ASUS na veletrhu COMPUTEX 2011 – tablety a netbooky

ASUS na veletrhu COMPUTEX 2011 – tablety a netbooky

ASUS představil na veletrhu Computex novou řadu netbooků Eee PC a 3D tablet MeMO 3D. Kromě toho uvolnil pro svůj nedávno uvedený tablet Eee Pad Transformer novou verzi operačního systému Android Honeycomb, a umožní tím stávajícím uživatelům tohoto zařízení migraci z verze 3.0 na verzi 3.1, která nabídne lepší výkon, nové funkce a vylepšení.

Klepněte pro větší obrázek

Eee Pad MeMO 3D

Tento 3D tablet využívající operační systém Android 3.0 má 7ʺ multidotykový displej s rozlišením 1280 x 800 bodů. Zařízení podporuje stylus, který je součástí balení. Uživatel tedy může přepnout na vstup pomocí psaného písma a ovládat zařízení jako digitální poznámkový blok. Přibalená hands-free sluchátka MeMIC jsou určena kromě poslechu hudby také k telefonování. Převrácením tabletu na šířku se zařízení promění na 3D displej, pro jehož užívání nejsou potřeba žádné speciální brýle.

Netbooky Eee PC

ASUS nadále inovuje svoji řadu netbooků Eee PC, a i v letošním roce přinese nové modely. Netbook Eee PC X101 běží na operačním systému Intel MeeGo, který plně umožní využívat služeb sociálních sítí a většiny programů a aplikací, na něž je dnes uživatel zvyklý. Netbook je vybaven procesorem Intel Atom N435, 10,1“ displejem a superrychlým SSD pevným diskem. Při tloušťce pouhých 17,6 mm a hmotnosti 950 g jde o snadno přenosné mobilní zařízení. K internetu se uživatelé připojí prostřednictvím Wi-Fi rozhraní 802.11b/g/n. ASUS nabídne i model Eee PC X101H, který umožní využívat vedle systému MeeGo také Windows 7 Starter. Tento netbook bude dostupný v celé řadě stylových barevných provedení.

Netbook Eee PC 1025 představuje přepracovanou variantu úspěšné řady Eee PC Seashell. Design zaujme zaoblenými křivkami a kovovým povrchem. Tento netbook disponuje 10,1ʺ displejem, kamerou Smart Camera se čtyřnásobným přiblížením a novým dvoujádrovým procesorem Intel Atom N2600 zaručujícím vyšší výkon. Při plném nabití vydrží baterie až 14 hodin a speciální funkce Instant On umožňuje uživatelům obnovit svoji relaci systému Windows během pouhých dvou sekund a uchovávat počítač v pohotovostním režimu až po dobu dvou týdnů. Díky HDMI výstupu lze sledovat videa v HD rozlišení i na velké obrazovce. Komunikaci s okolím zajišťují rozhraní Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 3.0. Netbooky řady Eee PC 1025 budou taktéž dostupné v několika barevných provedeních.

Témata článku: Asus Eee, Speciální verze, Asus Eee Pc, Speciální model, 3d brýle, Nová sluchátka, Sluchátka bluetooth, Rozhraní HDMI, Brýle 3d, Přiblížení, Speciální systém, Barevné provedení, Tablet PC, Asus Transformer, Transformer, Netbook, Camera

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje