ASUS Fonepad 7 – tablet, se kterým si zavoláte

ASUS Fonepad 7 – tablet, se kterým si zavoláte

ASUS uvedl na český trh tablet Fonepad 7 (ME175CG), který navazuje na své předchůdce z rodiny Fonepad. 7“ tablet s telefonními funkcemi disponuje integrovanou 3G konektivitou. I s tímto modelem lze volat nebo posílat textové zprávy stejně jako s běžným smartphonem. Novinka je vybavena HD IPS displejem, který zajišťuje kvalitní obraz. O výkon a plynulou odezvu se stará procesor Intel Atom Z2520 s taktem 1,2 GHz. Integrovaný 3G modul umožňuje pohodlné procházení webových stránek, sociálních sítí nebo video hovory. Tablet se v Česku prodává za 3 990 Kč s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

Fonepad 7 navazuje na své předchůdce z řady Fonepad, které přinesly funkce telefonu a tabletu v jednom zařízení. Tablet díky tomu umožňuje telefonovat nebo posílat SMS zprávy. Přístroj lze používat i jako 3G tablet zásluhou podpory HSPA+ s rychlostí stahování dat až 42Mbit/s.

O bezproblémový chod několika aplikací najednou se stará dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520 s frekvencí 1,2 GHz, který má dostatek výkonu i na hry. Fonepad 7 je vybaven IPS displejem s HD rozlišením (1280×800). Zobrazovací technologie IPS garantuje obraz se sytými barvami a téměř neomezené pozorovací úhly bez nepříjemného barevného zkreslení. Vysoká úroveň jasu navíc umožňuje pohodlné sledování tabletu i na přímém slunci.

Obsah tabletu můžete streamovat do HDTV za pomoci bezdrátové technologie Miracast. Fonepad 7 kromě toho nabízí přední 1,2Mpix kameru pro autoportréty a zadní kameru s autofokusem, která má rozlišení 5 Mpix, disponuje režimem kontinuálního snímání a zvládá nahrávat videa ve Full HD kvalitě.

Baterie o kapacitě 3950 mAh poskytuje tabletu výdrž až 10 hodin na jedno nabití. Fonepad 7 obsahuje digitální mikrofon potlačující okolní hluk, což je užitečné při telefonování, podporuje však i náhlavní soupravy prostřednictvím Bluetooth rozhraní. O kvalitní podání zvuku se starají reproduktory s technologií ASUS SonicMaster.

Uživatelské rozhraní ASUS ZenUI

Fonepad 7 pracuje na operačním systému Android 4.4 KitKat, který je obohacen o rozhraní ASUS ZenUI. Tato nadstavba operačního systému usnadňuje práci a přináší oproti standardnímu Androidu více než tisícovku různých vylepšení. ASUS ZenUI disponuje moderními „plochými“ ikonami, barevnými motivy, animacemi, vyzváněcími tóny a zvuky upozornění. Zobrazuje informace, které jsou pro uživatele momentálně nejdůležitější a nejužitečnější, a to v popředí a uprostřed na zamčené obrazovce, domovské obrazovce a panelu oznámení. Uživatelé mají díky tomu stále přehled o nadcházejících schůzkách včetně oznámení o jejich zrušení nebo změně času, nových zprávách a zmeškaných hovorech od oblíbených kontaktů, počasí v další cílové oblasti, narozeninách nebo výročích.

Lenovo pracuje na chytrých brýlích s delší výdrží než Google Glass

Témata článku: KitKat, Android 4.4, Kvalitní kamera, Miracast

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší