Asus předvádí novou generaci audio karty

Asus předvádí novou generaci audio karty

Praha 18. června 2007 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, oznamuje první výrobek své zbrusu nové výrobní řady - ASUS Xonar D2 7.1-kanálovou zvukovou kartu. Tato průkopnická zvuková karta vychází z AV200 audio čipu, který poskytuje nejenom nebývalou kvalitu zvuku na PC platformě, ale také spojuje četný zvuk zesilující technologie Dolby a DTS, čímž mění téměř každé PC na centrum digitálního domácího média vysoké kvality.

U ASUS Xonar D2 je poměr signálu a šumu (SNR) v hodnotě 118 db jak u audio vstupu, tak i výstupu — tím je dosažena samotná mez audio kvality u většiny PC platforem. Na rozdíl od generických zvukových karet dostupných na trhu, které poskytují nejvyšší kvalitu SNR pouze na předních stereo výstupech, je Xonar D2 schopný dosáhnout kvalitní audio118 db u všech 7.1 kanálů.

Kromě toho, že dosahuje jedinečné audio kvality, je Xonar D2 také naplněn mnoha zvukovými technologiemi Dolby a DTS, aby tak poskytoval vynikající zážitky a pobavení. Ty zahrnují Dolby Digital Live, který převádí PC nebo ozvučení her v reálném času na Dolby Digital; Dolby Headphone, jež vytváří zážitek prostorového ozvučení médií s použitím soupravy sluchátek; Dolby Virtual Speaker podávající vzrušující poslechový dojem z prostorového ozvučení ze stereo reproduktorů a Dolby Pro Logic IIx, který vytváří až 7.1-kanálové prostorové ozvučení ze 5.1 zdrojů jakož i DTS Interactive určený pro kódování AC-3 v reálném čase a DTS NEP: PC stereo pro multi-kanálové rozšíření. 

„Jak uživatelé ve zvýšené míře používají svá PC k poslechu hudby, sledování filmů či hraní her, stává se skvělé audio klíčem k podávání vynikající zážitků zábavy,” říká Greg Rodehau, ředitel obchodního oddělení PC Dolby Laboratories. „Zvuková karta ASUS Xonar D2 nabízí výkonnou sadu technologie Dolby, které vytváří silně vjemové poslechové prostředí z prakticky jakékoli používaného zařízení na nahrávky či playback.”

Technologie onboard Xonar D2 podává vynikající audio kvalitu a 3D rozložení zvuku při PC hrách. Technologie DirectX zpřesňuje a vytváří 3D rozložení zvuku okolo přehrávače pro konfiguraci reproduktorů 4, 5.1, nebo 7.1.

Xonar D2 je dodáván včetně speciální aplikace nazývané Přenosný procesor médií, která pracuje s onboard ALT (analogový smyčková transformace) obvodem, a tak poskytuje téměř bezdrátové analogové přehrávání v audio kvalitě z digitálních hudebních souborů.

ASUS Xonar D2 představuje novou generaci zvukové karty, která se zaměřuje na to, aby poskytovala milovníkům hudby skutečně luxusní audio kvalitu, pro hráče her ty nejlepší 3D dojmy z rozložení zvuku a aby také poskytovala vyšší hodnotu každému, kdo chce mít ty nejlepší zážitky z poslechu hudby za pohybu. 

Témata článku: Analog, Audio, Logic, PC, Playback, Speaker, Stereo, Nejlepší sluchátka, Sluchátka bezdrátová, Zvukové karty, Kvalita, Zvukový kanál, Digitální platforma, Dojem, Poslech, Poslech hudby, Prostorový zvuk, Zvuková kvalita, Zvuková technologie