ASUS PadFone míří na český trh

ASUS PadFone míří na český trh

Společnost ASUS uvedla na český trh unikátní zařízení PadFone, které spojuje funkce telefonu, tabletu a notebooku. Jeho design charakterizují elegantní soustředné kruhy ve stylu filozofie Zen, který ASUS poprvé použil u svých ultrabooků ZENBOOK. ASUS PadFone je smartphone vybavený 4,3" displejem a zároveň 10" tablet (PadFone Station) v jednom. K PadFone lze navíc připojit odnímatelná klávesnice, čímž se zařízení promění v notebook. V České republice bude novinka v prodeji od 8. srpna za doporučenou cenu 17 990 Kč s DPH.

ASUS PadFone je smartphone vybavený 4,3" Super AMOLED qHD displejem, dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz a grafickou jednotkou Adreno 225. Tato hardwarová výbava umožňuje hraní her, přehrávání filmů nebo prohlížení fotografií. Zařízení pracuje na operačním systému Android 4.0 od společnosti Google. Po vložení smartphonu do dokovací stanice PadFone Station se PadFone promění v 10,1" tablet. PadFone Station používá pro přístup k internetu připojení 3G ve smartphonu PadFone, takže budete potřebovat pouze jeden datový tarif pro dvě zařízení. To představuje nemalé úspory oproti běžnému řešení, kde každé zařízení (tablet + telefon) využívá svůj vlastní datový tarif.
Padfone disponuje 8Mpx digitálním fotoaparátem se snímačem CMOS, objektivem se světelností F2.2 a konstrukcí využívající pět optických prvků, který pořizuje kvalitní fotografie a video záznam v HD 1080p rozlišení i při špatných světelných podmínkách. Novinka využívá zvukovou technologii SonicMaster podpořenou kvalitními reproduktory s velkými rezonančními komorami.

Klepněte pro větší obrázek

Konec synchronizací

PadFone obsahuje technologii ASUS DynamicDisplay, která automaticky upravuje zobrazení displeje při vložení PadFone do PadFone Station, nebo naopak při jeho vyjmutí. Obraz je vždy optimální pro dané rozlišení displeje. Při přechodu z režimu tabletu na telefon (nebo naopak) můžete pokračovat v práci přesně tam, kde jste přestali, aniž byste museli začínat znovu. PadFone Station sdílí veškeré prostředky z vloženého PadFone, takže bez ohledu na to, jaké zařízení jste použili naposledy, všechny vaše fotografie, dokumenty a hry jsou k dispozici, kdykoli potřebujete.

Bluetooth stylus pro telefonování, klávesnice prodlužující dobu provozu

K dokovací stanici PadFone Station lze připojit také dokovací klávesnice, s níž se PadFone promění v přenosný počítač s QWERTY klávesnicí. Dokovací klávesnice navíc rozšiřuje kapacitu baterie až 9krát, a je vybavena USB porty a čtečkou karet.

Dalším užitečným příslušenstvím je PadFone Stylus Headset – dotykové pero s technologií Bluetooth, které slouží nejen ke kreslení a psaní, ale zároveň i jako náhlavní souprava pro snadný příjem hovorů, pokud uživatel používá zařízení v režimu tabletu.

Uživatelé PadFonu budou moci po dobu tří let bezplatně využívat 32GB úložiště ASUS WebStorage a také další cloudové služby ASUS. V zařízení najdete předinstalovanou aplikaci ASUS SuperNote, která slouží k práci s poznámkami. Ty můžete snadno pořizovat mnoha různými způsoby - pomocí klávesnice, dotykového rozhraní, fotoaparátu (fotografie a videa) nebo audio záznamů. PadFone se dodává s předinstalovanými aplikacemi, jako je ASUS@vibe and Mylibrary s množstvím knih a dalších médií.

Na českém trhu se bude sada Padfone prodávat za doporučenou cenu 17 990 Kč s DPH. Tato sada bude obsahovat Padfone smartphone, Padfone docking station („tablet“), stylusové pero a pouzdro jako bonus. Uživatelé si mohou samostatně dokoupit ještě dokovací klávesnici za doporučenou cenu 2 990 Kč s DPH.

Další článek: Vyzkoušejte poslední verzi KDE 4.8.5 pro Linux

Témata článku: Headset, Vibe, Nemalá cena, Asus Zenbook, Kvalitní klávesnice, Zenbook, Qwerty klávesnice, Klávesnice k tabletu, Česká klávesnice, Asus Padfone, Špatné rozlišení, Audio knihy, Klávesnice bluetooth, Běžný smartphone, Bluetooth Headset

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší