ASUS posbíral osm ocenění v soutěži iF product design award 2010

ASUS posbíral osm ocenění v soutěži iF product design award 2010

ASUS rozšířil svou sbírku o osm prestižních ocenění iF product design award. Mezinárodní komise odborníků jmenovaná sdružením iF rozhodla o tom, že vítězi těchto ocenění se staly notebooky ASUS UX Series, notebook UX30, notebook P30, „chiclet“ klávesnice s jasně oddělenými tlačítky, netbooky řady Eee PC Seashell, EeeKeyboard PC, stolní počítač CG 5290 a externí kombinovaná Blu-ray mechanika SBC-04D1S-U.

Soutěž iF product design award je známa jako jedna z nejstarších designérských soutěží na světě. Přihlášené produkty posuzuje porota z několika hledisek, mezi něž patří kvalita provedení, povrchová úprava, použité materiály, stupeň inovace, dopad na životní prostředí, funkčnost, ergonomie, představa o zamýšleném využití, bezpečnost, hodnota a budování značky nebo všestranné provedení. Designérský tým společnosti ASUS již získal v minulosti celou řadu ocenění G-Mark a red dot design.

Vítězné produkty ASUS v soutěži iF product design award 2010:

Produkt

Popis

Notebooky ASUS UX Series

Designéři notebooků řady UX se při návrhu těchto počítačů soustředili zejména na potřeby uživatelů. Zaměřili se pouze na prvky, které by měl správný notebook obsahovat, a zbavili se ostatních zbytných elementů. Tím dosáhli rovnováhy mezi funkčností a nízkou hmotností. Při tvarování křivek notebooků UX Series se nechali designéři inspirovat skleněnou architekturou a při jejich konstrukci využili výjimečných vlastností průhledných materiálů.

Notebook ASUS UX30

UX30 představuje novou řadu 13" notebooků. Od svých kolegů se liší zaměřením na snadnou přenosnost a dlouhou výdrž baterie. Použitím tenké baterie a menších součástek návrháři úspěšně zmenšili velikost notebooku. Podařilo se jim tak splnit požadavky uživatelů, kteří intenzivně cestují. Kovové víko bezpečně chrání LCD panel před nástrahami každodenního používání a dodává tomuto počítači luxusní design.

Notebook ASUS P30

Notebook P30, který zaujme profesionálním a osobitým designem. Jde o všestranný, výjimečně tenký business model. Černé provedení působí uklidňujícím dojmem, zatímco povrch s různými texturami vytváří zajímavý kontrast. Pod víkem se ukrývá několik dalších detailů, například zdobené doplňky z nerezové oceli a ovládací prvky vyvedené v lesklé černi, jež připomínají luxusní manžetové knoflíčky na obleku. Indikační LED diody jsou chytře zakomponovány do pantů, což zvyšuje přehlednost, zatímco klávesy pro rychlé spuštění ovládané jediným dotykem spolupracují se speciálním softwarem a zvyšují tak produktivitu všech uživatelů z obchodní sféry.

„chiclet“ klávesnice ASUS

Nová generace klávesnic ASUS obohacuje design o výbornou ergonomii a uživatelský komfort. Zřetelně oddělené klávesy připomínající kostky stavebnice snižují počet chyb při psaní a zvyšují přehlednost. Povrch každé klávesy je speciálně zakřiven a napomáhá lepší orientaci na klávesnici.

Eee PC Seashell Series

Třetí generace netbooků Eee PC dostala nové provedení ve tvaru lastury (angl. „Seashell“). Tento počítač je elegantní, hladký a především tenký, vyvedený vperleťově bílé barvě, s možností kovových doplňků a barevných přechodů, které mu dodávají na osobitosti. Eee PC 1008 je nejtenčím kouskem ve své řadě, na výšku má pouze 25,7 mm. Zajímavostí je hladká spodní část, díky které je manipulace s tímto počítačem snazší. Vstupní a výstupní porty kryjí dvířka. Eee PC 1005 a 1101 mají navíc delší výdrž na baterie, která činí 10,5–12 hodin.

ASUS EeeKeyboard PC

EeeKeyboard PC sice vypadá jako obyčejná klávesnice, ve skutečnosti jde o zcela soběstačný osobní počítač. Mírně nakloněné provedení pak zvyšuje ergonomii. Vzhledem k nízké hmotnosti a hladkému hliníkovému provedení můžete toto PC proměnit v ideálního společníka pro přehrávání digitálního multimediálního obsahu ve svém obývacím pokoji. Díky dotykovému panelu s úhlopříčkou 5" a široké nabídce výstupů lze tento počítač používat buď nezávisle, nebo jej připojit k externímu monitoru.

Stolní PC ASUS CG 5290

Stolní počítač CG 5290 v minimalistickém a zároveň expresivním provedení. Minimalistickou část reprezentuje geometrický a střídmě zdobený zevnějšek, který upoutá pozornost kvalitními materiály – broušeným hliníkem a leštěným akrylem – a detailním provedením přední strany rámu. Celkový design je však také velmi expresivní, a to zásluhou zkosených hran po stranách a nakloněné skříně. Naklonění zajišťuje lepší chlazení, na kterém mají podíl také postranní ventilační otvory.

Kombinovaná externí Blu-ray mechanika ASUS SBC-04D1S-U

Mechanika SBC-04D1S-U je určena uživatelům, kteří ocení nejen kvalitu obrazu, ale i celkový styl. Čtyři světelné paprsky se po zapnutí postupně rozsvěcují a vytvářejí zajímavé uvítací prostředí. Díky stojanu je možné mechaniku umístit vodorovně nebo svisle, podle toho, jak máte právě umístěn svůj LCD televizor. Tlačítko pro vysunutí mechaniky je umístěno tak, abyste je nemuseli dlouze hledat.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com.

Témata článku: Obývací pokoj, Nízká výška, Panty, Nízký kontrast, Tenký notebook, Nízká kvalita, Asus Eee, Led televizory, Klávesnice k pc, Výjimečná vlastnost, PC klávesnice, Nerezová ocel, Asus Eee Pc, Popis klávesnice u notebooku, Klávesnice k počítači

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje