ASUS představuje antény s velkým výkonem pro všesměrové a směrové pokrytí signálem WLAN

Praha; 30. srpna 2005 – Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel bezdrátových síťových řešení, dnes představila dvě antény s velkým výkonem pro rozšíření oblasti pokrytí signálem bezdrátové sítě – anténu WL-ANT150 s 360° vyzařováním a anténu WL-ANT168 se směrovým vyzařováním. Obě nové antény podporují nejnovější standardy IEEE 802.11 (WL-ANT150: 802.11b/g, WL-ANT168: 802.11a/b/g) a nabízejí snadnou instalaci a kompatibilitu s bezdrátovými zařízeními jiných výrobců, což umožňuje bezproblémový bezdrátový provoz.
ASUS představuje antény s velkým výkonem pro všesměrové a směrové pokrytí signálem WLAN

 „Bezdrátová technologie se v posledních několika letech skokově rozšířila, jak stoupaly požadavky na mobilitu,“ řekl Frank Sheu, ředitel ASUS Wireless Business. „Nové antény ASUS zajišťují kvalitní vysílání a příjem signálu
a jsou vynikajícím řešením pro zvýšení pokrytí firemních sítí bez dodatečných nákladů na pořízení více přístupových bodů a směrovačů.“

 

Prodloužení dosahu WLAN

Antény WL-ANT150 a WL-ANT168 jsou zkonstruovány speciálně pro zvýšení dosahu, a to jak posílením vysílaného signálu, tak i zvýšením citlivosti příjmu. Zatímco všesměrová anténa WL-ANT150 zvyšuje dosah ve všech směrech pro celkové rozšíření sítě, směrová anténa WL-ANT168 dokáže soustředit bezdrátový signál jen v určitém směru, aby jej doslova „protlačila“ i na obtížně dostupná nebo vzdálená místa.

 

Úspora nákladů

S novými anténami ASUS, poskytujícími rozsáhlejší pokrytí pro 2,4GHz přístupové body, bezdrátové směrovače a klientská zařízení, mohou firmy i domácnosti významně snížit náklady zmenšením počtu výše zmíněných zařízení, potřebných pro vytvoření požadované bezdrátové infrastruktury.

 

Snadná instalace a zajištěná kompatibilita

Antény ASUS jsou dodávány s konektorovými adaptéry pro konektory RP-SMA i RP-TNC. Bez ohledu na to, zda byla zařízení vyrobena společností ASUS nebo jiným výrobcem, stačí jen připojit antény ASUS (není zapotřebí žádný ovladač) a ihned využívat bezproblémové zvýšení dosahu bezdrátového pokrytí.

 

WL-ANT168 – Kompaktní konstrukce a měnitelné umístění

Kompaktní WL-ANT168 má skládací konstrukci, což z ní dělá dobře přenosné zařízení, které se vejde do tašky nebo kufru. Lze ji nainstalovat čtyřmi způsoby podle podmínek v místě použití. Může být umístěna na stole, pomocí magnetické sady bezpečně upevněna na kovovém povrchu, namontována na zeď nebo zavěšena na strop – WL-ANT168 se hodí do každého prostředí.

 

Spojení WL-ANT150 a WL-ANT168 a směrovačů, přístupových bodů a klientských adaptérů společnosti ASUS je velmi výkonné a cenově dostupné řešení pro „oddrátování“ kanceláří a domácností. Užijte si volnosti při práci s počítačem v bezdrátové síti s bezdrátovými zařízeními společnosti ASUS.

 

Další informace o anténách s velkým ziskem ASUS WL-ANT150 a WL-ANT168 nebo jiných bezdrátových řešeních společnosti ASUS najdete na webových stránkách společnosti - www.asus.com nebo www.asus.cz.

 

O společnosti ASUS

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace
a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Váš názor | Ani VyVolení nebudou mít živý přenos zdarma

Témata článku: Dosah, Frank

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší