Asus předvádí novou generaci audio karty

Asus předvádí novou generaci audio karty

Praha 18. června 2007 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, oznamuje první výrobek své zbrusu nové výrobní řady - ASUS Xonar D2 7.1-kanálovou zvukovou kartu. Tato průkopnická zvuková karta vychází z AV200 audio čipu, který poskytuje nejenom nebývalou kvalitu zvuku na PC platformě, ale také spojuje četný zvuk zesilující technologie Dolby a DTS, čímž mění téměř každé PC na centrum digitálního domácího média vysoké kvality.

U ASUS Xonar D2 je poměr signálu a šumu (SNR) v hodnotě 118 db jak u audio vstupu, tak i výstupu — tím je dosažena samotná mez audio kvality u většiny PC platforem. Na rozdíl od generických zvukových karet dostupných na trhu, které poskytují nejvyšší kvalitu SNR pouze na předních stereo výstupech, je Xonar D2 schopný dosáhnout kvalitní audio118 db u všech 7.1 kanálů.

Kromě toho, že dosahuje jedinečné audio kvality, je Xonar D2 také naplněn mnoha zvukovými technologiemi Dolby a DTS, aby tak poskytoval vynikající zážitky a pobavení. Ty zahrnují Dolby Digital Live, který převádí PC nebo ozvučení her v reálném času na Dolby Digital; Dolby Headphone, jež vytváří zážitek prostorového ozvučení médií s použitím soupravy sluchátek; Dolby Virtual Speaker podávající vzrušující poslechový dojem z prostorového ozvučení ze stereo reproduktorů a Dolby Pro Logic IIx, který vytváří až 7.1-kanálové prostorové ozvučení ze 5.1 zdrojů jakož i DTS Interactive určený pro kódování AC-3 v reálném čase a DTS NEP: PC stereo pro multi-kanálové rozšíření. 

„Jak uživatelé ve zvýšené míře používají svá PC k poslechu hudby, sledování filmů či hraní her, stává se skvělé audio klíčem k podávání vynikající zážitků zábavy,” říká Greg Rodehau, ředitel obchodního oddělení PC Dolby Laboratories. „Zvuková karta ASUS Xonar D2 nabízí výkonnou sadu technologie Dolby, které vytváří silně vjemové poslechové prostředí z prakticky jakékoli používaného zařízení na nahrávky či playback.”

Technologie onboard Xonar D2 podává vynikající audio kvalitu a 3D rozložení zvuku při PC hrách. Technologie DirectX zpřesňuje a vytváří 3D rozložení zvuku okolo přehrávače pro konfiguraci reproduktorů 4, 5.1, nebo 7.1.

Xonar D2 je dodáván včetně speciální aplikace nazývané Přenosný procesor médií, která pracuje s onboard ALT (analogový smyčková transformace) obvodem, a tak poskytuje téměř bezdrátové analogové přehrávání v audio kvalitě z digitálních hudebních souborů.

ASUS Xonar D2 představuje novou generaci zvukové karty, která se zaměřuje na to, aby poskytovala milovníkům hudby skutečně luxusní audio kvalitu, pro hráče her ty nejlepší 3D dojmy z rozložení zvuku a aby také poskytovala vyšší hodnotu každému, kdo chce mít ty nejlepší zážitky z poslechu hudby za pohybu. 

Váš názor Další článek: Microsoft nabízí ke stažení Ubuntu Desktop

Témata článku: Zvukový kanál, Poslech hudby, Sluchátka bezdrátová, Analog, Logic, Poslech, Kvalita, Stereo, Zvuková kvalita, Audio, PC, Playback, Zvuková technologie, Zvukové karty, Digitální platforma, Dojem, Prostorový zvuk, Nejlepší sluchátka, Speaker


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky