ASUS RT-AC3200 – špičkový síťový výkon

ASUS RT-AC3200 – špičkový síťový výkon

ASUS představil zařízení RT-AC3200, třípásmový bezdrátový gigabitový router třídy AC3200, který byl navržen tak, aby dokázal bez problémů splnit požadavky na bezdrátovou síť v dnešních domácnostech vybavených mnoha různými zařízeními. Konfigurace antén 3×3 umožňuje souběžné využívání dvou sítí 802.11ac v pásmu 5 GHz a současně i samostatné sítě 802.11n v pásmu 2,4 GHz.

Nechybí technologie inteligentního přiřazování pásem Tri-Band Smart Connect, technologie ASUS AiRadar umožňující univerzální přizpůsobení vyzařovacího diagramu, technologie adaptivního řízení QoS (Quality of Service) a technologie AiProtection se softwarem Trend Micro zajišťující vysoké zabezpečení. Router RT-AC3200 zaručuje vynikající výkon a pokrytí a představuje vhodné řešení pro náročné domácí sítě s několika zařízeními využívajícími starší i novější standardy bezdrátového připojení. Cena routeru, který se právě začal prodávat na českém a slovenském trhu, je 7 499 Kč, resp. 277,90 euro s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

Vysokorychlostní bezdrátové připojení i stabilní pokrytí signálem

Router ASUS RT-AC3200 je vybaven šesti externími odnímatelnými anténami (v konfiguraci 3×3 se třemi vysílacími a třemi přijímacími anténami) s vysokým výkonem, které umožňují souběžné využívání dvou sítí 802.11ac v pásmu 5 GHz. Díky tomuto provedení nabízí router mimořádně vysokou rychlost přenosu dat až 1300 Mb/s (1,3 Gb/s) v každém 5GHz pásmu. Výsledná rychlost v obou pásmech tedy činí 2600 Mb/s. Kromě toho disponuje router technologií Broadcom TurboQAM, jež u kompatibilních zařízení, jako je například ASUS PCE-AC68, zvyšuje výkon sítě 802.11n v pásmu 2,4 GHz ze 450 Mb/s na 600 Mb/s. Celková maximální rychlost routeru RT-AC3200 u souběžných přenosů dat tak dosahuje 3200 Mb/s, což je více než trojnásobek šířky pásma kabelové sítě Gigabit Ethernet.

Novinka disponuje technologií AiRadar pro univerzální přizpůsobení vyzařovacího diagramu a jemné ladění rádiové frekvence (RF). Účelem této technologie je zesílení bezdrátového připojení a zlepšení pokrytí signálem.

Technologie Tri-Band Smart Connect – zvýšení výkonu pro každé zařízení

Prudce rostoucí obliba notebooků, smartphonů, tabletů, chytrých televizorů a ostatních Wi-Fi zařízení vede k tomu, že v moderní domácnosti je dostupná šířka pásma bezdrátové sítě často sdílena mezi mnoha různými zařízeními. Při připojení několika zařízení ke standardním routerům mohla pomalejší zařízení využívající starší Wi-Fi standardy 802.11a/b/g snížit rychlost přenosu dat u rychlejších zařízení podporujících standard 802.11ac.

Router ASUS RT-AC3200 je vybaven technologií Tri-Band Smart Connect, která na základě rychlosti zařízení, síly jeho signálu a intenzity využití jednotlivých pásem inteligentně vybírá optimální pásmo pro jednotlivá zařízení. Uživatel se tak již nebude muset nikdy rozhodovat, které pásmo má použít, jelikož router RT-AC3200 provádí vše automaticky. Výsledkem je kvalitnější signál a rychlejší a také stabilnější bezdrátové připojení v každé situaci.

Inteligentní řízení a monitorování provozu

Router ASUS RT-AC3200 pomáhá uživatelům řídit provoz v síti a umožňuje jim dosáhnout optimálního výkonu. Adaptivní řízení QoS představuje funkci, která automaticky určuje prioritu a přiřazuje dostupnou šířku pásma zařízením a aplikacím podle jejich potřeby. Díky tomu mohou uživatelé plynule streamovat HD videa, hrát online hry bez zpožďování, využívat čistou VoIP komunikaci a procházet web nebo bleskově stahovat data.

Traffic Analyzer je nová funkce uživatelského rozhraní ASUSWRT, s níž máte okamžitý přehled o tom, co se děje v síti. K dispozici je denní, týdenní nebo měsíční zobrazení. Lze tak ihned zjistit, jakou šířku pásma každý uživatel, zařízení nebo aplikace využívá. Díky tomu pak můžete omezit přetížení připojení k internetu. Funkci Traffic Analyzer ocení také rodiče, kteří chtějí kontrolovat používání internetu u svých dětí, nebo malé podniky, které monitorují činnost svých zaměstnanců na internetu.

Bezpečnost především

Vzhledem k rostoucí složitosti a rozmanitosti domácích sítí a také náročnosti zajištění jejich účinného zabezpečení, přichází novinka s výkonnou bezpečnostní technologií AiProtection a softwarem Trend Micro. Technologie AiProtection obsahuje čtyři hlavní integrované funkce, z nichž první je kontrola zabezpečení routeru (Router Security Scan). Tato funkce zkontroluje 14 kritických konfigurací zabezpečení, identifikuje nebezpečí související s routerem a doporučí způsoby zlepšení ochrany. Funkce blokování škodlivých stránek (Malicious Site Blocking) omezí prostřednictvím online databáze softwaru Trend Micro přístup na známé škodlivé webové stránky, a zajistí tak neustále aktuální ochranu. Funkce Ochrana před zranitelností (Vulnerability Protection) chrání před útoky zařízení, která jsou obvykle nechráněna – jako například IP kamery, chytré televizory a zařízení IoT (Internet of Things). Funkce rozpoznání a blokování infikovaných zařízení (Infected Device Detection and Blocking) zabraňuje napadeným zařízením, aby odesílala osobní informace a/nebo byla ovládána neoprávněnými třetími stranami. Všechny tyto funkce společně zajišťují ochranu osobních informací a síťových zařízení uživatelů.

Další článek: WSJ: Mapy Here koupí za 2,5 miliardy eur německé automobilky

Témata článku: Broadcom, Zařízení, Wi-fi signál, Šířka, Televizory smart, Traffic, Vysoké zabezpečení, Standardní gigabit, Vysoká náročnost, Band, Chytrá funkce


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF