ASUS G73Jh - herní notebook inspirovaný stíhačkou

ASUS G73Jh - herní notebook inspirovaný stíhačkou

ASUS představil herní notebook G73Jh, který se nepokouší oslňovat pozlátkem. Model G73Jh charakterizuje nenápadné, decentní provedení inspirované neviditelnou stíhačkou. Uvnitř se ukrývají jedny z nejvýkonnějších komponent, které jsou v současné době dostupné. Patří mezi ně procesor Intel Core i7, grafická karta ATI Radeon HD5870 s podporou rozhraní DirectX 11 a až 8 GB operační paměti DDR3.

Model G73Jh se vyznačuje hranatými tvary odvozenými od legendární stíhačky F-117 Nighthawk. Konstrukce notebooku ve všech směrech odráží snahu o vylepšení uživatelského komfortu. Příkladem je umístění všech výkonnějších komponent do zadní části notebooku a implementace systému dvojitého zadního chlazení, jehož smyslem je dostat teplo a hluk co nejdál od uživatele. Rozmístění součástek zároveň umožňuje, aby byla opěrka dlaní tenká, podobně jako u klávesnice stolních počítačů. Celá klávesnice je kvůli lepší ergonomii nakloněná o pět stupňů, takže při hraní i psaní je zajištěn optimální komfort.

Notebook G73Jh nabízí vynikající technické parametry, které uspokojí i budoucí potřeby hráčů. Nejsilnější model je osazen procesorem Intel i7 Intel Core i7-820QM, 8 GB DDR3 SDRAM, grafickou kartou ATI Mobility Radeon HD 5870 s 1 GB GDDR5 VRAM a 1TB úložným prostorem. To zajišťuje velmi dobrý herní výkon a kvalitní multitasking. Model G73Jh nabízí také možnost přetaktování za běhu stiskem jediného tlačítka.

Díky grafické kartě s podporou rozhraní DirectX 11 a simulovanému 7.1kanálovému HD zvuku, který je kompatibilní s technologií EAX 4.0, si hráči mohou v nejnovějších hrách nastavit maximální detaily, aniž by se tím snížil počet snímků za vteřinu. Stejně tak si mohou vychutnat realistické herní zvukové efekty a vynikající poziční zvuk.

Další článek: Deset nejnebezpečnějších olympioniků na internetu

Témata článku: Notebooky, Herní notebook, Multitasking, Stíhačka, Herní karta, DDR3, Herní model, Klávesnice herní

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší