ASUS představil nový Eee PC Seashell s displejem 11,6“

26. července 2009
Týden Živě: Facebook a Twitter
ASUS představil nový Eee PC Seashell s displejem 11,6“

ASUS oficiálně uvedl na trh nový designový netbook Eee PC™ 1101HA, který disponuje 11,6“ LED displejem (rozlišení 1366×768) a výdrží baterie až 11 hodin. Model 1101HA má vyměnitelnou baterii a je vybaven klávesnicí, která je o pouhých 8 % menší než klávesnice velkých notebooků. Uživatelé ocení také Shift v plné velikosti a multidotykový touchpad se strukturovaným povrchem. Eee PC™ 1101HA bude dostupný na českém trhu během 6 – 8 týdnů a předpokládaná cena bude 419 EUR.

Eee PC™ 1101HA nabízí 2,5palcový disk SATA II 160 GB, který zajišťuje dostatečný úložný prostor pro hudbu, videa, filmy i dokumenty. Jako bonus je k dispozici 10GB on-line úložiště Eee Storage**, s nímž mohou uživatelé přistupovat ke svým souborům bezpečně, kdykoli a kdekoli. Uživatel nemusí dělat kompromisy ani v otázce připojení periférií nebo konektivity. K dispozici je 1 x VGA konektor, 3 x USB 2.0, 1 x LAN RJ-45, 2 x Audio Jack (sluchátka / mikrofon) a také čtečka paměťových karet MMC/ SD (SDHC). Součástí multimediální výbavy je i 1,3 MPix kamera. Eee PC™ 1101HA bude nabízen ve čtyřech barvách a s originálními Windows XP Home.

Zbrusu nový software Eee Docking

Model 1101HA je prvním netbookem Eee PC™, který nabízí nový software od společnosti ASUS – Eee Docking. Ten poskytuje snadný přístup k utilitám, softwaru a veškerému digitálnímu obsahu. Obsahuje Eee @Vibe, Eee Sharing, Eee Xperience a Eee Tools. Eee @Vibe představuje rozcestník, jenž uživatelům zajišťuje jednoduchý přístup k hudbě, videím, rozhlasovému vysílání a dalšímu multimediálnímu obsahu. Pomocí Eee Sharing je možné snadno sdílet nebo synchronizovat zprávy a data s jiným netbookem Eee PC™, s notebookem nebo stolním počítačem – dokonce i bez internetového připojení. Eee Tools pak obsahuje řadu užitečných nástrojů, včetně Parental control (rodičovská ochrana)* a Font Resizer (změna velikosti písma). Program Eee Docking i jednotlivé aplikace jsou snadno dostupné prostřednictvím přehledné lišty v horní části obrazovky, která je navíc částečně skryta, pokud se právě nepoužívá.

 Technické parametry

Eee PC Seashell 1101HA

Displej11,6" WXGA (1366×768) s LED podsvícením a vrstvou Color-Shine (lesklý)
Operační systémOriginální systém Microsoft Windows® XP Home
CPU / čipová sadaIntel® Atom™ Z520
Operační paměť (výchozí)DDR2 SO-DIMM 1GB
Hybridní úložiště160GB HDD + 10 GB Eee Storage**
Bezdrátové připojeníWLAN 802.11b/g/n na 2,4 GHz, Bluetooth 2.1 + EDR**
Výdrž baterieLi-ion baterie:11 hodin* (6článková, 63 W/h)9,5 hodiny* (6článková, 48 W/h)
MultimediaKamera1,3 Mpx
Zvukový kodekHi-Definition Audio CODEC
ReproduktoryStereofonní reproduktory
Mikrofon (vestavěný)Digitální mikrofon
Rozhraní1 x VGA konektor, 3 x USB 2.0, 1 x LAN RJ-45, 2 x Audio Jack (sluchátka / mikrofon), Čtečka paměťových karet: MMC/ SD (SDHC)
ProporceRozměry286×196×21,8~36,2 mm
Hmotnost1,38 kg (s 6článkovou baterií)
Výběr barevPearl White, Crystal Black, Royal Blue, Rose Pink

* Závisí na konfiguraci systému a způsobu použití.

** Dostupnost se může lišit v závislosti na SKU a zemi.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com.

Další článek: Týden Živě: Facebook a Twitter

Témata článku: Vyměnitelná baterie, Mikrofony k pc, SDHC, Asus Eee Pc, Vibe, Klávesnice k pc, Pearl, Technický parametr, Pink, Jack, Bezdrátová klávesnice k pc, Tools, PC klávesnice, Sluchátka s mikrofonem, Připojená klávesnice, Sluchátka k notebooku, Crystal, Mikrofony

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší