ASUS N82J - multimediální notebook v kompaktním provedení

ASUS N82J - multimediální notebook v kompaktním provedení

ASUS představil multimediální 14palcový notebook N82J, který kromě výkonného hardwaru nabídne několik vylepšení v oblasti videa a zvuku. Notebook je osazen procesory Intel Core, samostatnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GT335M a až 8 GB operační paměti. Dále disponuje rozhraním USB 3.0, zajišťující rychlý přenos dat. Opomenout nelze ani technologie Super Hybrid Engine a NVIDIA Optimus, jež výrazně zvyšují energetickou účinnost počítače. Víko notebooku zdobí decentní vzorování a celý zevnějšek je vyroben z lehké slitiny hliníku.

Charakteristickým rysem notebooků řady N, kam patří i nově uvedený model N82J, je vysoký multimediální výkon. K tomu ASUS přidal několik svých audio a video vylepšení.

Technologie ASUS SonicMaster nabízí o poznání kvalitnější zvuk, než s jakým se uživatelé notebooků a stolních počítačů běžně setkávají. Tato technologie spočívá ve zvětšených zvukových komorách reproduktorů Altec Lansing, vylepšených zesilovačích a softwarovém zpracování veškerého zvukového výstupu, což dává vzniknout čistšímu zvuku.

N82J se dodává s balíčkem programů pro vylepšení videa ASUS Video Magic, který zvyšuje snímkovou frekvenci na 72 snímků za sekundu, čímž eliminuje rozmazání a vytváří zajímavé vizuální efekty. Tento balíček také v reálném čase vylepšuje obsah DVD na kvalitu HD 1080p, aniž by zatěžoval systém. Technologie ASUS Splendid Technology taktéž zvyšuje kvalitu obrazu a zprostředkovává živější barvy a přesnější poměr kontrastu a jasu. Obě video technologie využívají výpočtů pokročilého grafického procesoru NVIDIA CUDA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rychlá připojení

Všechny modely řady N od ASUSu jsou vybaveny rozhraním USB 3.0, a notebook N82J není výjimkou. Toto rozhraní umožní uživatelům rychlé přenosy souborů a zálohování dat, neboť dosahuje ve srovnání s původním standardem USB 2.0 až 10násobně vyšší rychlosti. Rozhraní USB 3.0 například dokáže přenést skladbu ve formátu MP3 za pouhou setinu sekundy* a zkopírování veškerého obsahu 25GB Blu-ray disku trvá necelých 70 sekund. V době, kdy je multimediální obsah ve vysokém rozlišení stále rozšířenější, je rychlejší připojení a přenos dat již téměř standardem.

Energeticky účinný

Do nových notebooků N82J zakomponoval výrobce několik funkcí a technologií šetřících energii, takže mají i delší výdrž baterie. Technologie Super Hybrid Engine od ASUSu spravuje systémové zdroje a zajišťuje vždy správné množství energie, nezbytné pro zvládnutí právě vykonávané úlohy nebo spuštěné aplikace.

Klepněte pro větší obrázek 
Kompletní specifikace, pro zvětšení klikněte

Inteligentní správce grafiky v podání technologie NVIDIA Optimus přepíná v závislosti na náročnosti právě vykreslovaných vizuálních prvků mezi samostatnou grafickou kartou GeForce GT335M a integrovaným grafickým jádrem. To znamená, že při hraní her a zpracovávání obrázků se dostane ke slovu GPU samostatné grafické karty, a naopak při běžných úlohách, které nevyžadují náročné vizuální efekty, bude využito integrované grafické jádro.

* Uvedené rychlosti USB 3.0 jsou založeny na technických parametrech komponent. Skutečné rychlosti se mohou lišit v závislosti na konfiguraci a použitém zařízení.

Další článek: Podivuhodná novinka: neviditelná myš k počítači

Témata článku: Notebooky, Zvuková technologie, Zvuková kvalita, Vysoká náročnost, Grafický efekt, Výkonný hybrid, Altec, Grafické rozhraní, Vysoký obsah, Hybrid

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší