ASUS MG278Q – herní monitor s technologií AMD FreeSync

ASUS MG278Q – herní monitor s technologií AMD FreeSync

ASUS představil 27" monitor MG278Q, který je vybaven displejem s rozlišením WQHD (2560 × 1440) a nabídne téměř okamžitou dobu odezvy 1 ms. Novinka disponuje také 144Hz obnovovací frekvencí a technologií AMD FreeSync, která umožňuje plynulé hraní díky synchronizaci výkonu grafické karty a monitoru.

Klepněte pro větší obrázek

Model MG278Q zaujme i ergonomickým provedením a použitými technologiemi Ultra-Low Blue Light či Flicker-Free, které chrání zrak uživatele při několikahodinovém hraní. Hráčům jsou určeny i speciální technologie GamePlus a GameVisual od firmy ASUS, které dokážou na monitoru zobrazit zaměřovač, časovač nebo počitadlo snímků za sekundu. Herní monitor MG278Q je již v prodeji za 16 290 Kč, resp. 599 euro s DPH.

Rychlé a plynulé hraní s AMD FreeSync

Monitor ASUS MG278Q je vybaven panelem s úhlopříčkou 27 palců a rozlišením WQHD (2560 × 1440), což znamená hustotu pixelů s hodnotou 109 PPI. Díky tomu nabízí detailní obraz a o 77 % větší užitnou plochu displeje, než je běžné u podobně velkých Full HD (1920 × 1080) monitorů.

MG278Q si dobře poradí s rychle se pohybujícím obrazem, a to díky obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvě 1 ms (šedá-šedá), čímž odstraňuje rozmazávání, trhání i tvorbu duchů. Zajišťuje tak vizuální zážitek, který vyžadují nové hry, jako rychlé střílečky z pohledu hráče nebo závodní simulátory. K plynulé souhře vykreslování grafiky a monitoru slouží technologie AMD FreeSync, která zabraňuje trhání a rozmazávání obrazu. Výsledkem je kvalitnější obraz a plynulé hraní, díky čemuž hráči získají výhodu před soupeři a nepřáteli.

Monitor pro herní maratony

Model MG278Q je speciálně navržen pro herní maratony. Využívá technologii ASUS Ultra-Low Blue Ligh, která snižuje vyzařování modrého světla až o 70 %. Dociluje toho čtyřmi různými nastaveními filtrování modrého světla, k nimž je možné snadno přejít prostřednictvím nové nabídky OSD. K dispozici je rovněž technologie Flicker-Free, která snižuje blikání. Obě technologie ulevují očím při dlouhotrvajícím hraní.

Štíhlý profil a tenký rámeček monitor MG278Q doslova předurčují k využití v konfiguracích s více displeji. Novinka má ergonomicky tvarovaný stojan s možností nastavení výšky, náklonu, natočení i orientace. Hráči si díky tomu mohou najít přesně polohu, která jim vyhovuje nejvíce. Panel monitoru lze navíc snadno oddělit od stojanu a upevnit jej pomocí standardu VESA na stěnu, čímž uživatelé výrazně ušetří místo na pracovním stole.

Funkce zaměřené na hráče

Monitor MG278Q je vybaven tlačítkem ASUS GamePlus, které umožňuje na monitoru zobrazit funkce zaměřovače, časovače a počitadla snímků za sekundu (FPS). S funkcí zaměřovače si hráči mohou zvolit takový typ zaměřovače, jenž jim pro hru, kterou právě hrají, vyhovuje nejvíce. V levé části obrazovky je k dispozici také funkce časovače, která sleduje čas uplynulý ve hře. Počítadlo snímků za sekundu (FPS) zase poskytuje přehled o plynulosti hry.

Technologie ASUS GameVisual nabízí šest přednastavených režimů zobrazení (Krajina, Závodní, Kino, RTS/RPG, FPS, sRGB), které jsou šité na míru různým typům her. Tato funkce je snadno přístupná prostřednictvím speciálního tlačítka nebo nabídky OSD.

Široké možnosti připojení a bezproblémová organizace kabelů

ASUS MG278Q je osazen jedním portem dual-link DVI, dvěma porty HDMI a jedním portem DisplayPort 1.2. Výstupy DisplayPort 1.2 a HDMI-1 poskytují nativní WQHD výstup. Dva porty USB 3.0 s možností rychlého nabíjení umožňují rychlé nabíjení mobilních zařízení a lze je využít i jako alternativní připojení sekundárního displeje. Nechybí ani praktický systém pro organizaci kabelů na zadní straně monitoru, který pomáhá uspořádat a skrýt kabely.

Windows Insider 10547 má novou nabídku Start

Témata článku: Hraná hra, FreeSync, Hraní, Rychlé nabíjení, Blikání, Herní monitory, RPG, WQHD rozlišení, Herní monitor, Velký náklon, Rychlý port, Sekundární zařízení, Modré světlo, HDMI kabel, AMD FreeSync, Low Blue Light

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší