ASUS O!Play HD2 – první multimediální přehrávač na světě s USB 3.0

15. listopadu 2010
Nejlepší programy pro USB klíčenku
ASUS O!Play HD2 – první multimediální přehrávač na světě s USB 3.0

 ASUS O!Play HD2 - první multimediální přehrávač na světě s USB 3.0

ASUS představil již třetí generaci multimediálního přehrávače O!Play, tentokrát s označením HD2. Tento model představuje první mediální zařízení na světě s podporou USB 3.0 pro rychlý přenos zvuku a videí s vysokým rozlišením. Novinka disponuje pozicí pro 3,5palcový pevný disk, může fungovat jako domácí NAS server a lze ji ovládat telefonem iPhone. Pozornost si zaslouží také podporou 7.1 TrueHD zvuku a snadným přístupem k on-line zábavě v podobě internetových rádií nebo webových alb Picasa a Flickr. Doporučená cena zařízení je 3500 Kč s DPH.

Rychlejší sdílení s USB 3.0, 3,5-palcovým pevným diskem a NAS

O!Play HD2 nabízí integraci rozhraní USB 3.0, které pracuje až desetkrát rychleji než USB 2.0, takže přenos celého filmu v HD kvalitě trvá jen okolo 70 sekund. Přehrávač umožňuje zvětšit obsah uchovávaných dat, a to díky podpoře 3,5palcového pevného disku. Zásluhou jednoduchého designu swap-and-store tedy mohou uživatelé používat O!Play HD2 i jako externí hard disk.

Klepněte pro větší obrázek

Zřízení lze také využít také jako síťové datové úložiště (NAS). Má přednastavené služby iTunes, Samba a standardní FTP.Uživatelé mohou rychle spravovat svá data a obsah na jednom zařízení.Novinka zároveň funguje jako jukebox, má totiž prohlížeč uložených hudebních souborů.

Dálkové ovládání prostřednictvím iPhone

Speciální vylepšení umožňuje používat iPhonejako dálkové ovládání přehrávače. V praxito znamená, že telefonem mohou uživatelé ovládat hlavní funkce pro přehrávání a práci s obsahem.

Klepněte pro větší obrázek

Novinka poskytuje přístup k živému vysílání více než 20 tisíc rozhlasových stanic, k webovým albům Picasa a Flickr a množství informací jako je aktuální předpověď počasí nebo zpravodajství.

Snadné vytvoření domácí sítě sDLNA

DLNA (Digital Living Network Alliance) nabízí standardizovaný formát pro práci s obsahem, jako jsou filmy, fotky a hudba, na různých zařízeních. O!Play HD2 je plně kompatibilní jako DLNA klient a pomáhá uživatelům sdílet obsah přes síťová zařízení. Díky tomu je streamování multimédií v domácnosti velmi snadné.

Podpora formátů

O!Play HD2 podporuje populární formáty včetně MPEG2 (AVI/VOB), MPEG4 (AVO/Xvid), M2TS (Blu-ray), MKV (H.264), rmvb a funkční navigace DVD formátu ISO a IFO. Zařízení také dokáže dekódovat Dolby TrueHD a přímý průchod signálu (pass-through) plně využívá kvalityBlu-ray disku k produkci zcela bezztrátového zvuku. O!Play HD2 nabídne uživatelům dobrý zvukový zážitek díky využití 7.1-kanálového výstupu.

Vzhledem k tomu, že se objevují stále nové formáty a normy, nabízí ASUS on-line aktualizace firmwaru a ovladačů.

Klepněte pro větší obrázek

Nejlepší programy pro USB klíčenku

Témata článku: USB, Multimediální centra, Play, Domácí NAS, Living, Samba, Pass, DLNA, Swap, Xvid, Přímý signál, Picasa, Hard Disk

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší