezávisle nebo současně, což znamená, že na ultrabooku mohou pracovat najednou i dva uživatelé. TAICHI je stejně lehký a štíhlý jako ostatní ultrabooky řady ASUS ZENBOOK. Disponuje dostatečným mobilním výkonem, který zajišťuje procesor Intel Core třetí generace, rychlé SSD úložiště a dvoupásmové připojení Wi-Fi 802.11n.

ASUS Transformer Book

ASUS Transformer Book je prvním skládacím notebookem na světě, který se dokáže rychle přeměnit z tabletu v tradiční notebook a naopak, a to pouhým připojením či odpojením displeje. Transformer Book je vybaven procesorem Intel Core i7 třetí generace a volitelným SSD či HDD úložištěm. Je určen uživatelům, kteří při zábavě dávají přednost pohodlnému tabletu s multidotykovým ovládáním, ale zároveň chtějí mít při práci po ruce všechny potřebné funkce a možnosti ovládání. Transformer Book využívá technologii ASUS SonicMaster vyvinutou týmem ASUS Golden Ear – zvuk integrovaných reproduktorů je proto softwarově upraven.

Témata článku: Zenbook, Pozorovací úhel, Qwerty klávesnice, Asus Zenbook, Asus Transformer Book, Taichi, Book, Hybrid, Prima, Full, Transformer, Prime, Ultrabook, Asus Transformer, Touch, Full HD

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje