ASUS Transformer Pad – tablet s odepínatelnou klávesnicí

ASUS uvedl na český trh první ze zařízení představených na nedávném veletrhu Computex. Nová generace tabletu Transformer Pad nabídne úhlopříčku displeje 10,1“, díky kterému najde využití jako zábavní centrum. V kombinaci s odnímatelnou klávesnicí se ale stejně dobře hodí k práci na cestách. Novinka běží na operačním systému Android 4.4 KitKat, který je vylepšen o rozhraní ASUS ZenUI. Jde o vůbec první model z řady Transformer Pad, který pohání procesor Intel Atom. Od svých předchůdců se Transformer Pad liší i systémem skrytých pantů, které spojují tablet s klávesnicí. Novinka se u nás začne prodávat v polovině července za 7 990 Kč s DPH.

992368192

Nový model řady ASUS Transformer Pad se vyznačuje mobilní dokovací stanicí s klávesnicí, která byla vylepšena o novou konstrukci propojení s tabletem. Transformer Pad má decentní kryt z matného plastu, který se dobře drží a neklouže v ruce. Rám tabletu obsahuje zinek, což mu dodává potřebnou odolnost. Vyniká také nízkou hmotností 542 gramů a tloušťkou jen 9,9 mm. Po připojení klávesnice celková hmotnost zařízení nepřevýší 1,1 kg.  Tablet bude v prodeji v bílém a černém barevném provedení.

Výkon, displej a klávesnice

O výkon tabletu se stará 64bitový čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3745 (Bay Trail) s taktem až 1,86 GHz. Ten si snadno poradí i s několika spuštěnými aplikacemi najednou, nabídne vysoký herní výkon a také dlouhou výdrž baterie až 9,5 hodiny při prohlížení webu nebo přehrávání videa.

Transformer Pad využívá displej s technologií IPS, HD rozlišením (1280 × 800 bodů) a pozorovacími úhly 170 stupňů. I při sledování displeje z extrémních úhlů se tak dočkáte přesného podání barev, sytých odstínů a minimálního zkreslení.

Dokovací stanice s klávesnicí má jasně oddělené ergonomické klávesy se zdvihem 1,9 mm a obsahuje také rychlé funkční klávesy pro běžné úlohy, jako je odstranění položky nebo pořízení snímku obrazovky.

Ukládání dat, možnosti připojení a multimédia

Nový Transformer Pad je vybaven 16GB interním úložištěm, které lze dále rozšířit pomocí paměťových karet MicroSD s kapacitou až 64 GB. USB konektor, který najdete na klávesnici, navíc podporuje funkci On the Go (OTG), takže tablet snadno připojíte k externím úložným zařízením, jako jsou flash disky nebo pevné disky.

Nechybí ani dvoupásmové rozhraní 802.11a/b/g/n Wi-Fi zaručující rychlé bezdrátové připojení k internetu. Integrované navigační systémy GPS a GLONASS potom zajišťují spolehlivé fungování služeb založených na poloze.

Kvalitní přednes hudby nebo ozvučení videa má na starost dvojice reproduktorů s technologií SonicMaster, které směřují k uživateli. Výhodou je také technologie Miracast, s jejíž pomocí můžete streamovat multimediální obsah ze svého tabletu na televizi nebo monitor a užít si fotografie nebo videa na větší obrazovce.

ASUS Transformer Pad má zadní fotoaparát s rozlišením 2 Mpx pro pořizování snímků a přední kameru s rozlišením 0,3 Mpx pro videohovory. Kvalitu obrazu zvyšuje speciální software a optika. Pořízené fotky můžete ihned upravovat v nástroji ASUS Gallery, který kromě toho umožňuje fotky i třídit nebo sdílet.

Uživatelské rozhraní ASUS ZenUI

Transformer Pad je prvním mobilním zařízením ASUS prodávaným v České republice, které využívá rozhraní ASUS ZenUI. Tato nadstavba operačního systému Android usnadňuje práci a nabízí oproti standardnímu Androidu více než 1000 vylepšení. Disponuje moderními „plochými“ ikonami, barevnými motivy, animacemi, vyzváněcími tóny a zvuky upozornění. Zobrazuje informace, které jsou pro uživatele momentálně nejdůležitější a nejužitečnější, a to v popředí a uprostřed na zamčené obrazovce, domovské obrazovce a panelu oznámení. Uživatelé mají díky tomu stále přehled o nadcházejících schůzkách včetně oznámení o jejich zrušení nebo změně času, nových zprávách a zmeškaných hovorech od oblíbených kontaktů, počasí v další cílové oblasti, narozeninách nebo výročích.

280330656
Další článek: Tip na videopřednášku: Lehký úvod do peeringu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,