Asus předvádí novou generaci audio karty

Asus předvádí novou generaci audio karty

Praha 18. června 2007 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, oznamuje první výrobek své zbrusu nové výrobní řady - ASUS Xonar D2 7.1-kanálovou zvukovou kartu. Tato průkopnická zvuková karta vychází z AV200 audio čipu, který poskytuje nejenom nebývalou kvalitu zvuku na PC platformě, ale také spojuje četný zvuk zesilující technologie Dolby a DTS, čímž mění téměř každé PC na centrum digitálního domácího média vysoké kvality.

U ASUS Xonar D2 je poměr signálu a šumu (SNR) v hodnotě 118 db jak u audio vstupu, tak i výstupu — tím je dosažena samotná mez audio kvality u většiny PC platforem. Na rozdíl od generických zvukových karet dostupných na trhu, které poskytují nejvyšší kvalitu SNR pouze na předních stereo výstupech, je Xonar D2 schopný dosáhnout kvalitní audio118 db u všech 7.1 kanálů.

Kromě toho, že dosahuje jedinečné audio kvality, je Xonar D2 také naplněn mnoha zvukovými technologiemi Dolby a DTS, aby tak poskytoval vynikající zážitky a pobavení. Ty zahrnují Dolby Digital Live, který převádí PC nebo ozvučení her v reálném času na Dolby Digital; Dolby Headphone, jež vytváří zážitek prostorového ozvučení médií s použitím soupravy sluchátek; Dolby Virtual Speaker podávající vzrušující poslechový dojem z prostorového ozvučení ze stereo reproduktorů a Dolby Pro Logic IIx, který vytváří až 7.1-kanálové prostorové ozvučení ze 5.1 zdrojů jakož i DTS Interactive určený pro kódování AC-3 v reálném čase a DTS NEP: PC stereo pro multi-kanálové rozšíření. 

„Jak uživatelé ve zvýšené míře používají svá PC k poslechu hudby, sledování filmů či hraní her, stává se skvělé audio klíčem k podávání vynikající zážitků zábavy,” říká Greg Rodehau, ředitel obchodního oddělení PC Dolby Laboratories. „Zvuková karta ASUS Xonar D2 nabízí výkonnou sadu technologie Dolby, které vytváří silně vjemové poslechové prostředí z prakticky jakékoli používaného zařízení na nahrávky či playback.”

Technologie onboard Xonar D2 podává vynikající audio kvalitu a 3D rozložení zvuku při PC hrách. Technologie DirectX zpřesňuje a vytváří 3D rozložení zvuku okolo přehrávače pro konfiguraci reproduktorů 4, 5.1, nebo 7.1.

Xonar D2 je dodáván včetně speciální aplikace nazývané Přenosný procesor médií, která pracuje s onboard ALT (analogový smyčková transformace) obvodem, a tak poskytuje téměř bezdrátové analogové přehrávání v audio kvalitě z digitálních hudebních souborů.

ASUS Xonar D2 představuje novou generaci zvukové karty, která se zaměřuje na to, aby poskytovala milovníkům hudby skutečně luxusní audio kvalitu, pro hráče her ty nejlepší 3D dojmy z rozložení zvuku a aby také poskytovala vyšší hodnotu každému, kdo chce mít ty nejlepší zážitky z poslechu hudby za pohybu. 

Váš názor Další článek: Microsoft nabízí ke stažení Ubuntu Desktop

Témata článku: Stereo, Poslech, Nejlepší sluchátka, Zvuková kvalita, Prostorový zvuk, Logic, Kvalita, PC, Poslech hudby, Analog, Dojem, Zvukové karty, Speaker, Playback, Sluchátka bezdrátová, Zvukový kanál, Zvuková technologie, Digitální platforma, Audio


Určitě si přečtěte

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 60

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11