ASUS odhalil zařízení AiCloud, designové monitory a herní desktop

ASUS představil na končícím veletrhu spotřební elektroniky IFA řešení ASUS AiCloud, které v sobě spojuje 802.11ac Wi-Fi router se službami, díky nimž si kdokoli může vytvořit vlastní cloudové úložiště. K novinkám patří také dvojice monitorů Designo MX ve štíhlém provedení, výkonný herní počítač ROG TYTAN CG8890 nebo přenosný LED projektor B1.

ASUS AiCloud – přístup k vašim datům odkudkoli

ASUS AiCloud představuje neomezené cloudové úložiště, které v sobě spojuje technologie, služby i zvýšenou úroveň zabezpečení dat. Funkce Smart Access jednoduše zpřístupní veškerá data uložená v domácí síti či na on-line úložišti, a to z jakýchkoli zařízení, od smartphonů po PC, která jsou připojena k internetu. Umožňuje zařazení libovolného počítače v síti do soukromého cloudu podporujícího selektivní sdílení souborů přes internet z jakéhokoli zařízení kompatibilního se systémy Windows, Mac nebo Linux. Soubory lze snadno sdílet prostřednictvím jednoduchého webového odkazu.

Klepněte pro větší obrázek

Funkce Cloud Disk umožňuje přístup k datům a knihovnám médií pomocí připojení úložného zařízení USB k routeru ASUS, jako je například model RT-AC66U, který se bude chovat jako hub cloudových služeb. Uživatelé tím budou mít k dispozici vlastní multimediální server, k němuž se budou moci připojovat ze všech tabletů či smartphonů se systémy Android nebo iOS. Už tedy nebudou muset velké hudební a filmové soubory ukládat přímo na svá zařízení.

Funkce ASUS Smart Sync usnadňuje synchronizaci dat na místních úložných zařízeních s účtem ASUS WebStorage. Synchronizace je automatická a probíhá v reálném čase, aby bylo zaručeno, že budou soubory vždy aktuální.

Monitory ASUS Designo MX279H a MX239H

Monitor Designo MX279H s velikostí úhlopříčky 27" i 23“ model MX239H zaujmou atraktivním provedením a displejem bez rámečku. Zásluhou své konstrukce se stojanem inspirovaným tvarem slunečních hodin zaberou na pracovním stole minimum místa. Matný IPS panel s LED podvícením a úpravou proti odleskům nabízí široké 178° pozorovací úhly a dobré podání barev. Štíhlé tělo dosahuje u modelu MX239H tloušťky pouze 14,5 mm, u většího MX279H pak 17,5 mm.

Klepněte pro větší obrázek

Možnosti připojení zajišťuje dvojice vstupních konektorů HDMI. Technologie ASUS SonicMaster se stará o kvalitní ozvučení obou modelů.

Herní stolní počítač ROG TYTAN CG8890

Počítač ROG TYTAN CG8890 je charakteristický skříní ve tvaru mnohostěnu s aerodynamickými křivkami, která při přetaktování mění svůj tvar. Světelné ukazatele DEFCON a indikátory na spodní mřížce pomocí modrých a červených diod LED signalizují připravenost systému. TYTAN disponuje vylepšeným desetisměrným ventilačním systémem a vodním chlazením procesoru. Díky účinnému odvodu tepla a proudění vzduchu zůstává naprosto stabilní i v extrémních podmínkách.

Klepněte pro větší obrázek

Desktop nabídne funkci Turbo Gear spustitelnou stiskem jediného tlačítka, která dokáže dynamicky přetaktovat procesor Intel Core i7-3960X tak, aby bez restartu dosáhl maximální frekvence 4,2 GHz. Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 690 zajišťuje plynulé hraní i při maximálních detailech. Disponuje dostatkem výkonu, aby si poradila se zobrazením až na čtyřech monitorech, a navíc umožňuje hraní s využitím technologie 3D Vision Surround. Zvuková karta ASUS Xonar DX využívající technologie Dolby Home Theater zprostředkovává čistší zvuk (116dB SNR) než integrovaná zvuková řešení. Jako třešnička na dortu jsou připraveny dva 128GB disky SATA 3 SSD v režimu RAID 0.

Přenosný LED projektor ASUS B1

Přenosný LED projektor B1 je vybaven LED lampou vyrobenou bez použití rtuti a dosahuje jasu 500 ANSI lumenů. Disponuje výjimečně krátkým projekčním poměrem a ze vzdálenosti 1 metru dokáže vytvořit obraz s úhlopříčkou až 51". Nabízí rovněž možnost okamžitého zapnutí/vypnutí zkracující dobu spouštění a vypínání.

Klepněte pro větší obrázek

K uživatelskému komfortu projektoru B1 přispívá integrovaná čtečka SD karet a reproduktor s technologií SonicMaster Audio Technology. Projektor má zabudovaný multimediální přehrávání a podporuje i prohlížení souborů PDF a aplikace MS Office bez použití PC. S volitelným bezdrátovým modulem si navíc při připojování notebooků a PC již nebudete muset lámat hlavu s kabelovým připojením.

Další článek: Linux brzy dostane podporu technologie Nvidia Optimus

Témata článku: Monitory k pc, Přenosné zařízení, Herní monitor, Herní použití, Herní monitory, Asus Rog, PC monitory, Smart Home, Extrémní systém, Matná úprava, Nvidia 3D Vision, Okamžité vypnutí, Herní model, PC skříně, Lumen, Maximální jas, Zvuková technologie, Maximální vzdálenost, LED Monitor, Kvalitní notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor